Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon
67 sonuçtan 51 ile 60 arası

Konu: Babamın kullanmaya başladığı ilaçlar ve 52 yaşında gelen yeni saçları.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı exfobis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle adam bir haftada etki bekliyor yılların problemi 1 haftada saç bekliyor tam komedi
    İşte kilit nokta. Yıllarca dht, inflamasyon, kalifkasyon ve oksijenlenme sorunuyla ortaya çıkan dökülmeyi sihirli değnek gibi tık diye çözecek sorun arıyor insanlar. Ben saçlı deriyi masaj ve dermastamp ile, kan dolaşım sistemimi antioksidan ve alkli ağırlıklı beslenme ile temizleyip 6ay-1sene saçımı tedaviye hazırlayacağım mesela. Ben bile 1 hafta 1 ayda çözüm beklemeyeceğim.

dostum karaciğer temizliği için enginar tüket. büyük marketlerde konservesi satılıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Kazakcemil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saraçoğlunun kürleri bilimsel hocam,kendisi kimyager olduğu için zaten bazı bitki-rahatsızlık ilişki leri yy dır biliniyor ona da lab da inceleyip etkeni ortaya koymak kalıyor özellikle tıbben çaresi olmayan kronik rahatsızlıklarda çok etkili formülleri romatoid artrit polikistik over vb.
    Legalon konusunda süre olarak birşey diyemem ama bitkisellerin etki Süresi 3-6 ay arasıdır genelde Her ayın sonunda 3 gün ara vermek etkiyi artırır,
    maranki'nin ürünleri güvenlidir evet tr de bu tarz ürün alınabilecek İyi kaynaklardan birisi birçok ürünü kendisi yetiştiriyor zaten organik şekilde prof. Ahmet Aydın omega 3 kaynağı olarak balık yağının daha üstün olduğunu söylüyor hocam 2000-2500 Mgx2 günde bu çerçevede gamma linoleneik asit olayına da eğilmemiz gerekiyor forum olarak bu da ayrı bir yazı konusu olsun.
    hocam belkide karaciğerimde sorun yoktur. ondan dolayı maydanoz-limon kürünün etkisi olmamıştır.

keten tohumu yağını ala için kullanıyorum. balık yağında ala yok. epa ve dha için de balık yağı kullanıyorum. ocean plus günde iki tane. aslında bizim için epa önemli. anti inflamasyon etkisi var. gamma linolenik asitte omega 6 grubunda olmasına rağmen omega 3 etkisi var. oda anti inflamasyon ama ben piyasada takviye ürün bulamadım. gamma linolenik asit etiketi ile satılan bazı ürünler var ama içinde 100mg gla varsa 500mg linoleik asit var.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam belkide karaciğerimde sorun yoktur. ondan dolayı maydanoz-limon kürünün etkisi olmamıştır.

keten tohumu yağını ala için kullanıyorum. balık yağında ala yok. epa ve dha için de balık yağı kullanıyorum. ocean plus günde iki tane. aslında bizim için epa önemli. anti inflamasyon etkisi var. gamma linolenik asitte omega 6 grubunda olmasına rağmen omega 3 etkisi var. oda anti inflamasyon ama ben piyasada takviye ürün bulamadım. gamma linolenik asit etiketi ile satılan bazı ürünler var ama içinde 100mg gla varsa 500mg linoleik asit var.
    Yakın zamanda bir makale okumuştum omega 3 yeterince tavsiye ediliyor ama omega 6 üzerinde hiç durulmuyor bu da bünyede omega 6 aleyhine bir denegeszilik meydana getiriyor diyordu makalede ve omega 6 kaynağı olarak gösterilen ayiçiçek,mısır ve kanola yağlrının kesinlikle bu ihtiyacı karşılamayacağı (rafine oldukları için ) dolayısıyla sağlıklı bir omega 6 kaynağı olarak en yüksek omega 6 oranına sahip % 15 ort hodan yağı öneriliyordu ve biraz inceldiğimde gerçekten pekçok rahatsızlığın önüne geçebilecek bir yağ olduğunu farkettim hodan yağının mutlaka diyetimize girmesi gereken bir yağ.
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Nootropil kan dolaşımını hızlandıran bir ilaçtı. 18 yaşındayım 2 yıldır haftada bir felan kullanıyorum. Öyle çok tehlikleli sayılabilecek bir ilaç değil fakat dikkatli kullanılmalı. Benim doktorum sorun yok dedi. Eğer etkiliyse günlük kullanabilirim. zaten ucuz ilaç
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı m4a1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nootropil kan dolaşımını hızlandıran bir ilaçtı. 18 yaşındayım 2 yıldır haftada bir felan kullanıyorum. Öyle çok tehlikleli sayılabilecek bir ilaç değil fakat dikkatli kullanılmalı. Benim doktorum sorun yok dedi. Eğer etkiliyse günlük kullanabilirim. zaten ucuz ilaç
    Hocam biz kesinlikle burada tavsiye vermiyoruz. Saç dökülmesini ve onu durduracak sebepleri bir araya getirmek için veritabanı oluşturuyoruz.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yakın zamanda bir makale okumuştum omega 3 yeterince tavsiye ediliyor ama omega 6 üzerinde hiç durulmuyor bu da bünyede omega 6 aleyhine bir denegeszilik meydana getiriyor diyordu makalede ve omega 6 kaynağı olarak gösterilen ayiçiçek,mısır ve kanola yağlrının kesinlikle bu ihtiyacı karşılamayacağı (rafine oldukları için ) dolayısıyla sağlıklı bir omega 6 kaynağı olarak en yüksek omega 6 oranına sahip % 15 ort hodan yağı öneriliyordu ve biraz inceldiğimde gerçekten pekçok rahatsızlığın önüne geçebilecek bir yağ olduğunu farkettim hodan yağının mutlaka diyetimize girmesi gereken bir yağ.
    günümüz beslenme diyetinde omega 6 nın omega 3 ten ortalama 20 kat fazla olduğu söyleniyor. bu yağlar omega 6 ihtiyacını karşılamıyorsa bu dengesizlik nereden kaynaklanıyor. genel olarak tüketilen yağlar bunlar sonuçta. bu durumda aldığımız omega 3 takviyeleriyle omega 6 aleyhinde dengesizlik oluşması zor gibi gözüküyor.

Moderatör Kazakcemil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günümüz beslenme diyetinde omega 6 nın omega 3 ten ortalama 20 kat fazla olduğu söyleniyor. bu yağlar omega 6 ihtiyacını karşılamıyorsa bu dengesizlik nereden kaynaklanıyor. genel olarak tüketilen yağlar bunlar sonuçta. bu durumda aldığımız omega 3 takviyeleriyle omega 6 aleyhinde dengesizlik oluşması zor gibi gözüküyor.
    Bahsettiğim makaleyi buldum hocam,bir gözatmanızda fayda var biraz aykırı görüşleri savunmuş bu konuda

Sağlıklı Omega 6 ya ihtiyacımız var !

Bu başlığa şaşırdığınızı biliyorum. Sağlıklı beslenme ile ilgilenen pek çok kişi omega-3 yağ asitlerinin faydalarını önemser, omega-6 yağ asitlerinin zararlarından bahseder. Ancak omega 6 yağ asitleri vücudumuzun en önemli yapı taşlarından birisidir. Bültenimizin bu bölümünde omega 6 yağ asitlerini önemine değineceğiz, aşırı miktarda balık yağı kullanımının faydalı olup olmadığını sorgulayacağız. İşte sizi delirtecek bir yazı.

http://www.doktoramca.com/?p=274
    1- Soğan-Sarımsak Suyu+Elma Sirkesi+Z.Yağı Mix
    2- Karanfil Suyu+Karbonatla durulama
    3- Ketokonazol şampuan ( haftada 2 )
    4- Destek Tedaviler: a)Scalp Masaj b)Oral Destek : Çörek otu+Kefir+Doğal Elma Sirkesi+Zerdeçal Karışımı

13.06.2017 tarihinde güncellendi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Birde omega konusu gecmisken piyasadaki omega 3 iceren takviyelerin cogu güvenilir olmadıgı deniyor en diplerde yaşayan balıklardan elde edildigi söyleniyor haliyle agır metalden söz ediliyor sizce hangi markayı tercih etmeliyiz?

Banned
    Merhaba arkadaşlar K.ciğer detoksu konusunda nerden hangi ürünü temin edeceğiz tarzında sorular geliyor ben de konunun başlığı yok ama madem burda konuştık buraya yazayım dedim;şimdi arkadaşlar k.ciğer temizliğinde "esas oğlan" deve dikeni (milk tistle) şimdi bu konuda birkaç faktör var ürün tercihimizi belirleyecek;
    1-Deve dikeni kpsüllerinde ya da ekstraktlarında asıl k.ciğer temizliğini yapan SLYMARİN adlı etken maddenin % si bu oran kesinlikle % 80 den düşük olmamalı,
    2-Bu etken maddenin plazma düzeyinde ya da hücre seviyesinde ne yoğunlukta ya da etkinlikte olduğudur. Bazı ürünler sadece suda çözünürler ve hücre duvarından (yağdan) geçemezler.
    bu çerçevede ülkemizde maalesef gönül rahatlığılıyla tavsiye edeceğim ürün yok aşağıda verceğim iltalyan ve alman patentli bitkiseller var mümüknse onları değilse ülkemizde hiç yoktan iyidir mantığıyla önerebileceğim bir iki yer olabilir Alman patentli ürün ülkemize Abdi İbrahim firması aracılığıyla getirimeye başlandı bitkisel ilacın adı LEGALON eczanelerden temin edilebiliyor,İtalyan marka ve dünyada en çok kabul göreni ise Indena firmasının SİLİPHOS adlı özel formulunu kullananlar... bunların dışında kendi araştırmalarınız doğrultusunda almaya karar vercekseniz %80 slymarin içerdiğinden emin olun.
    Solgarın deve dikeni ekstresi var %80 lik olan sliymarin 80 mg ve deve dikeni diğer kısımlarını da eklemişler. Acaba legalon da sliymarin oranı ne kadar ? Gördüğüm kadarıyla solgar biraz daha uygun fiyat olarak

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 4567 SonSon