5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Dökülen saç saç sayısı standardadı ne olmalı?

Dökülen saç saç sayısı standardadı ne olmalı?

Eskiden saçlarım uzunken (2 ay önce kazıttım saçları) elime bayağı saç gelirdi. Şimdi saçlarım 1 cm uzunluğunda. (tam emin değilim artık 2 ayda ne kadar uzadı kestiremiyorum) Beyaz bir kağıdın üstüne ellerimle saçlarımı hızlıca ve sertçe karıştırıyorum. Kağıdın üstüne gelen saç sayısı 6-7 kısa saç. Kısa saçtan kastım yakından bakınca ancak görülebilen milimlik cinsten. Minox kullandığımda da ellerime hiç saç gelmiyor. Yine bir-iki tane çok küçük saçlar bulaşmış olabilir. Banyoda ne kadar geliyor bilmiyorum. Şimdi benim sorum şu; saçlarım uzunken minox kullandığımda (1 yıl falan önce 2 ay falan, 2011'den itibaren 3-4 aylık periyotlar) elime çok fazla uzun saç yapışırdı. Şimdiyse durum bu. Şimdi benim dökülmem durdu mu? Neye göre karar vermeliyim? Dökülen saç standardı ne olmalı benim ölçme yöntemlerime göre? Ve saçlarım kısa olduğu için mi dökülenleri göremiyorum? Çok soru sordum ama napim saçınız sağ olsun.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Günde 100 tane dökülen saca normal diyorlar zaten bence kendimiz banyoda, elimizi kafaya attıgımızda veya yastıktakileri görebiliyoruz onun dısında da firesi vardır baya dokulmenin standardı kafanda seyrelme acılma varmı ona baglı dokulenin yerine yenisi geliyorsa sıkıntı yok

Yeni Üye
    Valla kanka benim yaş 18 günde 30 50 tel dökülüyor 1 ay bu şekil dökülüp azalıyor senin biraz fazla gibi geldi günlül dökülmen ne kadar ortalama

Yeni Üye
    Valla kanka benim yaş 18 günde 30 50 tel arası dökülüyor 1 ay bu şekil sürüp azalıyorvsenin biraz fazla gibi geldi günlük ortalama ne kadar dökülüyor ?

Kafamda açılma seyrelme var tabi. Minox kullandım yıllarca ara ara. 2 ay önce tekrar başladım. Minox sürdüğümde elimde saç kalırdı. Şimdi saçlarım kısa belki ondandr ama minox sürdüğümde elimde saç kalmıyor. Elimi saçlarımın arasına geçirip çektiğimde de elimde saç kalmıyor.