Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
67 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Babamın kullanmaya başladığı ilaçlar ve 52 yaşında gelen yeni saçları.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ultaran38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hmm ilginç karaciğer yetmezliği ilacının ismi nedir? ve etken maddesi tam olarak nasıl çalışmış bunu biliyor muyuz? önemli bir detay
    Acta Derm Venereol. 1990;70(4):342-3.

Reversal of andro-genetic alopecia in a male. A spironolactone effect?

Bou-Abboud CF, Nemec F, Toffel F.

Source

Department of Internal Medicine, University Medical Center of Southern Nevada, University of Nevada School of Medicine.

Abstract

This 73-year-old white male has been bald since the age of 28. He developed nonA-nonB-induced liver cirrhosis and had been treated with spironolactone for the last 6 years. For the last 3 months, his hair had started to regrow over the scalp. This might be related to the antiandrogenic effect of spironolactone.

Comment

Spironolactone in addition to being a potassium sparing diuretic, is a moderately potent androgen receptor blocker that is generally too anti-androgenic for systemic use in men, and is so toxic I wouldn’t give it to my dog. Spironolactone used orally almost always causes fatigue (via electrolyte depletion), reduced libido and muscle mass, breast enlargement in men and raises the risks of breast cancer in women. Oral Spironolactone is also used as a primary anti-androgenic component in male to female gender reassignment hormonal protocols. Toxicity and anti-androgenic effects notwithstanding, this guy re-grew a full head of hair after 45 years of complete horseshoe fringe slick baldness. The pictures published in the full text study are dramatic. This 73 year old man went from no hair for decades to a full Ronald Reagan like head of hair. We are not posting this abstract to recommend any one, male or female use oral Spironolactone as a treatment for hair loss. We are posting this abstract because it provides, in addition to the feedback we have gotten for years, published evidence to refute the ridiculous notion that hair follicles are somehow “dead.”

The fact is that hair follicles technically never “die”, they miniaturize to the point that they are no longer visible, over time resulting in a slick bald appearance. Once a hair follicle miniaturizes to this point it does become extremely resistant to treatment and re-generation. Researchers at L’Oreal and other academic institutions identified the culprit behind this resistance to regeneration as a progressive and long standing fibrosis (chronic inflammation induced collagen hardening) that occurs in Androgenetic Alopecia. Perifollicular Fibrosis and the resultant miniaturization occur in response to inflammation and DHT, making it almost impossible to regrow hair in completely bald areas in the short term. However as fibrosis is gradually reversed, regrowth of hair is possible, as this study shows, in the long term.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı avsen39 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kazakcemil hocam Minox karacigeri yoruyor deniyor icten temizlemeye calissakta ne fayda
    Minoxun K.ciğer üzerine olumsuz etkileri konusunda bir kaynak var mı hocam? bu ilginç geldi bana, sonuçta dediğiniz gibi olsa bile arada bir k.ciğer detoksu yapmakla k.ciğeri yenilemiş oluyoruz, bunu yapmadığımızda daha çok yorumuş oluyoruz k.ciğeri.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

Merhaba arkadaşlar K.ciğer detoksu konusunda nerden hangi ürünü temin edeceğiz tarzında sorular geliyor ben de konunun başlığı yok ama madem burda konuştık buraya yazayım dedim;şimdi arkadaşlar k.ciğer temizliğinde "esas oğlan" deve dikeni (milk tistle) şimdi bu konuda birkaç faktör var ürün tercihimizi belirleyecek;
    1-Deve dikeni kpsüllerinde ya da ekstraktlarında asıl k.ciğer temizliğini yapan SLYMARİN adlı etken maddenin % si bu oran kesinlikle % 80 den düşük olmamalı,
    2-Bu etken maddenin plazma düzeyinde ya da hücre seviyesinde ne yoğunlukta ya da etkinlikte olduğudur. Bazı ürünler sadece suda çözünürler ve hücre duvarından (yağdan) geçemezler.
    bu çerçevede ülkemizde maalesef gönül rahatlığılıyla tavsiye edeceğim ürün yok aşağıda verceğim iltalyan ve alman patentli bitkiseller var mümüknse onları değilse ülkemizde hiç yoktan iyidir mantığıyla önerebileceğim bir iki yer olabilir Alman patentli ürün ülkemize Abdi İbrahim firması aracılığıyla getirimeye başlandı bitkisel ilacın adı LEGALON eczanelerden temin edilebiliyor,İtalyan marka ve dünyada en çok kabul göreni ise Indena firmasının SİLİPHOS adlı özel formulunu kullananlar... bunların dışında kendi araştırmalarınız doğrultusunda almaya karar vercekseniz %80 slymarin içerdiğinden emin olun.
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar K.ciğer detoksu konusunda nerden hangi ürünü temin edeceğiz tarzında sorular geliyor ben de konunun başlığı yok ama madem burda konuştık buraya yazayım dedim;şimdi arkadaşlar k.ciğer temizliğinde "esas oğlan" deve dikeni (milk tistle) şimdi bu konuda birkaç faktör var ürün tercihimizi belirleyecek;
    1-Deve dikeni kpsüllerinde ya da ekstraktlarında asıl k.ciğer temizliğini yapan SLYMARİN adlı etken maddenin % si bu oran kesinlikle % 80 den düşük olmamalı,
    2-Bu etken maddenin plazma düzeyinde ya da hücre seviyesinde ne yoğunlukta ya da etkinlikte olduğudur. Bazı ürünler sadece suda çözünürler ve hücre duvarından (yağdan) geçemezler.
    bu çerçevede ülkemizde maalesef gönül rahatlığılıyla tavsiye edeceğim ürün yok aşağıda verceğim iltalyan ve alman patentli bitkiseller var mümüknse onları değilse ülkemizde hiç yoktan iyidir mantığıyla önerebileceğim bir iki yer olabilir Alman patentli ürün ülkemize Abdi İbrahim firması aracılığıyla getirimeye başlandı bitkisel ilacın adı LEGALON eczanelerden temin edilebiliyor,İtalyan marka ve dünyada en çok kabul göreni ise Indena firmasının SİLİPHOS adlı özel formulunu kullananlar... bunların dışında kendi araştırmalarınız doğrultusunda almaya karar vercekseniz %80 slymarin içerdiğinden emin olun.
    detoks amaçlı deve dikeni tohumunun çayını içiyordum ben. çayı çokta gerekl değil o zaman hocam
    Tedavim;

Alıntı scofield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    detoks amaçlı deve dikeni tohumunun çayını içiyordum ben. çayı çokta gerekl değil o zaman hocam
    Herkes için k.ciğer detoksu gerekmeyebilir hocam, benim kastettiğim tedavi gereken arkadaşlar, ama koruyucu hekimlik açısından çayı elbette fayda eder çünkü düşük miktarda da olsa etken çaya geçecektir bu çerçevede önerim tohumunu alıp kendiniz öğüttükten sonra çayını yaparsanız etken madde kaybı olmaz ve etkenin çaya geçme oranı daha fazla olacaktır.
    Konu Kazakcemil tarafından (27.08.2017 Saat 11:22 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Herkes için k.ciğer detoksu gerekmeyebilir hocam, benim kastettiğim tedavi gereken arkadaşlar, ama koruyucu hekimlik açısından çayı elbette fayda eder çünkü düşük miktarda da olsa etken çaya geçecektir bu çerçevede önerim tohumunu alıp kendiniz öğüttükten sonra çayını yaparsanız etken madde kaybı olmaz ve etkenin çaya geçme oranı daha fazla olacaktır.
    karaciğerin en önemli detoksu sağlayan süt deve dikeni ektresidir. siprulinada bu işi görebilir.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deve dikeni kullananların yorumlarında şunu gördüm çok güçlü bir temizleyici ve karaciğerdeki toksinler birden kana bırakıyor diye yorumlamışlar bu yüzden her tarafımdan akneler çıktı diyen çok insan var daha başka yan etkileride görenler var dikkatli kullanmak gerekiyor.

Banned
    karaciğerde hasar yada yağlanma olup olmadıgını nerden anlıcaz

73 yaşındaki birisinin 3 yıl oral spironolactone kullanımın da dikkat edin son 3 evet sadece son 3 ayı da Ronald Reagan gibi saçı çıkmış. 1 ayda ben bir etki al adım diyen kişilere ithaf ediyorum kaldı ki 1 hafta da etki alamadım diyen süpersonicler de var. Scalp kondüsyonu fibroze olması sebepli yıllarca beton atılmışa döner ve bu yavaş dönüşür düzelir göründüğü üzere tam dazlak kafada gerekli disiplin sabırla 70 inden so ra bile saç çıkıyor hemde patlama yaparak tabi ben oral ilaç adla önermem ve topikal güvenli etkenlerle de bu mümkün kendimden biliyorum en başta.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    hocam birkaç sene önce karaciğer ultrasonunda minimal hepatosteatoz çıkmıştı. saçlarımda ve yüzümde aşırı yağlanma sorunu var. saç derisi çok hassas ve hafif kaşıntı ve kızarıklıklar oluyor. yağlanmaya androcur bile fayda etmedi. şampuanları söylemiyorum bile. bu yağlanmanın karaciğerden kaynaklanabileceğini düşünüyorum. karaciğer temizliği için 15 gün aç karnına maydanoz-limon kürünü uyguladım ama bir faydası olmadı. sence karaciğer temizliği için bu kür faydalımı. yoksa dediğin deve dikeninimi kullanmak gerekir. karaciğer temizliği için nasıl bir tedavi önerirsin.

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon