7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Saç Dökülmesi ve Seboreik Dermatit

Yeni Üye

Question Saç Dökülmesi ve Seboreik Dermatit

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 6-7 yıldır saç derimde seboreik dermatit var, onlarca tedavi denedim ama kökünden çözemedim sadece bir nebze azaltabildim. Seboreik dermatit'ten dolayı saç dökülmem var, şunu farkettim saçımda seboreik dermatit ne zaman fazla kaşıntı yapsa normal zamanlara göre daha çok saçım dökülüyor ve saç derimde seboreik dermatit'in olduğu yerlerde saçlarım daha seyrek. 1 aydır miracle losyon kullanıyorum ama seboreik dermatit varken fayda sağlarmı ? hem dökülme hem seboreik için ne tavsiye edersiniz ?

SaçımınDoktoru Üyesi
    Seboreik dermatit icin iyi sampuan kullanmalısın icinde selenyum disülfit katran salisilik asit zinc pyrithione etken maddeleri iceren sampuan kullanman gerekir. Bu hastalıkta saçtaki yağ bezlerinin asırı calıstıgından yağ üretimi maksimum düzeyde bi süreden sonra kök yağdan tıkanıyor sacında dökülmeye müsaitse döküntü yapıyor. Losyon olarak miraclenin iyi geldigi söyleniyor yaglanmayı azaltıyor. Onun dısında setipiprant iyi gelir o bölgedeki inflamasyonu baskılıyor. Minoxil forte kullanma dermatitin artar onun yerine köpük veya toz seklinde kendin hazirla hastalıgın cok ilerlediyse roaccutaneyle tedavi olabilirsin gecmis olsun.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar SD karaciğer kaynaklı bir rahatsızlık, k.ciğerizinizi düzetlmeden bu iletten kurtulmanız zor yukarda feridun arkadaşımızın yazdığı şmp ların bu konuda faydası var onları da tedavinize eklerseniz süreci hızlandırmış olursunuz, ayrıca sabahları hiçbirşey tüketmeden önce tamamen boş mideye ılık büyükçe su bardağı suya bir yemek kaşığı elma sirkesi karıştırarak içmeye başlayın ve saçınızı yıkadıktan sonra durulama suyuna yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin,k.ciğer detoksu için daha önce farklı konularda yazdığım gibi deve dikeni+enginar+karahindiba tableti ve 15 günlük sürelerle maydanoz çayı içebilirsiniz.Doğal elma sirkesi için merak eden arkadaşlara özelden yazarım bazı marketlerde bulabileceğiniz bir ürün.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar SD karaciğer kaynaklı bir rahatsızlık, k.ciğerizinizi düzetlmeden bu iletten kurtulmanız zor yukarda feridun arkadaşımızın yazdığı şmp ların bu konuda faydası var onları da tedavinize eklerseniz süreci hızlandırmış olursunuz, ayrıca sabahları hiçbirşey tüketmeden önce tamamen boş mideye ılık büyükçe su bardağı suya bir yemek kaşığı elma sirkesi karıştırarak içmeye başlayın ve saçınızı yıkadıktan sonra durulama suyuna yarım çay bardağı elma sirkesi ekleyin,k.ciğer detoksu için daha önce farklı konularda yazdığım gibi deve dikeni+enginar+karahindiba tableti ve 15 günlük sürelerle maydanoz çayı içebilirsiniz.Doğal elma sirkesi için merak eden arkadaşlara özelden yazarım bazı marketlerde bulabileceğiniz bir ürün.
    Cemil hocam migrosta Kemal kükrerin elma sirkesini kullanıyorum aylardır doğal mı değil mi bi fikrim yok. Siz nerden alıyorsunuz? Bence özelden yazmak yerine burdan paylaşın daha faydalı olur.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cemil hocam migrosta Kemal kükrerin elma sirkesini kullanıyorum aylardır doğal mı değil mi bi fikrim yok. Siz nerden alıyorsunuz? Bence özelden yazmak yerine burdan paylaşın daha faydalı olur.
    Bahsini ettiğim sirke oydu hocam ama dikkatli olsun arkadaşlar iki türlüsü var K.Kükrer'in normal ve organik olanı var,organik ya da doğal yazıyordur dışında şimdi tam hatırlamıyorum fiyatı 15-20 tl arası 0,5 lt.nin.onu alacaklar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsini ettiğim sirke oydu hocam ama dikkatli olsun arkadaşlar iki türlüsü var K.Kükrer'in normal ve organik olanı var,organik ya da doğal yazıyordur dışında şimdi tam hatırlamıyorum fiyatı 15-20 tl arası 0,5 lt.nin.onu alacaklar.
    Doğru hocam salataya felan da atıyorum ben harika

Yeni Üye
    Teşekkürler arkadaşlar tavsiyelerinizi dikkate alacağım, Muzdarip hocam elma sirkesi sizde işe yarıyormu ?