20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saç Besleyici Organik Şampuan

Hybrid View

Banned
    Ben sabunların saç derisi için zararlı olduğunu düşünüyorum. Ne kadar doğal özütlü olursa olsun ph değeri belli değil...Yıkadıktan sonra da sanki kafa derinize tutkal yapıştırıcı dökmüşler gibi bir his bırakıyorsa o sabun ph değerinize uygun değil demektir. Uzun vadede cildin dengesini bozar.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DoktorCan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sabunların saç derisi için zararlı olduğunu düşünüyorum. Ne kadar doğal özütlü olursa olsun ph değeri belli değil...Yıkadıktan sonra da sanki kafa derinize tutkal yapıştırıcı dökmüşler gibi bir his bırakıyorsa o sabun ph değerinize uygun değil demektir. Uzun vadede cildin dengesini bozar.
    Sabun zaten kesinlikle bazik bir yapıda, ama şahsi düşüncem eskiden kimsenin saçı bu kadar erken dökülmezmiş güçlü ve gür olurmuş, sabundan dolayı olabilir mi ? Günlük hayatımızın parçası haline gelen o şampuanların doğalında bile onlarca katkı maddesi varken sadece 3 malzemeyle yapılan doğal sabun daha faydalı olmaz mı saç için ?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sabun zaten kesinlikle bazik bir yapıda, ama şahsi düşüncem eskiden kimsenin saçı bu kadar erken dökülmezmiş güçlü ve gür olurmuş, sabundan dolayı olabilir mi ? Günlük hayatımızın parçası haline gelen o şampuanların doğalında bile onlarca katkı maddesi varken sadece 3 malzemeyle yapılan doğal sabun daha faydalı olmaz mı saç için ?
    Eskiden insanların saçlarının daha iyi olmasının nedenin sabun olacağını sanmıyorum yaşam tarzı beslenme çevre gibi birçok faktör var tabiki

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şuan piyasada tükettiğimiz meyve sebze baklagiller et tavuk ne varsa hepsi şüpheli zaten doğal olan bişey kalmadı. Asyadan Amerikaya yada avrupaya göç eden insanlarda saç dökülmesinin Asyada yaşayanlara göre çok daha fazla olduğundan da bahsetmiştik bazı konularda. Sabun ya da şampuan örneği bence dökülmede rol oynayan en son faktör yani.

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam şuan piyasada tükettiğimiz meyve sebze baklagiller et tavuk ne varsa hepsi şüpheli zaten doğal olan bişey kalmadı. Asyadan Amerikaya yada avrupaya göç eden insanlarda saç dökülmesinin Asyada yaşayanlara göre çok daha fazla olduğundan da bahsetmiştik bazı konularda. Sabun ya da şampuan örneği bence dökülmede rol oynayan en son faktör yani.
    Hocam tabi ki beslenme en önemli faktör, ama hepimiz zeytinyağı ve defne yağının saç üzerindeki iyi etkilerini biliyoruz, kocaman firmaların fabrikada günde tonlarca ürettiği kimyasal karışımlarından çok daha faydalı olacaktır. Beslenme ve yaşam tarzını tamamlayacak bir faktör gibi geliyor bana, hem de doğa ve çevre için daha az zarar veriyor. Şampuan dediğimiz şeyler sıvı silikon, makine yağı temizleyici, petrol artığından ibaret iyi markalar dışında.