Sayfa 1/2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Düşük Sistemik Emilim

SaçımınDoktoru Üyesi forumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Düşük Sistemik Emilim

Ara ara forumlarda dolaşırken güzel şeylere denk geliyorum. Bunlardan bir tanesi düşük sistemik emilim çalışması. Lokal müdahale isteyen hastalıklar için geliştirilmeye çalışılan bir yöntem. Adrese teslim tedavi herhalde en çok bizi memnun edecektir ki Sistemik emilim olmadan kullanılan antik androjenlerle saç dökülmesi hikayesini kozmetik bir işlem uyguluyormuşcasına sorun olmaktan çıkaracağız.

Creabilis - Home

Yukarıdaki sitede bu sene itibariyle insan üzerinde deneme yapılmaya başlanacağı bahsediliyor. Açıkçası ben bunun sonuçlarını beklemeden acaba biz topikal uygulama haricinde Sistemik emilimi hangi araçlarla azaltabileceğimizi araştırmaya başladım. Menopoz dönemi bayanların vagina içine yerleştirdiği estrodiol türevi bir ilaç var. Sistemik emilimi düşürmemde ki amaç bu dönemdeki oral östrojen ile meme kanseri riski taşımasından sanırım. Velhasıl içeri yerleştirilen ilaç yavaş yavaş emilerek kandaki östrojen değerini değiştirmiyor ve lokal kalıyor. Ilaca ait bir özellik mi emilimin yavaş olması yoksa kullanılan Yöntem mi bilmiyorum. Burada bana verdiği tek fikir günde 1 kere yüksek doz yerine imkanlar elverdiğince düşük doz ve sık Kullanım Sistemik etkiyi azaltabileceği yönünde.

Bunun yanı sıra endo türevi voltaren gel de düşük Sistemik emilim özelliği taşıyor ve lokal etki gösteriyor, hem pgd2 inhibitor olması, hem de anti inflamasyon olması incelemek için potaya girdi. Şimdi merak ettiğim bu voltaren jel ile antiandrojen bir aracın birlikte kullanılması aynı şekilde lokal kalmasını sağlar mı. Ya da vajina içine yerleştirilen düşük Sistemik emilime sahip estrodiol ile ilave edilen başka bir anti androjenlerle ilaç emilim özelliklerini korur mu?

Moderatör
    Alıntı forumcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ara ara forumlarda dolaşırken güzel şeylere denk geliyorum. Bunlardan bir tanesi düşük sistemik emilim çalışması. Lokal müdahale isteyen hastalıklar için geliştirilmeye çalışılan bir yöntem. Adrese teslim tedavi herhalde en çok bizi memnun edecektir ki Sistemik emilim olmadan kullanılan antik androjenlerle saç dökülmesi hikayesini kozmetik bir işlem uyguluyormuşcasına sorun olmaktan çıkaracağız.

Creabilis - Home

Yukarıdaki sitede bu sene itibariyle insan üzerinde deneme yapılmaya başlanacağı bahsediliyor. Açıkçası ben bunun sonuçlarını beklemeden acaba biz topikal uygulama haricinde Sistemik emilimi hangi araçlarla azaltabileceğimizi araştırmaya başladım. Menopoz dönemi bayanların vagina içine yerleştirdiği estrodiol türevi bir ilaç var. Sistemik emilimi düşürmemde ki amaç bu dönemdeki oral östrojen ile meme kanseri riski taşımasından sanırım. Velhasıl içeri yerleştirilen ilaç yavaş yavaş emilerek kandaki östrojen değerini değiştirmiyor ve lokal kalıyor. Ilaca ait bir özellik mi emilimin yavaş olması yoksa kullanılan Yöntem mi bilmiyorum. Burada bana verdiği tek fikir günde 1 kere yüksek doz yerine imkanlar elverdiğince düşük doz ve sık Kullanım Sistemik etkiyi azaltabileceği yönünde.

Bunun yanı sıra endo türevi voltaren gel de düşük Sistemik emilim özelliği taşıyor ve lokal etki gösteriyor, hem pgd2 inhibitor olması, hem de anti inflamasyon olması incelemek için potaya girdi. Şimdi merak ettiğim bu voltaren jel ile antiandrojen bir aracın birlikte kullanılması aynı şekilde lokal kalmasını sağlar mı. Ya da vajina içine yerleştirilen düşük Sistemik emilime sahip estrodiol ile ilave edilen başka bir anti androjenlerle ilaç emilim özelliklerini korur mu?
    voltarenin krem formu satılıyor mu ya bizde öyleyse deneyebilirim krem de yan etki yapmaz heralde

Tabletten yazıyorum bu yazı düzeltme özelliği ara ara saçmalamış kelime hataları için kusura bakmayın.

Ben kolay ulaşılabilir bir şey diye hatırlıyorum.

Moderatör
    Ben kolay ulaşılabilir bir şey diye hatırlıyorum.
    Voltaren Emulgel | İlaç Pedia | Eczacılar ile Anlaşılır İlaç Bilgisi, Yan Etkiler, İlaç Fiyatları evet varmıs cidden
    "Diklofenak topikal’in fazla emilerek kan dolaşımına geçme riski çok düşük olsa da, tüm non-steroidal antiinflamatuar grubu ilaçlar (NSAII)* kalp krizi veya felç (inme) de dahil olmak üzere hayati tehlike yaratabilecek kalp veya dolaşım problemleri meydana gelme riskini arttırabilir. Bu risk NSAII kullanımının süresi uzadıkça daha da artacaktır." başıma bir şey gelecek heralde ama

Pgd2 ve cox diye hatırlıyorum. Bunları inhibe etmek mide sorunlarını beraberinde getiriyordu. Voltaren daha güvenli Sınırda tutuyor görünüyor yalnız yine de aspirin vs ile birlikte kullanımı ciddi Sıkıntılar verebilir.

Moderatör
    Pgd2 ve cox diye hatırlıyorum. Bunları inhibe etmek mide sorunlarını beraberinde getiriyordu. Voltaren daha güvenli Sınırda tutuyor görünüyor yalnız yine de aspirin vs ile birlikte kullanımı ciddi Sıkıntılar verebilir.
    ya bu voltaren indodan da riskli ama wikiden aratınca yanında fda uyarısı çıkıyor bir de yarılanma ömrü 2-3 saatmiş günde 3 falan uygulamak gerekir ama yan etki yapmazsa faydası olur birisi bunla ilgili konu açmıstı bi forumda yabanca baya faydasını görmüştü yan etki de bildirmemişti

Moderatör
    öte yandan indonun alkolle alınmaması belirtiliyor bu oran içindir tabi adamlar bunlar alıp kafasına sürerse diye düşünmemiştir alkolle etkileşime girmişse yan etkisini arttırmıs olabilir belki o yüzden voltaren belki daha iyi olabilir

Indo ile arasındaki fark Sistemik emilim sanırım. Voltaren neredeyse her eve girmiş bir ağrı kesici merhem. Babamın bel ağrısı için kullandığını Hatırlıyorum resmine bakınca farkettim. İndometazin topikal uygulama da ne kadar sisteme giriyor bu ne kadar giriyor onu araştırmak lazım. Burada asıl merak ettiğim düşük Sistemik emilim özelliğini içine dahil ettiğimiz anti androjenlerle gösterebilir mi? Sanırım miracle bey bu konuya daha hakim ben bu noktada tıkanıyorum.

Özgür bey paylaştı yeni konusunda cipreteron acetat topikal kuklanımda aynı dozda oral kadar etkili ama oral alınan doxu 1/10 u kadar serum düzeyi seviyesinde jalmış. Bu açık ve net lokal uygulama sistemik etki yapmaya yetmiyor. Birde anbdrojen reseptör antagonistleri zaten çoğu bulduğu reseptöre kancayı atıp kalıyor dolaşıma istesede giremiyor siste ik etki çok zayıf kalıyor. işte bunlar çok daha güvenli hep dedim ve diyeceğim topikal antiandrojen oral finasteridten çok daha etkili ve çok daha güvenlidir.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

Sayfa 1/2 12 SonSon