Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Tedavime başlıyorum (Güncel resimler)

Yeni Üye

Tedavime başlıyorum (Güncel resimler)

Öncelikle merhaba

22 yaşındayım ve saçlarım geçen sene temmuz aylarında dökülmeye başladı yaptırdığım kan testlerinin sonucunda bir şey çıkmadı.Genetik bir dökülmem olduğu söylendi (amcalarım ve dayım seyrek saçlı).Bunun üzerine vichy dercos neogenic 28 ampul olan seruma başladım yanında yine vichy dercos neogenic şampuan ve priorin tabletle birlikte.Tedavime beş ay düzenli devam ettim olumlu sonuçlar aldım sonra yaklaşık iki üc ay ara verdim bu süreçte dökülmem arttı ardından bir üç ay daha kullandım ve temmuzun başında tedavime son verdim.Bu siteyle tanışmam sonucunda yen bir tedaviye başlama kararı aldım.

1)18 temmuz 2017 tarihi itibariyle minoxil forte %5 sabah beş fıs
    2)30 temmuz 2017 tarihi itibariyle miracle losyon (1 kutu diane 1 kutu aldactone 1 adet decort ampul 100 ml elseve arginine) sabah aksam 10 fıs
    3)7 ağustos 2017 solgar biotin 5000 mcg
    4)Günde iki kez yeşil çay
    5)Vich dercos neogenic şampuan

Güncel tedavim bu şekilde ayrıca bugün dermastamp (1mm ) siparişi verdim yarın elimde olur.Fakat tedaviye başladığım günden beri saçlarımda çok yoğun bir dökülme var özellikle yıkadıktan sonra tararken yakşalık 35-50 adet dökülüyor acaba bunun sebebi minoxil olabilir mi ? Ayrıca saçım da iyice yıprandı ve çok cansız duruyor biotin ile toparlanabilir mi ? Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi Muzdarip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tedavin iyi bi süre böyle devam et. Ketokonazol içeren şampuan kullan haftada 2 kere.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sonradan pişman olma diye söylüyorum, tedavinden minoxili çıkar öyle devam et. Hatta miracleyide çıkar seti ve kafeinle devam et.

Yeni Üye
    Seti ve kafeini bilmiyorum acaba nasıl tedarik edebilirim

Yeni Üye
    Alıntı Muzdarip Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tedavin iyi bi süre böyle devam et. Ketokonazol içeren şampuan kullan haftada 2 kere.
    Yaklasik üç dört ay daha bu tedaviyle devam edicem ama kafami karistiran şey minoxile basladigimdan beri dökülme iyice arttı acaba min-dut losyona mi geçiş yapsam yoksa bir ay daha minoxili böyle düz mü kullansam

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Miracle losyonu yeni eklemişsiniz tedavinize,dolayısıyla combo yapmak için min-dut losyonu da eklemek zorundasınız yoksa sürüncemede kalıyor tedavi.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Miracle losyonu yeni eklemişsiniz tedavinize,dolayısıyla combo yapmak için min-dut losyonu da eklemek zorundasınız yoksa sürüncemede kalıyor tedavi.
    kalan minoxilimin içine 8 adet avodart kapsül eklesem yeterli olur mu ?

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Disturbe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kalan minoxilimin içine 8 adet avodart kapsül eklesem yeterli olur mu ?
    Kalan minoxidil miktarına göre 6-8 adet karıştırabilirsiniz.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalan minoxidil miktarına göre 6-8 adet karıştırabilirsiniz.
    Tamam yarin ekliyorum iki veya üç hafta sonra güncel fotoğraf atıcam yorumlarınız için teşekkür ederim

Yeni Üye
    Tedavime devam ediyorum 11 agustosta minoxilin icine 7 adet avodart ekledim bir iki gün disinda hic aksatmadim.Fakat dökülme iyice arttı artık 300-400 teli buldu.Ne yapmaliyim ?

Sayfa 1/2 12 SonSon