Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Roaccutane Aknetrend'in (isoretinoin) Dht ve Androjen Reseptörü Üzerine Etkisi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yer
    konya
    Yüzde kaçtık olmalı abi losyon 0.1 veya 0.01 bu aralqrdaydı galiba retinoik asit izo formu daha güçlüyse ne kadarlık yapmak Lazım

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam androjen hassaslığını falan azaltıyor da. Cildi de kurum kurum kurutuyor, sağlıksız olunca deri bu seferde o yüzden dökülüyor. (bkz: ben)

Çok güçlü bir ilaç olduğu için tavsiye etmiyorum.

Onun yerine retinoik asit kullanın. Ki o bile fazla kullandılıdığında inanılmaz bir soyulma yapıyor
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Tablet olarak bende tavsiye etmem ancak krem formunda doz gerçekten çok düşük zaten her etkende asıl sorun dozlama ben kullandım ve arada kullanırım hiç bir olumsuzluk yok.
    Konu Miracle tarafından (01.05.2016 Saat 15:09 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tür akne ilaçları kullanıldıklarında birdaha akne şikayeti yaşanmıyor acaba kalıcı olarak androjen hassasyetini düşürüyor olabilir mi yoksa kullanıldığı süre boyunca mı
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Bu ilacı kullananlar ilacı bıraktıktan sonrada yoğun saç dökülmesi yaşadıklarını söylüyorlar bunun nedeni ne olabilir
    Cellagance,setipiprant,dermaroller,yeşilçay,d3

Eksiksiz tıbbi bilgileri ve tavsiyeleri her zaman reçete yazan hekiminizden
    veya diğer sağlık mesleği mensubu danışmanlarından almanız gerekmektedir.

Arkadaşlar akne-sivilce ve yüzün-saçlı derinin yağlanması sebebi saç dökülmesini beraberinde getiren etkenler değil mi? Roaccutane denen ilacın içinde soya yağıda varmış. Bu konuyu açan Miracle hocama teşekkür ediyorum. Oral olarak kullansak yağlanmayı-egzemayı ve saç dökülmesini tamamen kesmez mi? Androjen reseptörlerinin bağlanmasını ve çoğalmasını sağlayan sebum salgısını düzenledik mi bütün sorun çözülmez mi?

SaçımınDoktoru Üyesi
    üstteki arkadaşa bende katılıyorum. 6ay kullanıyolar bu ilacı hani sonra sivilce falan hiç çıkmıyor. 6 ay kullandıktan sonra saç dökülmeside duruyor mu ki? hiç sivilce çıkarmayan biri saç dökülmesi yaşar mı? dht sivilcede yapıyor bildiğim kadarıyla. aşırı dht olup fin kullananlar belirli zamandan sonra sivilcelerininde azaldığını söylüyor.
    Gerçekten hep merak etmişimdir bu durumu. Tabi araştırınca genelde hair loss çıkıyor bu ilaçlarda.
    yani merak ettiğim konu sivilce problemini kökten çözdükten sonra bu ilaçlarla genetik saç dökülmesi nasıl ilerliyor.

İsotretioninin sistemik kullanımı saç dökülmesini tetikler bu daha çok biyolojik saati sıfırlaması sebebiyle telogen efflivium denilen geçici dökülme şeklidir ancak topikal kullanımda bu etkiyi yapmamaktadır ancak her iki durumun istisnaları vardır.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Alıntı antikkopma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üstteki arkadaşa bende katılıyorum. 6ay kullanıyolar bu ilacı hani sonra sivilce falan hiç çıkmıyor. 6 ay kullandıktan sonra saç dökülmeside duruyor mu ki? hiç sivilce çıkarmayan biri saç dökülmesi yaşar mı? dht sivilcede yapıyor bildiğim kadarıyla. aşırı dht olup fin kullananlar belirli zamandan sonra sivilcelerininde azaldığını söylüyor.
    Gerçekten hep merak etmişimdir bu durumu. Tabi araştırınca genelde hair loss çıkıyor bu ilaçlarda.
    yani merak ettiğim konu sivilce problemini kökten çözdükten sonra bu ilaçlarla genetik saç dökülmesi nasıl ilerliyor.
    Bazılarında bırakınca yeniden çıkıyor sivilce ve ilaca başladıktan sonra dökülmesinin başlayıp durmadığını söyleyenlerde var

miracle hocam geçici dökülme dediğiniz yani dökülenler geri gelir mi ?

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon