Sayfa 1/22 12311 ... SonSon
212 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil Dutasterid Saç Dökülmesinde Yeni Başarı

Minoxil Dutasterid Saç Dökülmesinde Yeni Başarı

Kendisi Arkadaşım Yaş 34 80. Gün Fotoğrafları kendisinden izin alarak koyuyorum resimleri. Resim Sayısı Sınırlı. Bir anektodu aktarmak istiyorum. 20. Gün kötü bir dökülme yaşadı tedaviye sürekli gözü alıştığı için asıl farkı resimlerle belirledim iyiki resim çekmişim dedi. Uzun süredir görmeyenler anlıyormuş mesela ben uzun süredir görmüyordum gördüğümde toppik ve boya olduğunu düşündüm çünkü sabırla devam etmez diyordum. Neyse resimlere geçelim.

Not : Bir minoxil şişesine 10 kapsül avodart ilave edilmiştir. Günlük 2 ml minox dozunda 0.33 mg dutasterdi etkeni bulunmakta bununda % 10 en fazla scalpa geçmektedir. Bu oran Günlük Önerilen oral Avodart kullanımının 40 ta biri kadardır. Bu düşük doza rağmen yüksek etkisinin nedeni, saçlı deri hedef alınarak topikal olarak yapılan uygulamadır. Bu şekilde tüm vücuttaki etkileri önlenmektedir. Oral olarak kullanılmasındaki uzun vade yan etkiler amacı ile bu yöntem kullanılmaktadır.

TEDAVİ ÖNCESİ

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  IMG-20141001-WA0001.jpg
Görüntüleme: 2390
Büyüklüğü:  182.3 KB (Kilobyte)
ID:	705

30. GÜN

Resmin ismi:  IMG-20141001-WA0004.jpg
Görüntüleme: 2206
Büyüklüğü:  198.9 KB (Kilobyte)
ID:	706

VE MUTLU SON... (80. Gün)

Resmin ismi:  IMG-20141001-WA0002.jpg
Görüntüleme: 2316
Büyüklüğü:  190.9 KB (Kilobyte)
ID:	707

Resmin ismi:  IMG-20141001-WA0005.jpg
Görüntüleme: 2353
Büyüklüğü:  198.5 KB (Kilobyte)
ID:	708
    Konu Miracle tarafından (02.10.2014 Saat 11:54 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ohaa

Sadece min/dut başarı yokmu diyordunuz aha işte ilk foto flaşsız birde dikkatlerinizi celp ederim...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Moderatör payitaht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece min/dut başarı yokmu diyordunuz aha işte ilk foto flaşsız birde dikkatlerinizi celp ederim...
    Hocam müthiş,,,şevkim daha da arttı şimdi..1 haftadır kullanmıyodum min dutu..yeniden başlamalıyım losyonun yanına..

Moderatör
    Kaç senelik dökülmesi vardi ? Sonuç gerçekten cok iyi.Dutasterid minoxla birleşince çoşturuyor saçı resmen.
    ' Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez.
    Eleanor Roosevelt

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    minox tek basina bu kadar sac kazandiramaz üstelik 80 günde imkansiz. resmen scalpta DHT bloklanmis, Dutasterid kesinlikle finasteridden daha etkili ve yan etkiler bakimindan cok daha masum, özellikle beyin fonksoyonlarini finasterid gibi etkilemiyor. benim bu arkadasta en merak ettigim nokta; minox döngüye girecek mi???

SaçımınDoktoru Üyesi
    Şimdi sizi gıcık etmek istemem ama minox'la da ilk başlangıçta böyle sonuçlar alınabiliyor. Bizim için dutasteridin etkili olduğuna dair ölçü bu kişinin gel git yaşamaması ve 6.aydan sonra da iyileşmenin artarak devam etmesi. Bi minox grafigi vardı bende, onu bi eklemeye çalışim
    Konu Ozgur85 tarafından (01.10.2014 Saat 22:36 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet grafigi buldum. 12. haftada (84.gün) saç sayısı en yükseğe çıkıyor. Ama ondan sonra bakın grafiğe ne oluyor..
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi Minoxidil 96 hafta.jpg‎  

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bir de minox'la topikal uygulanan dutasteridin kana geçmediğini ve bu kandaki dutasteridin etki göstermediğini nasıl kesin bilicez? Ölçüm lazım..

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi sizi gıcık etmek istemem ama minox'la da ilk başlangıçta böyle sonuçlar alınabiliyor. Bizim için dutasteridin etkili olduğuna dair ölçü bu kişinin gel git yaşamaması ve 9.aydan sonra da iyileşmenin artarak devam etmesi. Bi minox grafigi vardı bende, onu bi eklemeye çalışim
    hocam gicik edecegini niye düsünüyorsun ki, burasi özgür ve fikirlerin havada ucustugu bir platform. minoxta ilk basta bu sonuc alinabiliyor demissin ama minox tüylenme yogunluklu bir sonuc saglar, arkadasta tüylenme degil resmen sac olusmus yani saglam bir sekilde DHT bloklanmis ve 80. günde olmasi bunu destekliyor. bence bu paylasimdan anlayacagimiz; kisiden kisiye degisken DHT seviyesi ve emilim olmali. fakat minox döngüye girerse eski halinden kötü bir duruma gelebilir ya da minoxu birakirsa ne olur acaba, dökülme cok hizli mi olur? kafalarda deli sorular var

Sayfa 1/22 12311 ... SonSon