Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: minoxil saç derimi soymaya başladı

SaçımınDoktoru Üyesi

minoxil saç derimi soymaya başladı

bugün fark ettim arkadaşlar bayadır kullanıyorum minox ama bugün elimle deriye masaj yaparken derimin soyulduğunu kepek gibi şeyler olduğunu gördüm , minoxtan kaynaklanıyor sanırım , bu sorunu nasıl çözebilirim ?

SaçımınDoktoru Üyesi pipsqueak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tedavine Ketokonazol içeren bir şampuan ekleyip haftada 2 defa kullanabilirsin. Hem saç dökülmesine faydası var hem de kepek gibi sorunlara çözüm oluyor. Bunun yanında elma sirkesini de suyla seyrelterek saç derisine uygulayabilirsin, bu da çok iyi geliyor. Bir de minoxili arada 1 - 2 gün bırakarak dinlendirebilirsin saçını. Çok düzenli ve günde 2 kere kullanan bazı arkadaşlar bile haftada bir gün hiç sürmüyorlardı.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxil'e bağlı böyle bir yan etki ilk defa duyuyorum. Hergün saçlarını yıkıyor musun?
    Ben genelde temiz olmayan (yıkanmamış) saç derime losyon sürdüğüm zamanlarda bu durumla karşılaşmıştım.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    haftada 5 gün yıkarım saçlarımı , birde ketoral kullanıyorum zaten şampuan olarak ama bu soyulmaya pek fayda etmedi gibi , yalnız çok aşırı bir soyulmada yok

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Minoxilin içeriğindeki PPG yapıyor arkadaşlar deri soyulma olayını,köpük formları olan minoxidil kullanabilrisiniz onlara PPG eklemiyorlar.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minoxilin içeriğindeki PPG yapıyor arkadaşlar deri soyulma olayını,köpük formları olan minoxidil kullanabilrisiniz onlara PPG eklemiyorlar.
    hocam köpük formu dediğiniz rogaineler falan sanırım ama onlarıda türkiyede orjinalliğinden emin olduğumuz bir resmi yer yok sanırım veya çok pahalıya geliyordu , bildiğiniz bir yer varsa ordan alalım hocam , teşekkürler

Deniz hocam deri soyulması can sıkıcı ama bi konuda bunun cilt yenilenmesinden kaynaklı olduğunu söylüyordu miracle hoca olaya birde güzel tarafından bak .

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı jackal52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Deniz hocam deri soyulması can sıkıcı ama bi konuda bunun cilt yenilenmesinden kaynaklı olduğunu söylüyordu miracle hoca olaya birde güzel tarafından bak .
    son zamanlarda elimle masaj yapmaya ağırlık verdim masaj yaptıktan sonra şakaklarımdan kılcal damarlar falan belli oluyor hatta ondan hemen sonrada minoxil kullanıyorum sanırım deri daha iyi emiyor minoxu böyle olunca belki onunda faydası vardır

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bir arkadaşta daha olmuş orayada yazdım saf minoxidil powder tek çare bende de oldu aynısı şimdi bu şekilde çözüme ulaştım.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar saçlarınızı hergün yıkayın (3 günde 1 ketoral ile). Deri soyulması diye tabir ettiğiniz şey losyonların bıraktığı kalıntılar.
    Aynı sorunu bende yaşadım ve bu şekilde önüne geçtim.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

Sayfa 1/2 12 SonSon