Sayfa 1/5 123 ... SonSon
47 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Saçlı deriyi tedaviye hazırlama.

SaçımınDoktoru Üyesi

Saçlı deriyi tedaviye hazırlama.

Selam.

Arkadaşlar daha önce yapılmamış bir şeyi yapmaya başlıyorum.

İlerde başlayacağım tedavi ne olur bilmiyorum ama bundan önce 6ay-1sene ANTİ-OKSİDAN, ANTİ-İNLAMATUVAR BESLENME, KARACİĞER TEMİZLEME, MASAJ ve İĞNEMELE (dermastamp) ile saçlı deriyi içerisinde temiz kan dolaşan elastik ve yüksek kondisyonlu hale getirip öyle başlamayı düşünüyorum.

Yıllarca inflamasyona, kalifkasyona maruz kalıp kanlanmadan mahrum kalan saça losyonu dayayıp olumsuzlum yaşamak istemiyorum.

Hayırlı forumlar.

Kullanacağınız ürünler neler? Diyetinizde ne gibi değişiklikler yapacaksınız? Bunları da paylaşırsanız fikir alışverişiyle daha iyi bir yol haritası ortaya çıkabilir.

Kesinlikle güzel bir fikir ayrıca ben şöyle düşünüyorum. Hazırladığımız losyonlar yeterince uzun kullanıldığında da inflamasyon ve kalsifikasyonu yenebilir. Bu yıllar alabilir ancak ilk başta etki etmiyor diye bıraktığımız tedaviler yeterince süre geçtikten sonra bütün dökülme proseslerini tersine çevirebilir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı illegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanacağınız ürünler neler? Diyetinizde ne gibi değişiklikler yapacaksınız? Bunları da paylaşırsanız fikir alışverişiyle daha iyi bir yol haritası ortaya çıkabilir.
    Maydanoz, salatalık, havuç, turp, kırmızı pancar, limon, enginar gibi kanı temizleyen ve incelten alkali besinlere büyük yer vermekten bahsediyorum. Kek çikolata bisküvi gibi inflamasyon kaynaklarından uzak durarak kafayı ulaştıracağım kanı temizlemeyi düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Umarım işe yarar fakat ben o yollardan geçtim ve işe yaramadığını çok iyi biliyorum. 2 yıllık kazancımı 2 aylık miracle sayesinde kazandım.
    Set cell felan bak. Umudunu kırmak istemem umarım yarar.. Takipteyim
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tedaviden önce temizlik yapmak doğru bir yaklaşım. bende senin gibi düşünüyorum. gerçi ben düşünmekle kalmadım uygulama aşamasına geçtim. başarılar hocam.

En azından kaybedecek bişeyinizin olmadığı bir yöntem. Bu konuda yağlara dikkat etmenizi özellikle tavsiye ederim. Zira şu an ki moda diyetler yağ tüketiminin zararı olmadığını yağlardan zengin bir beslenme modelinin sağlıklı olduğunu söylüyor. Oysa Doymuş yağların inflamasyon sürecini hızlandırdığını gösteren çok çalışma var. Ayrıca en faydalı diye bildiğimiz zeytin yağı bile lh ve testosteron seviyesini artırıyor. Kendi üzerimde de bunları gözlemleyebildim.

Alıntı m4a1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umarım işe yarar fakat ben o yollardan geçtim ve işe yaramadığını çok iyi biliyorum. 2 yıllık kazancımı 2 aylık miracle sayesinde kazandım.
    Set cell felan bak. Umudunu kırmak istemem umarım yarar.. Takipteyim
    Iyi beslenmenin akut dönemde etkilerini göremeyebilirsin. Çünkü ilaçlar gibi vucut fizyolojisini bir anda değiştircek bir madde vermiyorsun. Aksine kendi fizyolojisinde çalışması için ortam hazırlıyosun. Bu diyabet hipertansiyon gibi birtakım hastalıkları önleyebileceği gibi saç dökülmesinin ertelenmesine imkan tanıyabilir.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kadar süre vermeye gerek yok. Max 1 ay hazırla kafa derisini sonra losyonlarla birlikte alışkanlık haline getirerek devam et. Uzun vadede tek başına ne kadar etki eder orası meçhul.

Alıntı illegal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En azından kaybedecek bişeyinizin olmadığı bir yöntem. Bu konuda yağlara dikkat etmenizi özellikle tavsiye ederim. Zira şu an ki moda diyetler yağ tüketiminin zararı olmadığını yağlardan zengin bir beslenme modelinin sağlıklı olduğunu söylüyor. Oysa Doymuş yağların inflamasyon sürecini hızlandırdığını gösteren çok çalışma var. Ayrıca en faydalı diye bildiğimiz zeytin yağı bile lh ve testosteron seviyesini artırıyor. Kendi üzerimde de bunları gözlemleyebildim.
    Yiyeceklerle yarar zarar dengesini oluşturmak zorundayız. Karbonhidrat ağırlıklı beslenme şekeri yükseltiyor, insülin direnci gelişiyor saça zarar oluyor. Protein ağırlıklı beslenmede bağışıklık sistemiyle ilgili istemediğimiz mekanizmalarla karşılaşıyoruz, inflamasyonu tetikliyor deniyor. Doymuş yağ inflamasyonu tetikliyor dediniz siz de. O halde geriye yiyecek bir şey kalmadı. Mutlaka belli şeyler olacaktır. Ancak önemli mevzu dengeyi kurabilmek. Şeker tüketmeyerek insülini azaltabiliriz kandaki, böylece IGF-1 düzeyi artacaktır ve saçlar çok büyük bir tehditten kurtulurken ciddi bir destek kazanacaktır. Biz genetik olarak dökülmeye eğilimli saçlara sahip olduğumuzdan protein ve yağ ağırlıklı ve dengeli karbonhidrat içeren bir diyetin ancak uygulayacağımız sürekli tedavi ile işe yarayabileceği kanaatindeyim. Yoksa anlattığım gibi her besinde saça yararlı veya zararlı şeyler tespit ediyoruz göründüğü üzere. Tedavi+sağlıklı diyetle saçlarımız sağlığını devam ettirebilir diye düşünüyorum. Ayrıca aldığımız besinlerdeki maddeleri vücudumuz ham madde olarak kullanıyor. Bizim testosterona ihtiyacımız var ve bunun için öncül maddeler tüketmemiz, vücudun ihtiyacı olan testosteron seviyesinden daha fazla testosteronun kana verilmesine sebep olmayacaktır sadece ihtiyacımızı karşılıyordur diye düşünüyorum.

Sayfa 1/5 123 ... SonSon