7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Gelecekteki Olası Saç Dökülmesini Nasıl Engelleyebilirim

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gelecekteki Olası Saç Dökülmesini Nasıl Engelleyebilirim

Herkese merhaba, yaşım 17 kellik sadece babamın anne tarafında ve babamda var (diğer taraflarda çok nadir 50-60 kişide 1-2 tane falan anca olur) saçım çok ince telli ve seyrek, ileride olabilecek dökülmeyi nasıl azaltabilirim ? Günlük hayatımda yapmam gereken ne olacak ? Yani şu an daha zaman erkenken ne yapmamı önerirsiniz ? Şu an defne sabunu kullanıyorum sadece ama bıraksam mı emin değilim bir fark yaratmadı çünkü.

Spor yap olabildiğince hazır gıda dan uzak dur dışarıda yemek yeme evde ekmek zeytin ye dışarıda yemek yeme sos vs hazır hiç bir şey yeme tam buğday ekmek tüket onuda az kullan bol yeşil yapraklı sebze ye siyah üzüm çekirdeği ve yeşil çay abartmadan iç şeker tatlı vs uzak dur kilo alma alkol sigara kullanma kesinlikle bunları yap çok agresif bir genetik mirasın yoksa ölene kadar saçların kalır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Yeni Üye
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Spor yap olabildiğince hazır gıda dan uzak dur dışarıda yemek yeme evde ekmek zeytin ye dışarıda yemek yeme sos vs hazır hiç bir şey yeme tam buğday ekmek tüket onuda az kullan bol yeşil yapraklı sebze ye siyah üzüm çekirdeği ve yeşil çay abartmadan iç şeker tatlı vs uzak dur kilo alma alkol sigara kullanma kesinlikle bunları yap çok agresif bir genetik mirasın yoksa ölene kadar saçların kalır.
    Bunları yapan sadece saçı kurtarmaz; çok saglıklı, doktorsuz bir hayat geçirir.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam dediklerinize dikkat edeceğim, ailemde sıkıntılı kısım babamın anne tarafı herkes kal bildiğim kadarıyla onun dışında babamın baba tarafı ve bütün anne tarafımda neredeyse hiç kel yok, babam da NW4-5 gibi sanırım şu an yani iki tarafın ortası gibi diyebilirim. Bunun dışında et süt v.s. gıdalar serbest midir ? Çünkü her türlü yemek zorunda kalıyorum

Yeni Üye
    Kızarmış Herşeyden uzak dur bana soracak olursan

Alıntı Never Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kızarmış Herşeyden uzak dur bana soracak olursan
    Onlardan kaçamıyorum ne yazık ki ailemle yaşadığımdan

SaçımınDoktoru Üyesi
    Miracle hocam doğru şekilde anlatmış. Bende buna ek olarak düzenli su tüket diyorum.