8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Bu saç için yağlar sizce nasıl? Tedavime başlama aşamasına geldim

SaçımınDoktoru Üyesi

Post Bu saç için yağlar sizce nasıl? Tedavime başlama aşamasına geldim

Beyler artık tedavime başlamak üzere son süreçteyim, sadece yağlar kaldı almadığım. Artık bunlarıda alırsam forumda konu açacağım kendime özel, yaşım 28 ve bu tedaviyi en azından 6 ay kullanmak planım
    Şunu söyliyim geçen kan testi yaptırdım ve b12 vitaminim çok düşük çıktı, d3 vitaminide düşük çıktı, bunların hepsini aldım doktorun önerisiyle. (1 ay sonra çinko+biotin de başlayacağım inş) +olarak omegası yüksek balık hapı aldım
    Benim saçlarımda kısa haldeyken kafamda hiç boşluk gözükmüyor heryer simsiyah, fotoyu koyuyorum
    --- saçımın kısa hali(yeni çekildim) http://imgim.com/rsm1.jpg
    Lakin saç uzadığında bazı kısımler seyrek kalıyor, seyrek kalan yerlerde parmağımı gezdirirken kısa saçların uzamadığını anlıyorum, bu sanırım b12'nin çok düşük çıkması ve d3'ün düşük çıkması sonucu oldu(bide dış etken stres)
    --- saçımın daha uzun hali(3 ay önce çekildim) http://i.hizliresim.com/7qBl15.jpg
    Babamın,amcamın vs saçlarıda çok güzel

Neyse özeti kısaca geçtim, şimdi vitamin desteklerinin yanında bu bemiks,evigen,bepanthene ampuller'i kafama sürmek için bir yağ karışımı arıyorum kendime, 1.0mm dermastamp ile kullanacağım bu yağ+ampülleri
    Benim için öncelik yan etkisi olmaması özellikle cinsellik konusunda, bu bakımdan kesinlikle Saw Palmetto gibi birşey kullanmam bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum

Sizce şu yazacaklarımını nasıl ve kaç gr şeklinde kullanacağım ve bunlar birbirleri arasında olumsuz etkileşimde olabilir mi karıştırılınca bu taşıyıcı yağ, uçucu yağ, sabit yağ olayından dolayı soruyorum, nasıl kombinlicem bunları, hiç denenmeyen birşey kullanmak istemiyorum? içinden çıkarmamı istediğiniz var mı? aynı işlevi gören varsa fazladan kullanmayım çünkü. haftada 1 kez uygulayacağım, haftada 1 kez bu yağlarla beraber ampülleri uygulayacağım, haftada 1 kez de sadece dermastamp yapacağım hiçbirşey kullanmadan

---Biberiye yağı'nı kesin kullancaktım ama googlede zararlarını okuyunca şu yazıyor : Mide ülseri olan kişiler kullanmamalıdır yazıyor. Ben de mide ülseri var, hatta şuan mide ülseri için hap+şurup kullanıyorum Tamam ilacı oral almıcam kafaya sürcem ama bu yazı biberiyeyi elememe sebep oldu

Listemde duran yağlar(listemde çok yağ var ama sadece gerekli şeyleri kullanmak istiyorum)
    ______1-Hint Yağı 2-Jojoba Yağı 3-Avokado Yağı 4-Lavanta Yağı 5-Defne yağı 6-Çörek otu yağı 7-Badem yağı 8-Hindistan cevizi yağı______

mesela atıyorum bakın salladım, 1.hafta hint+jojoba+defne 5gr 2gr vsvs
    2.hafta hint+çörek+lavanta 1gr 3gr vsvs salladım yine. aynı bunun gibi gruplandırmalıyım bu yağları kıvamında fazla gr olmadan, 1 aylık süreye yayarak

bu yukarda salladığım gibi ama en doğru şekilde nasıl gruplandırırım bu yağları yani nasıl kombinlerim 1 aylık sürece yayarak haftada 1 kez olmak üzere gr'ları ile birlikte?
    yazdığım 8 yağdan gereksiz veya aynı görevi gören varsa söyleyebilirsiniz

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizin saç da uzadıkça dik dik oluyor mu ? Öyleyse saç tipimiz neredeyse aynı size yardımcı olabilirim diye düşünüyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    2. resimdekinden daha uzun olmadı yıllardır, hep kazıtıyodum cunku, dik dik olmuyo normal yani

bu arada bu koydugum 8 yağ da belli saça iyi yalnız gram'larını nasıl ayarlıcam bilmiyorum

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kabuto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin saç da uzadıkça dik dik oluyor mu ? Öyleyse saç tipimiz neredeyse aynı size yardımcı olabilirim diye düşünüyorum
    saçın dik olması neyi gösterir. çocukken saçlarım hiç yatmazdı hep diken diken gezerdim

Yağ vb ile ana tedavide zaman ve para kaybedeceğinizi düşünüyorum daha sağlam zeminli tedavilere yönelmenizi tavsiye ederim istisnalar olabilir tabi daha çok destek tedavi olarak düşünebilirsiniz yağları.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    miracle hocam en azından o 8 ini almasam bile bu bemiks,evigen,bepanthene'i en iyi şekilde 6 ay boyunca düzenli olarak süreceğim bir yağ karışımı yapmam lazım

o koyduğum 8 tanesinden bildiğim kadarıyla en sağlamı hint-jojoba ve buna 2 tane daha eklesem hangisini ekliyim sence. Saçtaki mikrobu falan öldürsün, proteinli falan olsun, işte bu hint+jojoba'ya süper destek versin 2 tane daha
    sonra bunun gramını da tam bileyim ki bu karışımı yaparken, düzenli olarak ampüllerle beraber her hafta 1 kere kullanayım

SaçımınDoktoru Üyesi kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nane yağı önerebilirim, seboreye benzeyen kepeklenme bende de olmuştu clear men+duştan sonra bir kaç damla nane yağı ile atlattım ayrıca kafayı çok serin tutuyor gün boyunca