Sayfa 2/22 İlkİlk 123412 ... SonSon
212 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Minoxil Dutasterid Saç Dökülmesinde Yeni Başarı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ama sonuç güzel

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam gicik edecegini niye düsünüyorsun ki, burasi özgür ve fikirlerin havada ucustugu bir platform. minoxta ilk basta bu sonuc alinabiliyor demissin ama minox tüylenme yogunluklu bir sonuc saglar, arkadasta tüylenme degil resmen sac olusmus yani saglam bir sekilde DHT bloklanmis ve 80. günde olmasi bunu destekliyor. bence bu paylasimdan anlayacagimiz; kisiden kisiye degisken DHT seviyesi ve emilim olmali. fakat minox döngüye girerse eski halinden kötü bir duruma gelebilir ya da minoxu birakirsa ne olur acaba, dökülme cok hizli mi olur? kafalarda deli sorular var
    Grafiğe bak, minox tüyden öte ilk 12-24 haftada çok saç çıkartabiliyor..

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozgur85 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Grafiğe bak, minox tüyden öte ilk 12-24 haftada çok saç çıkartabiliyor..
    yayinladigin grafige göre 10.haftada tavan yapan bir durum gözüküyor ve bu durum 20.haftaya kadar devam ediyor ve hizli bir düsüse geciyor, buradaki sorumuz su olmali eger arkadasimiz tedaviye devam ederse ve 20.haftadan sonra düsüs olmazsa DUTAS in etkisini inkar mi edecegiz?

SaçımınDoktoru Üyesi
    24. haftadan sonra da saçlar iyi gider, aşırı dökülme olmazsa dutas etki gösteriyor diyebiliriz. Ama kana geçen dutas mı yoksa saç derisine sürülen dutas mı bunu sağlıyor? Bunu anlamak için kişinin kan serumunda ne kadar dutas var ölçülmeli, bunun tek yolu bu..

Şimdi sizi gıcık etmek istemem ama minox'la da ilk başlangıçta böyle sonuçlar alınabiliyor. Bizim için dutasteridin etkili olduğuna dair ölçü bu kişinin gel git yaşamaması ve 6.aydan sonra da iyileşmenin artarak devam etmesi. Bi minox grafigi vardı bende, onu bi eklemeye çalışim
    o grafikte saç ağırlığı ne demek ? Saç sayısımı şaft diameter mi nedir o ? Allah aşkına sen minox kullanmadınmı hiç ? 80 günde bu sonucun s sini ağzına alabildin mi ? Madem minoxtan bırakalım abi herşeyi ne uğraşıyoruz ki bak 80 günde orman... Arkadaş herkes kullandı bu minoxu o grafiğe değil saçımıza bakıyoruz miinox kimsede 80 günde böyle bir saç çıkaramaz çıkardım diyen babayiğit koysun resmini 1 kişiye karşı binler hadi koyun benzer sonucu ! Bir de özgürcüm finasta dutas içelim güzelleşelim dersin minoxlu dutas görünce minoxtandır dersin değişik yaklaşımların var vesselam
    Konu Miracle tarafından (01.10.2014 Saat 22:53 ) değiştirilmiştir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

24. haftadan sonra da saçlar iyi gider, aşırı dökülme olmazsa dutas etki gösteriyor diyebiliriz. Ama kana geçen dutas mı yoksa saç derisine sürülen dutas mı bunu sağlıyor? Bunu anlamak için kişinin kan serumunda ne kadar dutas var ölçülmeli, bunun tek yolu bu..
    benim düsüncem minox DUT ile bile kullnilsa bir sekilde mutlaka döngüye girecektir fakat bu döngüdeki sac kaybi sadece minox kullananlar kadar yogun olmayabilir. ayrica minox tedavi özelligini kiside kaybetse bile tasiyici özelligini kaybetmeyecektir.

scalptan emilimde kana karismayi burada cok tartistik ve halen tartisiyoruz fakat bir gercek var ki bu etken maddeli ilaclarda hic bir emilim sistemik etki kadar yan etki saglayamaz. belki tedavi ediciligi de oral alim kadar etkili olmaz ama en mantikli yol yan etkiden kacmak icin topikal uygulama. aslinda cok sey net ama tecrübe kazandikca bunu ispatlayacagiz.

@miracle ve @özgür gözden kacirdiginiz cok önemli bir nokta var düzeltmek isterim.

grafiklerde spot ve reklamlarda hatta fda da bile sac tedavisinde konusulan sey sac telidir, bakin tekrar ediyorum sac teli olusumu ve bu olusum hem minoxta hem de finasta tüylenme seklinde olur ve sac teli olarak yer alir. yani yüzde 60 sac artisi demek ensedeki gibi saclarin tepeden fiskirmasi degildir. resimlerde görülen mevcut saclarin minox ile kalinlasmasi da degil, sac cikisi resmen. cok temel konular bunlar beyler, divan edebiyati yaparken tekrar sümer damga yazilarina mi gidelim? ve tekrar mi konusalim.

yani hic bir sac sadece minox ile 80 günde bu seviyeye gelemez, tüylerin sac olmasini saglayan tek sey DHT nin bloklanmasidir.
    Konu adriano10 tarafından (01.10.2014 Saat 23:02 ) değiştirilmiştir.

Günlük 4 ml dev0.33 mg dutasterid var %5 emilimle 0.0165 mg bunun yarısı scalpta takılı kalıp yarısı sisteme gitse 0.0082 mg yapar. 0.01 mg dutas en fazla %10 dht bloklar. Bu oran ondanda az. Nasıl mı o zaman etki ediyor? Çünkü ar enzimi en çok salgılanan yer bizzat folikülün kendisidir yani dutas kapıda pusuya yatıyor...
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Alıntı adriano10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @miracle ve @özgür gözden kacirdiginiz cok önemli bir nokta var düzeltmek isterim.

grafiklerde spot ve reklamlarda hatta fda da bile sac tedavisinde konusulan sey sac telidir, bakin tekrar ediyorum sac teli olusumu ve bu olusum hem minoxta hem de finasta tüylenme seklinde olur ve sac teli olarak yer alir. yani yüzde 60 sac artisi demek ensedeki gibi saclarin tepeden fiskirmasi degildir. resimlerde görülen mevcut saclarin minox ile kalinlasmasi da degil, sac cikisi resmen. cok temel konular bunlar beyler, divan edebiyati yaparken tekrar sümer damga yazilarina mi gidelim? ve tekrar mi konusalim.

yani hic bir sac sadece minox ile 80 günde bu seviyeye gelemez, tüylerin sac olmasini saglayan tek sey DHT nin bloklanmasidir.
    evet aynı şeyi diyorum dht bloklanmadan bu sürede bu saç kalitesi olmazdı anlamadım neyi gözden kaçırdığımı yanlış mı aktardım düşüncemi acaba

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Günlük 4 ml dev0.33 mg dutasterid var %5 emilimle 0.0165 mg bunun yarısı scalpta takılı kalıp yarısı sisteme gitse 0.0082 mg yapar. 0.01 mg dutas en fazla %10 dht bloklar. Bu oran ondanda az. Nasıl mı o zaman etki ediyor? Çünkü ar enzimi en çok salgılanan yer bizzat folikülün kendisidir yani dutas kapıda pusuya yatıyor...
    yani miracle ya ne olacagdi kas gevseticiyi neden gerilen boynumuza sürüyorsak ayni mantigi sac derisinde de uyguluyoruz, yani amerikayi tekrar kesfetmeye gerek yok, bana kalirsa olusum sac kökünün tam icinde de olmuyor cevresine bile ilaci tasimak etki ediyor, yani minox, döngü korkusu olmasa ve diger yan etkileri olmasa en iyi tasiyici oluyor.

Sayfa 2/22 İlkİlk 123412 ... SonSon