7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Saç Dökülmem -Tedavim -Öneri ve Tavsiyeleriniz

Yeni Üye

Saç Dökülmem -Tedavim -Öneri ve Tavsiyeleriniz

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle eylül ayında 24 yaşında olucağım yaklaşık 19 yaşından beri dökülmem var başlarda stress nedenli oldugundan cok umursamadım ihmalkarlık yaptım fakat bu umursamazlık beni nerdeyse kel kalmaya kadar itti ne yazıkki şu ana kadar piyasa şampuanları dışında herhangi bir önlem almadım, aklım yeni başına geldi ve son 1 yılda saç dökümem inanılmaz ilerledi, 2-3 kez doktora gittim testler yaptım genetik dökülmem oldugu söylendi ve minoksidil önerildi, 1 ay önce kadar bu siteyle tanıştım ve saç hakkında çok şey ögrendim. doktorun önerisiylede ve bu sitede sonuç alan insanlarıda görerek minoksidile başladım fakat minoksidilin üzerimdeki yan etkileri cok fazla başlarda geçer alışırım sandım ama 1 ay sonunda herhangi bir degişiklik olmadı. Gögüs ağrısı, kalpte hızlı atma, sol kolda uyuşma, kollarda agrı gibi yan etkilerinin nerdeyse tamamı gün gün degişiklik gösterek kendini gösterdi bazı günler yan etkisizde geçtigi oldu ama şu anda hala etkiler devam ediyor. Minoksidili günde 2 sefer 5 fıs olarak kullanıyordum, başka tedaviye gecip azaltarak bırakmayı düşünüyorum lakin sitedeki cogu konuyu okuyup çıkardıgım sonuçlardan anladıgım kadarıyla; bu bir ayın sonunda minoksidili bırakınca dökülmemin daha cok artıcagından bahsedilmiş bu konuda ne yapabilirim? eger bu yan etkileri görmeseydim diger ay minoksidille dut karışımı yapmayı düşünüyordum siteden takip ettigim kadarıyla en etkili losyonlardan biriydi minoksidil-dut fakat yan etkilerinden dolayı minoksidili kullanamıyorum. Bir diger en etkili karışım olan miracle losyonu kullanmayı düşünüyorum forumdan takip ettigim kadarıyla miracle losyon'da eskisi kadar popüler degil ve tercih edilmiyor ve yine yan etkilerini görürmüyüm emin degilim. Ayrıca sitede, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 gibi tedavilerin oldugunun farkındayım ama anladıgım kadarıyla bu tedaviler dökülmeyi durdurup saçları koruması birinci prensip sanırım ve temin edilmesi zor. Benim gibi agresif dökülmeler ve tekrar saç cıkışları için en ön plana cıkan tedaviler min-dut, miracle gibi görünüyor. Şu ana kadar tedavimde biotin hapı, nizoral şampuan ve yeşil cay kullanıyordum. Sizden istedigim aşağıdaki resimlerimede bakarak ve minoksidilden gördügüm yan etkileride göz önünde bulundurarak bana ne önerebilirsiniz, saçlarımı geri döndürmek istiyorum fakat cokmu geç kaldım emin degilim iyi kötü bütün yorumlarınızı bekliyorum bu sitede saçlarını tekrar kazanan insanlar oldugunu biliyorum ve görüşlerinizi cok önemsiyorum.

Teşekkür ederim, İyi Çalışmalar.
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi FullSizeRender-2.jpg‎   FullSizeRender kopya.jpg‎   FullSizeRender-3 kopya.jpg‎   FullSizeRender-3.jpg‎   IMG_2518.JPG‎  

Üzerine düşersen ihmal etmez isen düzelir hocam. Direk dermaroller,masaj,sabah cell akşam setipiprant,yakı ısırgan losyonu ve haftada 2 ketoral tarzı bir şampuanla başlamanı tavsiye ediyorum.Cell ve setiye maddi olarak sıkıntı yaşarsan birini tercih edip miracle losyonla başlarsın onuda düşük oranda hazırla.geçmiş olsun
    Tedavim
    dönüşümlü olarak 110mg seti ve yarım doz peptid ve yanlarında yine dönüşümlü olarak kafein veya cell losyon
    ek olarak :masaj ,kardiyo,sirkeli durulama,probiyotik beslenme

Minoxidil ilk olarak tansiyon ilacı olarak piyasaya sunulmuş bir ürün. Daha sonra damar genişletici etkisi nedeniyle saç gelişimini arttırıcı etkisi keşfedilmiş bir ürün. İçerik olarak bakıldığında %5 minoxidil içeren minoksil bu kadar yan etki gösteriyorsa eğer RU58841, saf kafein vb tedavileri önermem şahsen. RU üzerinde yapılan çalışmalarda topikal kullanımda kalp çarpıntısı anlık ritim bozukluğu gibi yan etkilerin görüldüğünden bahsedilmiş. Kafein zaten herkesin malumu bir konu. Minoxil yerine kullanılabilecek kimyasal adenozin. Fakat adenozinde benzer sorunlar oluşturacaktır çünkü kalp ilacı kendisi. Bu durumda bitkisel yöntemlere bakmakta fayda var. Saw palmetto, yakı otu, ısırgan otu, nane anti dht özelliğe sahip bitkiler. Saç telinin kalınlaşması için çuha çiçeği ve üzüm tohumu kullanılabilir. Bakım yağı için lavanta yağı, hint yağı, argan yağı kullanılabilir bu yağların içine zerdeçal ve karabiber koyulursa eğer etkinliğinin biraz daha artacağını düşünüyorum. Bir kaç yerde kurkuminin doğal anti dht olduğunu okumuştum. Kurkuminde zerdeçalın içerisinde bulunmakta ve karabiber, yağ ile birlikte ekinliği artmakta. Bunların dışında kabak çekirdeği tüketebilirsiniz. Yeşil çayında yine saç dökülmesini durdurduğu hakkında görüşler mevcut.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zafiro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle eylül ayında 24 yaşında olucağım yaklaşık 19 yaşından beri dökülmem var başlarda stress nedenli oldugundan cok umursamadım ihmalkarlık yaptım fakat bu umursamazlık beni nerdeyse kel kalmaya kadar itti ne yazıkki şu ana kadar piyasa şampuanları dışında herhangi bir önlem almadım, aklım yeni başına geldi ve son 1 yılda saç dökümem inanılmaz ilerledi, 2-3 kez doktora gittim testler yaptım genetik dökülmem oldugu söylendi ve minoksidil önerildi, 1 ay önce kadar bu siteyle tanıştım ve saç hakkında çok şey ögrendim. doktorun önerisiylede ve bu sitede sonuç alan insanlarıda görerek minoksidile başladım fakat minoksidilin üzerimdeki yan etkileri cok fazla başlarda geçer alışırım sandım ama 1 ay sonunda herhangi bir degişiklik olmadı. Gögüs ağrısı, kalpte hızlı atma, sol kolda uyuşma, kollarda agrı gibi yan etkilerinin nerdeyse tamamı gün gün degişiklik gösterek kendini gösterdi bazı günler yan etkisizde geçtigi oldu ama şu anda hala etkiler devam ediyor. Minoksidili günde 2 sefer 5 fıs olarak kullanıyordum, başka tedaviye gecip azaltarak bırakmayı düşünüyorum lakin sitedeki cogu konuyu okuyup çıkardıgım sonuçlardan anladıgım kadarıyla; bu bir ayın sonunda minoksidili bırakınca dökülmemin daha cok artıcagından bahsedilmiş bu konuda ne yapabilirim? eger bu yan etkileri görmeseydim diger ay minoksidille dut karışımı yapmayı düşünüyordum siteden takip ettigim kadarıyla en etkili losyonlardan biriydi minoksidil-dut fakat yan etkilerinden dolayı minoksidili kullanamıyorum. Bir diger en etkili karışım olan miracle losyonu kullanmayı düşünüyorum forumdan takip ettigim kadarıyla miracle losyon'da eskisi kadar popüler degil ve tercih edilmiyor ve yine yan etkilerini görürmüyüm emin degilim. Ayrıca sitede, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 gibi tedavilerin oldugunun farkındayım ama anladıgım kadarıyla bu tedaviler dökülmeyi durdurup saçları koruması birinci prensip sanırım ve temin edilmesi zor. Benim gibi agresif dökülmeler ve tekrar saç cıkışları için en ön plana cıkan tedaviler min-dut, miracle gibi görünüyor. Şu ana kadar tedavimde biotin hapı, nizoral şampuan ve yeşil cay kullanıyordum. Sizden istedigim aşağıdaki resimlerimede bakarak ve minoksidilden gördügüm yan etkileride göz önünde bulundurarak bana ne önerebilirsiniz, saçlarımı geri döndürmek istiyorum fakat cokmu geç kaldım emin degilim iyi kötü bütün yorumlarınızı bekliyorum bu sitede saçlarını tekrar kazanan insanlar oldugunu biliyorum ve görüşlerinizi cok önemsiyorum.

Teşekkür ederim, İyi Çalışmalar.
    Minoxidilde benzer sorunları ben de yaşamıştım hocam ritim bozukluğu aniden ortaya çıkan ve o an öleceğim hissi uyandıran çarpıntı vs ,eski paylaşımlarımda da vardır ama bulamam şimdi, bunun üstesinden gelmek için o zaman alıç çiçeği çayını denemiş ve fayadasına inanamamıştım, daha sonra ben de uzun süreli bu faydasından yararlanmak için alıç sirkesi yaptım ve 3-6 aylık zaman dilimlerinde kullanıyorum tıpkı elma sirkesindeki mantıkla aynı ve 1,5 aydır mioxidil-ru 58841 kullanıyor olmama rağmen bir defa (o da kısa süreli )hariç hiçbir sıkntı yaşamadım çok şükür,alıç meyvesini,çayını,ya da özellikle sirkesini kullanmanızı öneririm.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Yeni Üye
    Tşk ederim hocam ilgin için, dermastamp ve miracle losyona başlmayı düşünüyorum. Nizarol ve yeşikçay tedavisinide uyguluyorum.

Yeni Üye
    Evet hocam bünyeden bünyeye farklılık gösteriyo sanırım minoxidil bizim bünyede biraz zayıf galiba, sizce miracle losyondada sorun yaşarmıyım? yeşil çay ve kabak çekirdegi tedavisini hali hazırda uyguluyorum, yag tedavilerinide destekleyici olarak kullanmayı düşünüyordum ama araştırdıgım kadarı ile miracle,minoxil gibi sonuçlar vermesi pek olası gözükmüyor. ilginiz için teşekkür ederim

Yeni Üye
    Hocam çok teşekkürler tavsiyeniz için alıç çiçegi çayını başlangıc olarak deniycem, ne kadar ne sıklıkla içmemi önerirsiniz?