Merhaba arkadaşlar,,
Bayramda bize gelen bir misafirimiz bayramdan 10 gün önce güm ailece bitlenmişler..1 haftalık bir tedavinin ardından btten kurtulmuşlar..Lakin bayramda ufak kardeşime de bit bulaştığını gördük..ve dün akşam saçımı hem dermoday hemde ketoral şampuanla bol yıkayıp,,hatta ketorali 2 sefer 10 dakika kadar kafamda bekletmeme ragmen,,banyodan sonra dermaroller kullanacagım esnada kafamda ince yassı 1-2 mm. uzunluğunda partiküller gördüm..Sanırım bit sirkesi herhalde..Ama emin deilim..Henüz kafamda kaşıntı falan yok..Naıl bir tedavi izlemeliyim..Piyasada etkili bit spreyleri var kardeşime onu aldık..Lakin ben bu spreyi bizim losyonlardan sonra mı kullanmalıyım..Saçımı yıkadıktan sonra önce miracle losyon,,5 dakka sonra şakaklara azel keto,,ve ondan 15 dakka sonrada invicle losyon kullanıyorum...Losyonların hepsi tamamen kuruduktan sonra mı bit spreyini kullanmalıyım..Günde kaç sefer kullanmalıyım..Bizim losyonlara bşr zararı olur mu yada sekteye uğratır mı..Sizden acil yardım bekliyorum...!!!