4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Yaşla saç dökülmesi ilişkisi

SaçımınDoktoru Üyesi

Yaşla saç dökülmesi ilişkisi

Androgenetik dökülme 40-45'li yaşlara kadar devam edebilen görülebilen bir durum kafama takılan bir durum var madem bir insanda androgenetik yatkınlık var niye kimisinde 25-30'lu yaşlarda başlarken niye bazılarında 15-20 yaşlarında başlıyor yani aynı kusaktan olsa baba ogul 25-30 yasında dokulmeye baslayan birinin ondan öncesinde neden dokulme baslamamıs oluyor veya niye öbürünün cok erken yastan itibaren dokulmeye baslamakta?

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çevresel faktörler hocam stres vs misal benim babam ve bütün ailede herkese 30 dan sonra dökülme başladı bende16da
    Günlük ilaç hazırlıyorum içeriğim
    1 adet aldactone (100) mg
    1 adet diane35
    ikisini 80 derecelik kolonyada eritiyorum.

Günlük masaj ve dermaroller.

------------------------------------------------

Tedavi düzenim :
    1 gün aldactone+diane35 losyonu
    1 gün minox
    dönüşümlü kullanıyorum.
    ---------

setipiprantı sadece yaz aylarında kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Bendede stresten dolayı erken başladı. Babam 45 yaşında eğer benim dökülme böyle devam ederse 20 yaşında onun 45i gibi olacağım. Birde babamla dökülme tipimiz aynı ��
    Ayrıca kalitesiz ŞEKER, Gdo, kanserolojen maddeler ve radyasyonun da bu kadar erken yaşlanmamıza sebep olduğunu düşünüyorum.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Yeni Üye
    Her dökülme genetik değil bence benim 14 yaşında hergün 60 70 tane saçım dökülüyordu ama inanılmaz gür kıvır kıvır saçlarım vardı şuanda yaşım 18 hala gür saçlar şimdi 30 50 anca dökülüyor