Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Elektrik Alanının Saç Üzerine Etkileri ( %66 Saç Artışı ve Yan Etkisiz )

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Elektrik Alanının Saç Üzerine Etkileri ( %66 Saç Artışı ve Yan Etkisiz )

Bu karşılaştırmalı kontrollü çalışma 36 hafta boyunca düzenli olarak uygulanan
    pulslu elektrik alanın saçın tekrar çıkması üzerindeki olumlu biyolojik etkilerini göstermektir.
    Grup içinde ortama saç teli sayımlarında tedavi grubu belirgin bir şekilde daha iyi sonuçlar
    vermiştir ve tedavi sırasında saç teli sayımı başlangıç seviyesine oranla %66.1 artmıştır.
    Kontrol grubunda artış başlangıç seviyesine göre %25.6'dır. 30 denekten 29'unda (%96.7)
    tekrar saç çıktığı veya ileride saç dökülmesi görülmediği gözlemlenmiştir. Süreç herhangi bir
    yan etki ve istenmeyen reaksiyona neden olmamıştır. Bu fenomenin mantıksal temeli açık
    değildir ancak kemik kırılması ve yumuşak dokuların onarımını arttırmadaki etkilerine benzer
    bir şekilde hareketsiz saç folikülleri üzerindeki elektro fizyolojik etkilerden kaynaklandığı
    düşünülmektedir. Elektrikli puls kalsiyum akışıyla hücre mitozunda artışa neden olur ve ham
    saç folikülü zarını hem de dermal papilla hücrelerini içerir.
    http://sanomed.com.tr/wp-content/upl...k-Etkileri.pdf

Önce ki sitede de paylaşmıştım ama üzerinde çok durulmadı.

Bununla ilgili herhangi bir şey bulamadım, en ufak bir şey bulan, gören olursa paylaşımlarını bekliyoruz.

02.08.2014 Düzenleme; Şans eseri deneyin nasıl yapıldığına dair bir sunum buldum.
    http://sanomed.com.tr/wp-content/upl...-ETG-SUNUM.pdf
    Konu Invincible tarafından (02.08.2014 Saat 10:52 ) değiştirilmiştir.

Moderatör
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://sanomed.com.tr/wp-content/upl...k-Etkileri.pdf

Önce ki sitede de paylaşmıştım ama üzerinde çok durulmadı.

Bununla ilgili herhangi bir şey bulamadım, en ufak bir şey bulan, gören olursa paylaşımlarını bekliyoruz.
    bi uygulama durumumuz olabilir mi ki klinik ortamda yapılabilir herhalde anca çok bi ayrıntısı yoksa ampül düzenegi alıp bağlayalım kafaya

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hairmax diye birşey vardı. Lazer sanırım. Aynı etkiyi vermezmi?

Şu lazer tarakların mantığı bu mu acaba?

Alıntı KillThat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Olabilir nasıl etki ettiğine falan hiç bakmadım lazer taraklarının.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KillThat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslına bakarsan lazer tarak yabana atılacak bir yöntem değil. Lakin piyasadakilerle iyi bir sonuç almak imkansız gibi gözüküyor çünkü yolladıgı enerji düzeyi hücreyi hareketlendirebilecek kadar yüksek değil, böyle olduğu için de saatlerini harcaman gerekebiliyor. Kaliteli bir lazer düzeneği çok daha etkili olabilir tabi.
    Lazer tarak olsun, yukarıda bahsi geçen konu olsun ana mesele hep hücreyi kanlandırmak, canlaandırmak, karıncalandırmak Hatta dermarollerin amacı dahi aynı(biraz acılı olsa da)
    Elektrik meselesi daha zevkli ve acısız olabilir Araştıracağım..
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

miracle
    Guest
    Güzel bir çalışma büyük ihtimalle belirtildigi kadar etkili çünkü elektrik akımları ile cilt te ilaç ve pomatlarin daha iyi emdirildigini biliyorum demekki hucre ve dokudaki trafiği artırıyor ve bu bol besin ile canlılık olarak geri dönüyor. Tüm bunlara ragmen ana sebebi ortadan kaldiran bir etki mekanizması yokmuş gibi görünüyor. ..

gecenlerde ''mıknatıs'' ile bazı rahatsızlıkların giderildigini okumuştum, agrıyan yere +,- birbirine zıt kutuplu iki tane mıknatıs koyup 10 15 dk bekleniyormuş mıknatısın burdaki görevi kan içindeki demiri yüzeye dogru cekerek kan dolaşımını hızlandırıyormuş acaba böyle birşeymi bu bahsettiginiz

Alıntı SaciminDoktoru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel bir çalışma büyük ihtimalle belirtildigi kadar etkili çünkü elektrik akımları ile cilt te ilaç ve pomatlarin daha iyi emdirildigini biliyorum demekki hucre ve dokudaki trafiği artırıyor ve bu bol besin ile canlılık olarak geri dönüyor. Tüm bunlara ragmen ana sebebi ortadan kaldiran bir etki mekanizması yokmuş gibi görünüyor. ..
    Dikkatli okuduysan bir daha saçların dökülmediği gözlemlenmiştir diyor.

Tüm metni okudum elektrikli transkutan sinir uyarıcı.....şu bele bağlanan kas yapıcı cihazlardan arkadaşlar bu ve etkisi buradaki çalışmaya göre büyük bir potansiyel içeriyor alyuvarları bile farklılaştırıp kemik hücresine çevirebilmiş elektirkli çalışmalar referans veriliyor bir şekilde folikül davranışlarını değiştirip gençlik aşısı yapıyor bunu denemeli biraz şu ucuz zayıflama aletlerine göz atalım gülmeyin hep böyle yürür işler aslında

Sayfa 1/2 12 SonSon