Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
25 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Saç uzatayım derken saçlarımdan oldum

SaçımınDoktoru Üyesi
    bu arada Çam Terabentin çok pahalı bir yağmış. aktarlardaki gibi ucuz degilmiş galiba, bir sitede öyle okudum. bu yüzden almamak mı lazım bilemedim şimdi?

bu doğruysa eğer, bu yağı kullanmak ne kadar doğru?

Ben nane yağı kullanmıştım. Seyrelterek kullanmak gerek. Müthiş bir ferahlık ve kanlanma oluyor. Gözle görüyorsun kızarıyor zaten. Kızarıklık çok kalmıyor geçiyor hemen.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Flame Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anlamadım uzatmak için argan yağı sürmeyi düşünüyordum her gün sürmeyeyim mi? Sürerken öyle elimin saçla dolması gibi bir durum yok 4-5 tel belki.
    Hakiki argan yağını bulabiliyorsanız kullanın hocam çok etkili bir yağdır saç tedavisinde.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kekik yağı ve nane yağı tavsiye ediyorum seyreltmeniz gerekir tabiki yağ karışımına bir miktar dmso koymak emilimi artıracaktır diye düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağdan medet ummayın kafadaki gözenekleri tıkar saçın yapısını bozar gözenekler tıkalı olduğu için saçın uzaması sağlıksız olur saç kalitesi düşer ayrıca o sürdüğünüz yağlar kolay kolay kafa derisinden arınmıyo seboroit dermatitede sebep oluyor ben bunları zamanında çok yaşadım o yuzden kesinlikle yağı kafa derisine sürülmesini tavsiye etmiyorum he illa sürcem dersen saç uçlarına süreblirsiniz ipeksi olur ve elektriklenmeyi önlemiş olursunuz.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Galaxy13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada Çam Terabentin çok pahalı bir yağmış. aktarlardaki gibi ucuz degilmiş galiba, bir sitede öyle okudum. bu yüzden almamak mı lazım bilemedim şimdi?

bu doğruysa eğer, bu yağı kullanmak ne kadar doğru?
    pahalı değil. 5-10 TL
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı karaayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yağdan medet ummayın kafadaki gözenekleri tıkar saçın yapısını bozar gözenekler tıkalı olduğu için saçın uzaması sağlıksız olur saç kalitesi düşer ayrıca o sürdüğünüz yağlar kolay kolay kafa derisinden arınmıyo seboroit dermatitede sebep oluyor ben bunları zamanında çok yaşadım o yuzden kesinlikle yağı kafa derisine sürülmesini tavsiye etmiyorum he illa sürcem dersen saç uçlarına süreblirsiniz ipeksi olur ve elektriklenmeyi önlemiş olursunuz.
    yok demek istedigimi anlamadın. bu çok pahalı bir yağmış, öyle 5-10tl lik şeylere inanmayın diyor bi sitede

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Cellagance losyon veya Miracle losyon kullanabilirsiniz
    Şakaklar için azalderm krem çok etkilidir
    Saç kalitenizi arttırmak içinde biotin alabilirsiniz.
    Doğal olarakta Miracle adlı site kullanıcısıdan Kafein losyon edinebilirsiniz. Gerçekten güçlü bir uyarıcıdır.
    Ayrıca günde 1-2 bardak yeşil çay içmenizi tavsiye ederim saç kalitesi için.
    Ama bir kan testi yaptırın bunlardan önce ve tiroide baktırın belki farklı bir şeyden dolayıdır.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Moderatör
    Alıntı Galaxy13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burda aşırı masajdan dolayımı dökülme olmuş yani, yoksa kullandıgı seylerden dolayı mı?
    saça zarar verecek şekilde masaj yaparsanız dökülmesi mümkün
    güncel tedavi:
    sabah akşam 15'er dakika toplam 30 dk masaj
    emu+nane+hint+jojoba yağı
    sebamed şampuan
    solgar 1000iu d3
    arada çinko+b1-6-12 hap
    haftada 1-2 ısıgan otu kürü
    haftada 1-2 green juicing
    -------------------------------------------------------
    %2spiro+ diane 35 losyon
    hint+emu+jojoba+nane yağı karışımı
    haftada 1-2 ısırgan otu kürü
    arada bir sirkeli su
    dermoday şampuan (+diane 35li bir hali ilk yıkama için)
    haftada 1 dermaroller
    kafaya masaj deneme aşamasında

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Yağ ile masajı haftada 1 kere yapmak lazım. Tabi yarım saat de fazla 10 dakika masaj yaparsın, 2 saat kafada kalır, sonra da yıkarsın. Ancak yağ ile masaj yaparken anormal bir saç kaybı oluyor. Tek masajda 100 tel rahat gidiyordur bende. Markası Naturoil, Arganlı Saç Bakım Yağı. Ancak sonuç olarak yağı düzenli kullanırsam ince tüyler kalınlaşmaya başlıyor.

Onun dışında yağa da suç bulmayın bence o kadar. Çünkü fotoğrafınıza bakılınca (önden çekilmiş olan) anlaşılıyor ki artık saçlarınızın seyrelme zamanı gelmiş. Miracle losyonla tedaviye başlayabilirsiniz...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon