8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Yurt dışında saç tedavisine devam etmek, tavsiyeler..

Yeni Üye

Question Yurt dışında saç tedavisine devam etmek, tavsiyeler..

Arkadaşlar iyi günler. Avodart'ı minoxil ile karıştırıp kullanıyorum. Miracle losyon da kullanıyorum fakat miracle ı kullanmadan önce hazırlayıp öyle kullanmam gerektiğini, bozulma ihtimali olduğunu biliyorum. Beş ay yurt dışında olacağım için giderken losyon yapımında kullanmak için birsürü ilaç götürmem gerekecek. Bavulda çok fazla ilacın göze batmasından korktuğum için en azından avodartları yurt dışına gitmeden orada kullanacağım minoxil ile karıştırsam bozulma ihtimali olur mu beş ay içinde diye sormak istedim. Herhangi bir reçete almam gerekir mi birkaç ilaç için ? Muhtemelen tedavim aksayacak. O yüzden bir kutu da proscar götürmeyi düşünüyorum ek tedavi amaçlı ara ara kullanmak için. Fakat saçımın ön tarafının birkaç ayda normalden daha çok seyreldiğini gözlemledim. Fnasterid bu seyrelmeyi artırır mı? Görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

Yeni Üye
    Arkadaşlar en azından dutasteridin minoxil içindeyken bozulup bozulmayacağını bilen birileri yok mu?

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxil losyon içeriği bakımından taşıyıcı ve çözücü etkenler barındırıyor zaten avodartın bozulması gibi bir durum olamaz. Haricen götürsen de bir sıkıntı olacağını sanmam. 1 kutu avodart 1 kutu proscar zaten 5 ay yeter. Diane ve aldactone alman zor olur o yüzden miracleyi erteleyebilirsin. Minoxil almanda bir sıkıntı olmaz heralde. Onu da reçeteyle veriyorlarsa bilemem.

Bozulmaz...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    proscarı kullanacaksanda onun yerıne maddi durumun varsapropecia al 4e böl 2 günde 1 0.25 mg olarak kullan fazlası ön hattı bozuyor bu mevcut saçlarını korumaya yeter
    Tedavim;

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    proscarı kullanacaksanda onun yerıne maddi durumun varsapropecia al 4e böl 2 günde 1 0.25 mg olarak kullan fazlası ön hattı bozuyor bu mevcut saçlarını korumaya yeter
    0.25mg'dan fazla proscar kullanmak ön çizgiyi nasıl bozuyor? açıklaması nedir bunun?

Yeni Üye
    Diane ve aldactone u da kutu kutu değil de bir kutuya kaç tablet sığrıdabiliyorsam o kadar sığdırıp kutu miktarını azaltmaya çalışacağım. 10 kutu götürmek yerine bir ambalaja iki kutuyu sığdırabilirsem beşer beşer daha az dikkat çeker diye düşündüm.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.25mg'dan fazla proscar kullanmak ön çizgiyi nasıl bozuyor? açıklaması nedir bunun?
    her gün 1 mg kullanmak testoyu arttırıyor sivilce yapıp,ön çizgiyi bozuyor,saç diplerindeki acıdan yanmadan bunu hissedebiliyorsunuz.herkes de böyle olacak diye bir kural yok,hassas bünyelerde bunu daha net gözlemleyebiliyorsunuz.proscar türevleri sizde işe yarıyorsa 2 günde 1 0.25 mg da dökülmeyi durdurup saçları kalınlaştırıyor.fazlasını kullanmak bazı istisnalar haricinde saç çıkarmıyor.hatta gözlemleyerek 3 günde 1 de denenebilir.illaki her gün 1 mg kullanılacaksa ketoral kremle kombine edilmeli.proscar kullanmayı tavsiye etmiyorum kullanılacaksada tavsiyem bu yönde.
    Tedavim;