6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Saç Dökülmesi ve Antidepresanlar

Saç Dökülmesi ve Antidepresanlar

Anladığım kadarıyla bazı antidepresanlar saç dökülmesi yapıyor, saç dökülmesinin de etkisiyle mahvolan psikolojimi yine saçımı dökerek kurtarmak istemiyorum. Hangi antidepresanlar saç dökülmesi yapar hangileri yapmaz acaba? Özellikle antidepresan kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
    Setipiprant
    Dermoday
    Bakım için de Keratin

Dökülme duşta 15-20 duş dışında max 5, yanlarda dökülmem vardı durdu sayılır.

Alıntı Flame Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla bazı antidepresanlar saç dökülmesi yapıyor, saç dökülmesinin de etkisiyle mahvolan psikolojimi yine saçımı dökerek kurtarmak istemiyorum. Hangi antidepresanlar saç dökülmesi yapar hangileri yapmaz acaba? Özellikle antidepresan kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
    Çok uzun zamandır cipralex kullanan biri olarak antidepresan ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.Piskoloji etkiliyor sadece.Eğer piskolojin kötüyse ve genetikte yatkınlık varsa daha erken saçlar gider.Seni anlıyorum illa bir neden arıyorsun ama o nedenin antidepresan olcağını sanmam.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Genetik yatkınlık + stres + varsa da saç yoluklama psikolojik olarak direk sacları doker zaten. Bence sac dokuluyor diye psikoloji bozmak yerine eldeki sacları koruyabilir miyiz veya kel veya seyrek kafayla dolasırsam nolur ona hazırlamak insanın kendisini daha iyi olur

jackal__1907
    Guest
    3 aydır kullanıyorum testoyu belli bir oranda azalttığını bu sebeple dökülmede belli bir oranda azalma gördüğümü söyleyebilirm.Bende uyku bozukluğu da var bu yüzden testo %50 azaldı eskiye göre.

SaçımınDoktoru Üyesi
    ssrı grubu antidepresanlar libidoyu düşürdüğü için yapmaz,dökülmeyide azaltır.wellbutrın tarzı dopamin arttıran grup dökülme yapar
    Tedavim;

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ssrı grubu antidepresanlar libidoyu düşürdüğü için yapmaz,dökülmeyide azaltır.wellbutrın tarzı dopamin arttıran grup dökülme yapar
    Cipralex yapar mi peki dökülme