Sayfa 4/22 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon
212 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Minoxil Dutasterid Saç Dökülmesinde Yeni Başarı

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrica benim bir tezim daha var, minoxun kisiden kisiye degismesi ve kan degerleri ile ilgili, aslinda cok uzun yazilabilir ama kisaca yazayim sen bir yorumla bakalim.

ben sac dökülmesi yasayan kislerin androjene mi yoksa dht ya mi daha duyarli oluslari ile minoxun etki mekanizmasinin degisiklik gösterdigine inaniyorum. ayrica minoxun kanlanma yaptigini da biliyoruz yani damar acici özelligi ile köklere dogru DHT li kan akisi oluyor fakat kanlanma iceriginde dht oldugundan cok ise yaramiyor hatta ters bile tepiyor (bkz. minox döngü ve daha beter sac dökülmesi)yani "minox kullandim bir ise yaramadi" diyen kisiler genelde DHT ya duyarli sac kaybi yasayanlar, androjenlerde durum daha farkli cünkü. bilmiyorum teoride böyle düsünüyorum ve bununla ilgili arastiriyorum simdilik ilerde konu acicam.

ilginc bir örnek daha vereyim; dermaroller i yüz ve alin bölgesine uygulayin, sivilcelenme oluyorsa kan degerlerinizde mutlaka bir aksilik vardir örnegin "kolesterol"
    ilk yaklaşımın çok etkileyici andriano ama bir şartla şayet kan serum dht miktarı androjenlerden çok daha fazla ise evet minoxla açılan damardan bol dht geliyor androjen zaten az ama miktarlar yakınsa hangisine hassassa farketmez açılan oluktan hepsi geliyor...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de senin a.a. ve min.dut "takıntısına" sahip olduğunu düşünüyorum

Minox'la finas etkilidir buna inanmaya "takıntı" denmez..
    mino ile finas etkilidir ama dutas ile anti androjen daha etkilidir bunu da unutmamak lazim. ayrica amac oral kullanip sistemik etkiden kacmak ise mecburen topikal uygulamak zorundayiz. üstelik minox ta döngü finasta yan etkiler (sadece libido kaybi degil) var. öyle olmasaydi bu forumlar olmazdi zaten ru ve diger alternatifler piyasaya cikmazdi degil mi.

yani amac burada rü$t ispat etmek degil fikir üretmek oldugundan bu losyonlar gelisebilir diyoruz.
    Konu adriano10 tarafından (01.10.2014 Saat 22:31 ) değiştirilmiştir.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk yaklaşımın çok etkileyici andriano ama bir şartla şayet kan serum dht miktarı androjenlerden çok daha fazla ise evet minoxla açılan damardan bol dht geliyor androjen zaten az ama miktarlar yakınsa hangisine hassassa farketmez açılan oluktan hepsi geliyor...
    zaten DHT nin fazla oldugunu varsayarak söylüyorum bunlari, ölcme sansimiz yok. resmen paradox ama resmen de saglamasini yapmis oluyoruz

Bence androjen hassasiyeti tam sınırda olanlar ne ölenler ne gülenler gurubunda çok iyi iş yapıyor minox.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

zaten DHT nin fazla oldugunu varsayarak söylüyorum bunlari, ölcme sansimiz yok. resmen paradox ama resmen de saglamasini yapmis oluyoruz
    ayrica dht nin daha stabil ve durgun ve faydali, androjenlerin ise daha komplex bir sekilde üretilip daha saldirgan olduklarini da unutmamak lazim. yani androjen cok az bir kan akisinda bile etkili olabilir ama DHT daha fazla kanlanmaya ihtiyac duyuyor bence. sallamiyorum daha önce okudugum makalelerden bunu cikardim, seneler neler ögretiyor insana

ayrica dht nin daha stabil ve durgun ve faydali, androjenlerin ise daha komplex bir sekilde üretilip daha saldirgan olduklarini da unutmamak lazim. yani androjen cok az bir kan akisinda bile etkili olabilir ama DHT daha fazla kanlanmaya ihtiyac duyuyor bence. sallamiyorum daha önce okudugum makalelerden bunu cikardim, seneler neler ögretiyor insana
    Kesinlikle dht den daha güçlü saf androjenler. Ger dönüşsüz biçiyorlar saçı. Dht daha uzun vadede daha stabil etkiliyor. Ben doğal finas etkili şeyler kullandım önce iyi geldi ama şakak ve tepe cart diye gitti. Ama olan saçlarım hala iyi ve kalındı. Saçlar bir miktar androjen artışına bile dayanamıyor. Dht androjenlerden fazladır birde haklısın heryer ar enzimi kaynıyor testonun çok büyük bir bölümü dönüşüyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Emilimler konusunda detaylı bilgilere ihtiyacımız var bu konuda haklısın ama miktarlar düşük 4ml cork diye çekilse komple yarım dutastan biraz fazla miktar yapıyor. Birde topikal dutas kullanan birisinde yüksek sistemik emilim olsaydı oral finas dutas yanetkileri bildirilmeliydi ama yok...
    Oral dutasta yan etki oranı %3-5. Yani %95i belirgin bir yan etki görmüyor. Buna rağmen ben min-dut losyonu kullanan birkaç kişi yan etki gördüm yazdı diye hatırlıyorum..

Kana emilim çok az olsa bile, topikal dutas saç derisinde yeterince etkili mi diye anlamak için bir 6 ay böyle devam etsin, 9-12. aylar arası aşırı kayıplar olmazsa top. dutas etkili oluyor diye düşünmeye başlayabiliriz.
    Konu Ozgur85 tarafından (01.10.2014 Saat 22:50 ) değiştirilmiştir.

Kesinlikle dht den daha güçlü saf androjenler. Ger dönüşsüz biçiyorlar saçı. Dht daha uzun vadede daha stabil etkiliyor. Ben doğal finas etkili şeyler kullandım önce iyi geldi ama şakak ve tepe cart diye gitti. Ama olan saçlarım hala iyi ve kalındı. Saçlar bir miktar androjen artışına bile dayanamıyor. Dht androjenlerden fazladır birde haklısın heryer ar enzimi kaynıyor testonun çok büyük bir bölümü dönüşüyor.
    aynen bunu anlatmaya calistim danke

SaçımınDoktoru Üyesi
    mino ile finas etkilidir ama dutas ile anti androjen daha etkilidir bunu da unutmamak lazim. ayrica amac oral kullanip sistemik etkiden kacmak ise mecburen topikal uygulamak zorundayiz. üstelik minox ta döngü finasta yan etkiler (sadece libido kaybi degil) var. öyle olmasaydi bu forumlar olmazdi zaten ru ve diger alternatifler piyasaya cikmazdi degil mi.

yani amac burada rü$t ispat etmek degil fikir üretmek oldugundan bu losyonlar gelisebilir diyoruz.
    "mino ile finas etkilidir ama dutas ile anti androjen daha etkilidir"
    Bu bir tez, yani elinizdeki losyon için böyle. Bunu kanıtlamak için yeterli kanıt yok henüz.. Ama minox ve finas için fazlasıyla kanıt var. Dolayısıyla siz henüz yeterli kanıtı olmayan (etkisizdir demiyorum) bir şeye daha etkilidir diye "takıntı" yapmışssınız..

SaçımınDoktoru Üyesi
    Subjektif değil de objektif olalım..

Sayfa 4/22 İlkİlk ... 2345614 ... SonSon