4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Bölgesel Minoxil Kullanımı

Yeni Üye

Bölgesel Minoxil Kullanımı

Merhaba arkadaşlar. Minoxil kullanmak istiyorum ama çok kararsızım. Benim genel olarak dökülmeden çok alın çizgisinde bir gerileme söz konusu. Alın çizgisinde gerileme ve yer yer seyrekleşmeler... Minoxil'in yan etkileri ve kullanımı bıraktıktan sonra saçı eskisinden beter yapması durumu yüzünden kullanmaktan çekiniyorum. Acaba sadece sorunlu bölgeye Minoxil uygulasam, tedaviyi bıraktıktan sonra oluşacak olumsuz etkileri en aza indirgemiş olur muyum? Ve sorunlu bölgeden kullanım süresi boyunca verim alır mıyım?

kardeş yapacak bişey yok durdukça daha beter olursun tedaviye geç kalma.

Yeni Üye
    Hala emin değilim doğrusu.

Bende de aynı sorun var ve aynı korkudan dolayı çok erteledim ama sonunda dayanamayıp başladım. Tepe bölgemde sorun yok ama şakaklar berbat durumdaydı. Sonbaharda aşırı bi dökülme yaşayınca dayanamayıp başladım. İlk ay saç dökülmem arttı ama 2. aydan sonra dökülmem tamamen durdu. Yatağımda hiç saç bulmamaya başladım duşta bile en fazla 5 tel dökülüyordu, normalde duşta elimi saça atmaya korkardım. Mevcut saçım güçlendi daha bi ele gelmeye başladı ama alın çizgimde pek bi fark olmadı. Yine de eskisinden iyi durumda. Minoxili sadece şakaklara sürüp elimle yediriyorum. Toplamda 4 fıs falan sıkıyorum. 6 ayımı doldurdum genelde günde 1 kez sadece yatmadan önce kullanıyorum.