Alıntı blkgl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hocam birkaç sene önce karaciğer ultrasonunda minimal hepatosteatoz çıkmıştı. saçlarımda ve yüzümde aşırı yağlanma sorunu var. saç derisi çok hassas ve hafif kaşıntı ve kızarıklıklar oluyor. yağlanmaya androcur bile fayda etmedi. şampuanları söylemiyorum bile. bu yağlanmanın karaciğerden kaynaklanabileceğini düşünüyorum. karaciğer temizliği için 15 gün aç karnına maydanoz-limon kürünü uyguladım ama bir faydası olmadı. sence karaciğer temizliği için bu kür faydalımı. yoksa dediğin deve dikeninimi kullanmak gerekir. karaciğer temizliği için nasıl bir tedavi önerirsin.
Hocam bu tür kürlerin mutlaka faydası oluyor ama ne kadar maydanoz ne kadar limon ve bu kürlerdeki etkenlerden bünye ne oranda faydalanıyor bilmiyoruz,bir de bu tür kürleri çok uzun süre kullanmak gerekir ki bu da sürüdürelebilir olmuyor o yüzden benim size önerim birkaç önceki postda da belirttiğim Alman menşeli legalon kullanmanız ve sadece devedikeni ile yetinmek istemiyorum derseniz zerdeçal ve enginar kapsülü de düşünebilirsiniz.Ya da bunların ekstraktlarını.