Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bu kellik durdurulabilir mi?

Yeni Üye

Bu kellik durdurulabilir mi?

Saçımın tepe kısmı çocukluğumdan beri açık. Şu an 17 yaşımdayım saçım bildim bileli dökülüyor zaten ve tepedeki kellik iyice genişlemeye başladı. Bir kaç tedavi var sanırım ama bu durumu kurtarabilir mi? Yanlarda da tepedeki kadar olmasa da açılmalar var ve saçım inceliyor. Ne tür bir tedavi önerirsiniz ve sonuç alabilir miyim?
    Fotoğrafı açıklıkların

SaçımınDoktoru Üyesi loser32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Durdurulabilir neden olmasın sadece denemen gerek sitedeki tedavileri.

Yaşın daha küçük Hormonal sistemi bozacak ilaçlı tedavilerden 2-3 sene daha uzak durman gerek bence o yüzden setipiprant veya cellagance losyonu deniyebilirsin
    Tedavim

Finasteride 1 mg (Propecia)
    Ketoral Şampuan(Haftada 2)

Destekler
    Nature's Supreme Biotin 2500 mcg
    Hardline ZMA
    Solgar Vitamin D3 1000 IU
    Ocean Plus Fish Oil
    Nature's Supreme Multi Vitamin For Men

SaçımınDoktoru Üyesi Eyyup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçların Gayet iyi Kafein losyon yanetkisiz Onu kullanabilirsin miracle hocamda temin edip saçlarını canlandıırır dökülmeleri engeller haftada bir iki defa ketoral şampuan kullanabilirsin omega 3 vitamin takviyesi tamamdır
    Güncel tedavim

-cell losyon + peptid
    -Voonka (ginkgo biloba+arjinin+ginseng içerikli ) tablet
    -Doğal defne sabunu
    -haftada 1 defa sarımsaklı zeytinyağı

Banned
    Saç sorununun 17 yaşına kadar düşmesi gerçekten de düşündürücü.. evet belki Sezar zamanında da saçları dökülenler vardı. Ancak onların 30 una kadar saç sorunu çektiklerini tahmin etmiyorum. Bu kadar küçük yaşlara inmemesi gerekiyor...

Kardeşim saçların iyi durumda... beslenmene, uyku düzenine, hareketli yaşama özen göster. Her gün 20 dakika falan bol bol güneşlen. Sitedeki hafif tedavilerle işe başlayabilirsin

Yeni Üye
    Ben minoxil forte %5 düşünmüştüm. Dediklerinizi ilk defa duydum. Setipiprant ve losyonu nasıl temin edebilirim?

Yeni Üye
    Alpecin şampuan vardı sanırım kafein için. Onu kullanacağım ama bi kaç farklı çeşidi var ve farklarını bilmiyorum.

Yeni Üye
    Bana pek iyi durumda gibi gelmiyor . Babamın da tam tepe kısmında kellik var. Genetik ama belki bi nebze yavaşlatabilirim diye düşündüm.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu an bu forumun ana akım tedavileri diyebileceğimiz 1-Miracle Losyon (ilk göz ağrımız) 2-Cellagance Losyon 3-Ru58841 4-Setipiprant 5-Kafein Bu yazdığım tedavi seçeneklerinden son ikisi yanetkisiz tedavi seçenekleri saç dökülme durumunuza göre bunlardan bir ya da ikisini tedavinize ekleyebilirsiniz.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

minoxil sakın kullanma kardeşim ben 16 yaşında kullandım şakaklarım hafif diye şuan 18 yaşıma gitcem şakak denen bişey kalmadı minoxsili keşke hiç bulmaslarmış hep şeker hastalığı için kullanılsaymış 5 tane çıkarıyosa 500 tane döküyo sonra o 5 taneyide döküyodur illaki bende 1-2 aya miracleye başlıcam

ve ayriyetten bu sıcak hafalarda 2 veye 3 numarayla gezmen daha iyi olur kafa derin rahatlar saçını unutursun strese girmessin sakın strese girme o zman gerçekden dökülür saçların

Sayfa 1/2 12 SonSon