Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon
67 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Babamın kullanmaya başladığı ilaçlar ve 52 yaşında gelen yeni saçları.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam birkaç sene önce karaciğer ultrasonunda minimal hepatosteatoz çıkmıştı. saçlarımda ve yüzümde aşırı yağlanma sorunu var. saç derisi çok hassas ve hafif kaşıntı ve kızarıklıklar oluyor. yağlanmaya androcur bile fayda etmedi. şampuanları söylemiyorum bile. bu yağlanmanın karaciğerden kaynaklanabileceğini düşünüyorum. karaciğer temizliği için 15 gün aç karnına maydanoz-limon kürünü uyguladım ama bir faydası olmadı. sence karaciğer temizliği için bu kür faydalımı. yoksa dediğin deve dikeninimi kullanmak gerekir. karaciğer temizliği için nasıl bir tedavi önerirsin.
    Hocam bu tür kürlerin mutlaka faydası oluyor ama ne kadar maydanoz ne kadar limon ve bu kürlerdeki etkenlerden bünye ne oranda faydalanıyor bilmiyoruz,bir de bu tür kürleri çok uzun süre kullanmak gerekir ki bu da sürüdürelebilir olmuyor o yüzden benim size önerim birkaç önceki postda da belirttiğim Alman menşeli legalon kullanmanız ve sadece devedikeni ile yetinmek istemiyorum derseniz zerdeçal ve enginar kapsülü de düşünebilirsiniz.Ya da bunların ekstraktlarını.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Muzdarip msj kutun dolu

SaçımınDoktoru Üyesi

Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekstrakt derken kastettiğim bu tür birşeydi zaten hocam ama işte bilemiyorum güven meselesi sıvı olduğu için,meslea zerdeçal ekstraktı olsa tr de gözüm kapalı tercih edeceğim bir yer var ama bu tür markalar...bilemedim.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekstrakt derken kastettiğim bu tür birşeydi zaten hocam ama işte bilemiyorum güven meselesi sıvı olduğu için,meslea zerdeçal ekstraktı olsa tr de gözüm kapalı tercih edeceğim bir yer var ama bu tür markalar...bilemedim.
    Anladım hocam riske gerek yok

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben şimdi sistematik olarak karaciğer temizliği yapayım. Hacamat, kür ve belirttiğiniz ilaçlardan biriyle program hazırlayıp karaciğeri boşaltayım. Muhtemelen iltihabı kana atıcak, bu yüzden beslenmeyle destekli hafif bir program uygularım, düzenli su tüketimiyle ve kürlerle kanıda temizlerim. Evlilik planım var. Evlenip düzeni oturtunca vücutta biraz temizlik yapayım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bu tür kürlerin mutlaka faydası oluyor ama ne kadar maydanoz ne kadar limon ve bu kürlerdeki etkenlerden bünye ne oranda faydalanıyor bilmiyoruz,bir de bu tür kürleri çok uzun süre kullanmak gerekir ki bu da sürüdürelebilir olmuyor o yüzden benim size önerim birkaç önceki postda da belirttiğim Alman menşeli legalon kullanmanız ve sadece devedikeni ile yetinmek istemiyorum derseniz zerdeçal ve enginar kapsülü de düşünebilirsiniz.Ya da bunların ekstraktlarını.
    hocam saraçoğlu sürekli bu kürden bahsediyordu. yok söyledir böyledir. beş gün sonra farkını hissetmeye başlayacaksınız. bende bir deneyeyim dedim. 15-20 adet sapları ile maydanoz, büyükçe bir limon ve bir bardak su. blender da iyice karıştırıp içiyordum.

bahsettiğiniz ürün ne kadar sürede etki eder. tek başına yeterliyse diğerlerine gerek olmayabilir.

birde omega 3 (alfa linolenik asit) için keten tohumu yağı kullanmaya başladım. maranki nin ürününü aldım. sence güvenilir midir.

Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam saraçoğlu sürekli bu kürden bahsediyordu. yok söyledir böyledir. beş gün sonra farkını hissetmeye başlayacaksınız. bende bir deneyeyim dedim. 15-20 adet sapları ile maydanoz, büyükçe bir limon ve bir bardak su. blender da iyice karıştırıp içiyordum.

bahsettiğiniz ürün ne kadar sürede etki eder. tek başına yeterliyse diğerlerine gerek olmayabilir.

birde omega 3 (alfa linolenik asit) için keten tohumu yağı kullanmaya başladım. maranki nin ürününü aldım. sence güvenilir midir.
    Saraçoğlunun kürleri bilimsel hocam,kendisi kimyager olduğu için zaten bazı bitki-rahatsızlık ilişki leri yy dır biliniyor ona da lab da inceleyip etkeni ortaya koymak kalıyor özellikle tıbben çaresi olmayan kronik rahatsızlıklarda çok etkili formülleri romatoid artrit polikistik over vb.
    Legalon konusunda süre olarak birşey diyemem ama bitkisellerin etki Süresi 3-6 ay arasıdır genelde Her ayın sonunda 3 gün ara vermek etkiyi artırır,
    maranki'nin ürünleri güvenlidir evet tr de bu tarz ürün alınabilecek İyi kaynaklardan birisi birçok ürünü kendisi yetiştiriyor zaten organik şekilde prof. Ahmet Aydın omega 3 kaynağı olarak balık yağının daha üstün olduğunu söylüyor hocam 2000-2500 Mgx2 günde bu çerçevede gamma linoleneik asit olayına da eğilmemiz gerekiyor forum olarak bu da ayrı bir yazı konusu olsun.
    Konu Kazakcemil tarafından (29.08.2017 Saat 22:27 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Babanızın eski bir fotoğrafını atabilir misiniz ? Bu şekilde farkı görelimde ona göre konuşalım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    73 yaşındaki birisinin 3 yıl oral spironolactone kullanımın da dikkat edin son 3 evet sadece son 3 ayı da Ronald Reagan gibi saçı çıkmış. 1 ayda ben bir etki al adım diyen kişilere ithaf ediyorum kaldı ki 1 hafta da etki alamadım diyen süpersonicler de var. Scalp kondüsyonu fibroze olması sebepli yıllarca beton atılmışa döner ve bu yavaş dönüşür düzelir göründüğü üzere tam dazlak kafada gerekli disiplin sabırla 70 inden so ra bile saç çıkıyor hemde patlama yaparak tabi ben oral ilaç adla önermem ve topikal güvenli etkenlerle de bu mümkün kendimden biliyorum en başta.
    kesinlikle adam bir haftada etki bekliyor yılların problemi 1 haftada saç bekliyor tam komedi

Sayfa 5/7 İlkİlk ... 34567 SonSon