Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
68 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Reboost (Kelopecia) Ana Konu Kullanıcı Görüşleri Bilgi Alışverişi

Üye
    Yer
    Istanbul
    Folliclethought'da site sahibi cevap olarak yazmis:

Thanks for adding to the discussion. One thing that is important for you and others to know is the product does not contain stem cells. This is why it is able to be made stable at room temp, just like all those expensive skin creams. It contains a molecule secreted by stem cells. Commonly referred to as a “stem-cell derived†cream or a “stem-cell conditioned media.

Ürünün icinde kök hücre yoktur, ve bu nedenle oda sicakliginda stabil hale getirilmistir, pahali cilt kremleri gibi. Kök hücrelerden kazanilan moleküller vardir icinde diye devam ediyor. Böyle ürünlere "stem-cell derived" yani kök hücrelerden "türetilmis" bir ürün veya "kosullandirilmis".

Birkac arkadas daha önceden yazmistir, piyasaya sürülen ürün "kozmetik" olarak geciyor ilac olarak degil ve miracle'in dedigi gibi ürün kök hücrelere gercekten sahip olsaydi zaten raf'da oda sicakliginda kalamazdi. Prosedür cok daha zor olurdu ve kat ve kat daha maliyetli.

Gercekten'de kök hücrelere dayanarak birsey iceriyor mu bilemeyiz malesef. Arkadaslarin test sonuclarini bekleyecegiz. Yinede az da olsa ise yarasa cok pahali olmus.

Yeni Üye
    tamam iyi hoşta içinde hiç bir şey yazmıyor bu molekülle ilgili.Bakın ne buldum yabancı forumda
    https://www.nugene.com/product/anti-hair-loss-serum/
    bak bu serumda adipoz kök hücrelerden elde edilen protein içeriyor ve içeriğindede YAZIYOR.niye bizimkinde sadece yağlar yazıyor bunu anlamıyorum.

Üye
    Yer
    Istanbul
    Alıntı kessler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamam iyi hoşta içinde hiç bir şey yazmıyor bu molekülle ilgili.Bakın ne buldum yabancı forumda
    https://www.nugene.com/product/anti-hair-loss-serum/
    bak bu serumda adipoz kök hücrelerden elde edilen protein içeriyor ve içeriğindede YAZIYOR.niye bizimkinde sadece yağlar yazıyor bunu anlamıyorum.
    Diger forumdan alinti olarak yazdim kozmetik acisindan. Yanlislikla konuyu bulamadim (kelopesia diye aradim).

Ürünü begenmesek de kötü olsa da yinede sonuclarini merak edenler vardir.
    Safak Sezer de kullandim diyordu bu ürün icin ve bugün TV'de görünüyordu kendisi, Türk Mali dizisini birdaha baslatiyorlar. Tepe bölgesi tamamen bos, ürün ise yarasaydi herhalde ona yarardi?

Bana kalirsa iki ürün de sahte ve denilen kök hücre tedavileri zaten normal bir sekilde heryerde satilabilir diye inanmiyorum, sonucta son teknoloji ve sirketler milyarlar yatiriyor ve biri cikmis diyor ben cözümü ürettim. Sonucu'da ortada zaten saka gibi asiri pahali bir el kremi.

kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz

SaçımınDoktoru Üyesi karaayaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elmasirkesi ürünü kullanıyorsun bizlere biraz bilgi verirmisin bir faydası. varmı

Yeni Üye
    Arkadaşlar bunlar resmen insanları kandırdı bir senden fazla süre boyunca bekleti umutları kendilerinde eksik gördükleri gördükleri saçsız halleri ile beklentilerini hayallerini resmen suistimal etti 10 gün içerisinde saç çıkmaya başlayacaktı hani beyaz diye birşey kalmayacaktı ne bir açıklama yapıyorlar nede gönderilen emaillere dönüş yapıyorlar imkanım olsa hiç düşünmeden basın açıklamaları toplar dava ederdim onları Ekim yapacak yada alternatif yollar kullanacak insanlar hep onları bekledi ama külliyen yalan

SaçımınDoktoru Üyesi
    ReBoost Yeditepe Üniversitesi, Biyotenoloji ve Kök Hücre araştırma laboratuvarlarında geliştirilerek saç kremi olarak üretimi yapılan bir üründür. Söz konusu saç kreminin ismi, daha önce Kelopesia olarak düşünülmüş, fakat daha sonra sektörel uzmanlarda gelen görüş ve öneriler doğrultusunda ReBoost olarak isimlendirilmesine karar verilmiştir. ReBoost saç kreminin içeriği uzun süreli bir bilimsel çalışmanın sonucu ortaya çıkmıştır. Önce saç folikül hücrelerinin yenilenmesinde önemli bir etkiye sahip olduğu tarafımızca saptanan sünnet derisinden elde edilen kök hücrelerin mikroçevreye salgıladığı ekzozom (nanovezikül) adı verilen moleküler karışımın içeriği tanımlanmıştır. Daha sonra Sağlık Bakanlığı Kozmetik ürünlerin üretim mevzuatına uygun olan moleküller belirlenerek saç sağlığı için önemli ve gerekli olan diğer önemli bileşemler (vitaminler, mineraller ve bazı saç derisini güçlendirici bitkisel yağlar) ile formüle edilerek üretimi yapılmıştır.

Reboost olarak piyasaya çıkan ve saç derisini güçlendirici, dökülmesini önleyici ve içindeki vitamin, mineral ve yağlar sayesinde saç foliküllerini uyaran ve sağlıklı bir görünüm sağlayan kremi Yeditepe Üniversitesinden, Yeditepe Sağlık A.Ş.den ve seçili satış noktalarından elde edebilirsiniz.

Arkadaşlar siteden alıntılarım direk olarak. kendi sitelerinden ve burada yazdığına göre Kök hüclerleri vitamin ve minerallerle birlikte özel taşıyıcılara koymuşlar. Bu taşıyıcı galiba ekzozom dediği şey. ekzozom ile ilgilide arşatırdım şunu buldum:

Araştırmacılar gıda olarak yenilen bitkilere ait mikro RNA’ların bağırsakların epitel hücreleri tarafından alındığı bunların ekzozom adı verilen minik keselerin içerisine konularak paketlendiği ve bu ekzozomlarla kana verildiğini göstermiştir. Ekzozomların özelliği dokulara ait hücrelerle kaynaşarak onların içerisine girebiliyor oluşlarıdır.
    33 mg Ru 58841 - Sabah

Minoksidil 1,6ml günde - Sabah-Akşam

5000 mcg biotin - Günde tek tablet

Üye
    Yer
    Istanbul
    Alıntı interlove Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ReBoost Yeditepe Üniversitesi, Biyotenoloji ve Kök Hücre araştırma laboratuvarlarında geliştirilerek saç kremi olarak üretimi yapılan bir üründür. Söz konusu saç kreminin ismi, daha önce Kelopesia olarak düşünülmüş, fakat daha sonra sektörel uzmanlarda gelen görüş ve öneriler doğrultusunda ReBoost olarak isimlendirilmesine karar verilmiştir. ReBoost saç kreminin içeriği uzun süreli bir bilimsel çalışmanın sonucu ortaya çıkmıştır. Önce saç folikül hücrelerinin yenilenmesinde önemli bir etkiye sahip olduğu tarafımızca saptanan sünnet derisinden elde edilen kök hücrelerin mikroçevreye salgıladığı ekzozom (nanovezikül) adı verilen moleküler karışımın içeriği tanımlanmıştır. Daha sonra Sağlık Bakanlığı Kozmetik ürünlerin üretim mevzuatına uygun olan moleküller belirlenerek saç sağlığı için önemli ve gerekli olan diğer önemli bileşemler (vitaminler, mineraller ve bazı saç derisini güçlendirici bitkisel yağlar) ile formüle edilerek üretimi yapılmıştır.

Reboost olarak piyasaya çıkan ve saç derisini güçlendirici, dökülmesini önleyici ve içindeki vitamin, mineral ve yağlar sayesinde saç foliküllerini uyaran ve sağlıklı bir görünüm sağlayan kremi Yeditepe Üniversitesinden, Yeditepe Sağlık A.Ş.den ve seçili satış noktalarından elde edebilirsiniz.

Arkadaşlar siteden alıntılarım direk olarak. kendi sitelerinden ve burada yazdığına göre Kök hüclerleri vitamin ve minerallerle birlikte özel taşıyıcılara koymuşlar. Bu taşıyıcı galiba ekzozom dediği şey. ekzozom ile ilgilide arşatırdım şunu buldum:

Araştırmacılar gıda olarak yenilen bitkilere ait mikro RNA’ların bağırsakların epitel hücreleri tarafından alındığı bunların ekzozom adı verilen minik keselerin içerisine konularak paketlendiği ve bu ekzozomlarla kana verildiğini göstermiştir. Ekzozomların özelliği dokulara ait hücrelerle kaynaşarak onların içerisine girebiliyor oluşlarıdır.
    Aynisini benden gördüm dün. Sayfayi degistirmisler. Belli ki cok fazla sikayet geldi. Yinede cok inandirici gelmiyor malesef. Icerigini ya sakliyorlar ya da yok. Keske laboratuvar'da test etme imkani olsa. Yinede fiyat cok yüksek!

Yeni Üye
    Arkadaşlar 11 gün oldu kullanmaya başladığımdan beri. Henüz dikkate değer bir değişiklik söylenemez. 10 gün kadar geçsin durumu bildiririm.

Yeni Üye
    Alıntı mrtt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 11 gün oldu kullanmaya başladığımdan beri. Henüz dikkate değer bir değişiklik söylenemez. 10 gün kadar geçsin durumu bildiririm.
    tskler bilgi icin.. gelismleri bekliyoruz senden..

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon