Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
78 sonuçtan 61 ile 70 arası

Konu: Dermaroller öneri ?

Yeni Üye
    Arkadaşlar saçları 3 numara kestirdim 1 mm dermaroller aldım minoxil alıp başlıycam kullanmaya.Deneme amaçlı bi kere kullandım dermarollerı da Kanama olması şartmı bende kızarıklık oluyor bastırmama rağmen ama ciddi ciddi bir kanama olmuyor olması şartmı ???

SaçımınDoktoru Üyesi
    1.5aydır mınoxıl kullanıyorum cıkan bırsuru sac var bunlar hızlı uzatmak ıcın dermarollerı bugun elıme gectı sacı kazıtıp dermarol kullanmaya başlıycam 1ay sonra konuyu buraya yuklıyecem
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı Rapidesh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar saçları 3 numara kestirdim 1 mm dermaroller aldım minoxil alıp başlıycam kullanmaya.Deneme amaçlı bi kere kullandım dermarollerı da Kanama olması şartmı bende kızarıklık oluyor bastırmama rağmen ama ciddi ciddi bir kanama olmuyor olması şartmı ???
    Kullanmaya ilk başladığım zamanlarda bende de kanama olmuyordu. Hatta acısını bile hissetmiyordum. Zamanla saç derisi hassaslaşmaya ve kanamaya başladı. Sanırım böyle olması iyi bir şey.

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rapidesh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok kanatmayın arkadaşlar kızarsın yeterli haftada 2 uygulayın bende çok kanatıyordum tosun abiden sağlam bir fırça yedim iyi değil çok fazla kanatmak
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı teto1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok kanatmayın arkadaşlar kızarsın yeterli haftada 2 uygulayın bende çok kanatıyordum tosun abiden sağlam bir fırça yedim iyi değil çok fazla kanatmak
    Tosun bey de herkesi fırçalıyor. Çokça denk geldim yazılarına.

SaçımınDoktoru Üyesi teto1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tosun bey de herkesi fırçalıyor. Çokça denk geldim yazılarına.
    yanlış çok şeyler yapılıyor haklı olarak fırçalıyor
    -15 Günde 1 PRP
    -Runis Saç Bakım Losyonu Hergün
    -Dermaroller 15 günde 1
    -Zinco Hapı Hergün
    -Ketoral Şampuan 3 günd bir
    -Zeytinyağlı Defne Sabunu

1 mm olanları acıtıyor kafamı o yüzden pek yapmak istemiyorum. 0.75 ya da 0.50 alacağım
    başlangıç: 11 şubat 2016
    yaş 24
    günde 2 kere miracle losyon
    günde 2 kere min+dut
    günde 2 kere ketoral krem
    haftada 2 kere nizoral şampuan
    hergün solgar 50 mg biotin
    destek; yeşil çay,kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği
    04.04.2018
    şimdilik sadece cell, nizoral şampuan kullanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Alıntı neo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, ebayden aldığım dermaroller ın yaklaşık 1 aydan fazla süredir gelmemesi ve iptal olması üzerine bir alışveriş sitesinden 3 gün önce sipariş ettiğim dermaroller elime ulaştı ve az önce ilk defa kullandım. internette araştırma ve yorumları takip etmem sonucunda Miracle 'ın tavsiye ettiği gibi 1 mm lik 540 iğneli bir dermaroller aldım.

Uygulamam şu şekilde oldu,
    saçlarımı yıkadıktan sonra saçlar hafif ıslakken önce önden arkaya kısa mesafelerle hafif bastırarak 2-3 cm bastırıp çekerek(daha uzun mesafede saçlar dolanıyor ve bazı saç telleri kırılıyor) sonra arkadan önde doğru hafif bastırarak kullandım yaklaşık 4-5 kere üzerinden geçtim hemen sonrasında Miracle losyon ve tekrar 4-5 kez dermaroller uyguladım. Detaylı şekilde yazıyorum inşallah ilk defa kullanacak arkadaşlara faydalı olur.

Uygulamanın ardından saçlı deride herhangi kanama olmadı sadece çok hafif bir pembelik oluştu. Fazla bir acı da olmadı tırnağı saç derisine hafifçe bastırınca hissedilen kadar hafif bir batma hissi oluşuyor.

Yanlış kullanmışsın demek ki, hafif bastırarak 1mmlik dermoroller ile delikler açamazsın. Eğer delikler açacak kadar bastırarak kullanmazsan bir anlamı yok ki.

Google'dan bakabilirsin kullananların saç derileri hep kanla doluyor. Eğer sende kanlanma olmuyorsa demek ki delikler açacak kadar bastırmıyorsun.

Benim tavsiyem'de 540 iğneli olan, evet uzun saçları koparıyor ama bence dert edilecek bir şey değil. Ben ilk 200 iğneli olanı kullandım ve memnun kalmamıştım

SaçımınDoktoru Üyesi
    1mm olan dermarollerı nasıl kullanıyorsunuz anlamıyorum ben 0.75mm aldım wallahi yaparken ağlatıyor beni
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

SaçımınDoktoru Üyesi
    Sozum meclisten disari, fakat buradaki bir cok insan "kanlanma" ile "kanatma"yi ciddi anlamda karistirmis. Bir de marifetmis gibi insanlara yanlis tavsiyelerde bulunuyor. Saciniza fayda saglayayim derken zarar verebilirsiniz, dikkat edin.

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon