Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon
54 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Saç dökülmesi ile ilgili birkaç sorum var arkadaşlar

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 949494 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence büyük oranda erkeklik hormonlarına hassasiyeti ile alakalı saç köklerimizin. çünkü sigara içen aşırı pis beslenen saçları güzel olan adamlar var. ama illaki etkisi vardır. karacigerin yağlanması sebum artışı buşon artışı bunlar bende var ve saç dökülmesi de var illaki alakası vardır ama insanların yaşam tarzıyla alakalı değildir. genetiktir.
    genetik olarak metabolizması yavaş olan birisi illa obez veya şişman olacak diye bir kaide yok genetik yatkınlığı olmayan kişiler ne olursa olsun saç dökülmesi yaşamayacaktır evet bu kısım doğru ama hormonlar yediğimiz besinlerden tarafından doğrudan etkileniyorsa saç dökülmeside hormonal denge bozukluğu ise çıkarıcağımız sonuç çok nettir sanıyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence sadece karaciğer kaynaklı demek doğru değil bağırsak florası,insülin sorunu,oksidatif stres,besinlerdeki hormonlar ve toksik maddeler,kronik inflamasyon,antioksidan fakiri beslenme biçimi,kötü yağlar ve tabiki kişiden kişiye değişen genetik yatkınlıkda var bunları birarada tutmalıyız yaşam biçimi haline getirmeliyiz.
    haklısınız hocam aynen katılıyorum tek etken olmayabilir. ancak açıklamaya çalıştığım şey şu aslında. saç dökülmesi bir uyarı mekanizması gibi çalışıyor. yani yaşam tarzımızda ve yediklerimizden mütevellit birşeyler ters gidiyor. önce yaşam biçimimizi değiştirmeliyiz.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mosoko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam biraz acarmisiniz nasil bir program ?
    kardeşim bir beslenme programı hazırlıyorum. tamamlayınca paylaşırım, tedavime eklerim.

Yeni Üye
    Alıntı polikarpos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    genetik olarak metabolizması yavaş olan birisi illa obez veya şişman olacak diye bir kaide yok genetik yatkınlığı olmayan kişiler ne olursa olsun saç dökülmesi yaşamayacaktır evet bu kısım doğru ama hormonlar yediğimiz besinlerden tarafından doğrudan etkileniyorsa saç dökülmeside hormonal denge bozukluğu ise çıkarıcağımız sonuç çok nettir sanıyorum.

çok haklısınız yani genetik olan şey aslında bizim bazı besinlere verdiğimiz tepki bu yüzden aslında önemli böyle düşünmedim başta sadece sağlıksız yaşayıp da saçları gür olanları düşünüp konuştum.

hocam karaciğer yağlanması hangi yolla shbg yi etkiliyor. ben karaciger icin beslenmeme çeki düzen vericem. maydanoz suyu temizliyor diye biliyorum. kızartma ekmek şeker herşeyi çıkardım ve bugünden itibaren evde olduğum her 15 dk veya 30 dk da bir kalkıp şınav barfiks çekicem. hocam yağsız görünüme kavuşun demişsiniz ya bu nasıl etki ediyor yağ azaldığı zaman östrojen dht miktarları kesinlikle azalıyor mu? ve karaciger yağlanması nasıl etkiliyor shbg yi çok faydalı bilgiler veriyorsunuz allah razı olsun

yağ dokularının büyük bölümü aromatase içeriyor testosteronu alıyor ostrojene çeviriyor en önemli hormonumuz olan testosteronu emiyor tabiri caizse dikkat ederseniz fit vücuda sahip 10 kişiden neredeyse 8'i çok iyi saçlara sahip bu kişiler ayrıca çok fazla spor yapıyor koşu mesala nitric oxide'i arttırıyor(minoxidil'in yaptığı işlerden birisi bu)ve daha önce belirttiğim gibi androjenler sanırım saça bulaşmaktan ziyade kaslara dokulara yöneliyor(son kısım benim gözlemim teorim)diğer bir görüşüm de bozuk hormon dengesinden dolayı doğa veya evren bizi cezalandırıyor kel görünümlü bir birey olarak karşı cins tarafındanda dışlanılıyor ve çekici görülmüyorsunuz bir nevi doğal seçilim yoluyla en zayıfın ortadan kalkması durumu
    karaciğer yağlanınca hormonal fonksiyonlardaki görevleri darbe alıyor. Finasterid'in sıkıntısı dhtyi çok düşürüyor ama benim tahminim asıl problem dht bloklanınca ostrojenin yükselmesi kaynaklı vücudun yağ tutması kilo vermede zorlanma halsizlik gibi.İkiside düşük seviyelerde olursa asıl çocuk olan serbest testosteron yüksek olacaktır.
    Son olarak tavsiyem diyetle alakalı ekonomik durumunuz elverirse sadece meyve sebze ve haftada 1-2 kırmızı et ile beslenin kısmen paleolitik devri insanları gibi.Sonuçta doğadaki her canlı doğal ortamında pişirilmeye ihtiyaç duymadan tükettiği besinlerle hayatını sürdürüyor.

Yeni Üye
    Alıntı polikarpos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://main.poliquingroup.com/Articl...etabolism.aspx

6.madde hariç hepsi olumlu önce bu maddeler uygulanmalı.
    Teşekkür ederim hocam.

Yeni Üye
    fit vücuda sahip 10 kişiden neredeyse 8'i çok iyi saçlara sahip
    bu kesinlikle doğru.

hocam dht sadece östrojeni baskılamak icin mi çıkıyor başka sebebi var mı?

bir de dht si yüksek erkek cinsel açıdan güçlüdür diyebilir miyiz diyemez miyiz? düşük dht yüksek testo daha erkek değil mi?

doğal seçilim konusunda ne demek istediniz tam anlamadım hocam

spor yapmadımız için mi eleniyoruz yani aslında kel olanın elenmemesi daha mantıklı degil mi
    genel kanı kel = sağlam erkek ya hani

Yeni Üye
    bi yandan bişeyler okuyup bi yandan yorum giriyorum da arkadaşlar okurken farkediyorum en azından bende olan dökülmenin kesinlikle karaciğer yağlanması ile ilgisi var. çünkü üni sınavlarına hazırlanıyordum aşırı hareketsizlik 1 sene boyunca + aparatif yemekler sonuc karaciger yağlanması konuyu acarken yazdım belde aşırı kilo aldım resmen yumurta şeklinde oldum ve akneler bildiğiniz gibi değil gavura vurur gibi çıkıyordu yüzüm yeşile dönmüştü irinden. cilt desen dokunsanız eliniz krem sürmüş gibi olurdu. ve aynı zamanlarda saç döküldü işte. şimdi toparladım kilom yok aknem yok ama hala hareketsiz yaşıyorum ve yine belim yağlı biraz.

bendeki belirtileri yaşayanlara söylüyorum bundan sonra meyve sebze baklagil ile beslenip fit kalmaya calışalım boş kalınca şınav barfiks çekelim. kaslar çalışsın kasları calıştırınca bariz mutlu oluyosunuz endorfinin salgılandığını hissediyosunuz bunu sağlıklı olmak icin yapalım eminim saçlara etkisi olacaktır.

ama şu da var aslında aknesi olmayan vücudu çelik gibi olan adamlar da kel kalıyor buna ne dersiniz dht bunlarda karaciğerden kaynaklı değil heralde

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi yandan bişeyler okuyup bi yandan yorum giriyorum da arkadaşlar okurken farkediyorum en azından bende olan dökülmenin kesinlikle karaciğer yağlanması ile ilgisi var. çünkü üni sınavlarına hazırlanıyordum aşırı hareketsizlik 1 sene boyunca + aparatif yemekler sonuc karaciger yağlanması konuyu acarken yazdım belde aşırı kilo aldım resmen yumurta şeklinde oldum ve akneler bildiğiniz gibi değil gavura vurur gibi çıkıyordu yüzüm yeşile dönmüştü irinden. cilt desen dokunsanız eliniz krem sürmüş gibi olurdu. ve aynı zamanlarda saç döküldü işte. şimdi toparladım kilom yok aknem yok ama hala hareketsiz yaşıyorum ve yine belim yağlı biraz.

bendeki belirtileri yaşayanlara söylüyorum bundan sonra meyve sebze baklagil ile beslenip fit kalmaya calışalım boş kalınca şınav barfiks çekelim. kaslar çalışsın kasları calıştırınca bariz mutlu oluyosunuz endorfinin salgılandığını hissediyosunuz bunu sağlıklı olmak icin yapalım eminim saçlara etkisi olacaktır.

ama şu da var aslında aknesi olmayan vücudu çelik gibi olan adamlar da kel kalıyor buna ne dersiniz dht bunlarda karaciğerden kaynaklı değil heralde
    Aknenin kesin nedeni karaciğer değildirde ondan akne fazla sebum üretimiyle doğrudan ilgili değildir aslında,sebum oksidasyonu sonucu oluşur Süreç sebum oksidasyonu olarak adlandırılabilse de, gerçekten okside olan skualendir skualen oksijen tarafından saldırıya uğradığında, skualen peroksit denilen bir maddeye dönüşür ve bu, dünyadaki en güçlü akne neden maddelerinden biridir hatta bir çalışmada tavşan kulağına uygulandığında akne oluşturmuştur oksidasyon sonucu hipererkeratoz adı verilen bir durum meydana gelir bu da çok fazla keratin üretildiği anlamına gelir. Keratin, cildinizi birbirine bağlayan ve sağlam tutan bu sert proteindir.Cildinizin gözenekleri sebum ve cilt hücreleri ile dolduğunda, oksijen gerginliğini değiştirerek, bakterilere ( p.acnes ) üreme izin verir . Eğer kronik iltihaplanma yaşarsanız, o zaman bu bakterilere ezici bir bağışıklık sistemi tepkisi ile saldırıya uğrayacaksınız ve gözenekleriniz kırmızı, şişmiş ve ağrılı hale gelecektir.
    Skualen peroksit de sivilceleri yaratmaz, ancak sivilcenin doğduğu koşulları sağladığı için hala çok önemlidir. Hiçbir sebum oksidasyonu olmaksızın, tıkanmış gözenekler yoktur ve neredeyse hiç akne yoktur.
    Özetle, sebum oksidasyonu skualen peroksiti oluşturur, bu da gözeneklerinizi tıkayan maddelerin büyük bir artışını tetikler.Oksitlenmeyi önlemek için antioksidanlar çok önemlidir.

fit vücuda sahip 10 kişiden neredeyse 8'i çok iyi saçlara sahip
    bu kesinlikle doğru.

hocam dht sadece östrojeni baskılamak icin mi çıkıyor başka sebebi var mı?

bir de dht si yüksek erkek cinsel açıdan güçlüdür diyebilir miyiz diyemez miyiz? düşük dht yüksek testo daha erkek değil mi?

doğal seçilim konusunda ne demek istediniz tam anlamadım hocam

spor yapmadımız için mi eleniyoruz yani aslında kel olanın elenmemesi daha mantıklı degil mi
    genel kanı kel = sağlam erkek ya hani
    dht'nin aşırı yükselmesinin sebeplerinden en önemli olanı yüksek ostrojen ama sadece bundan dolayı yükselmiyor bence peynir süt yoğurt gibi besinlerde çok etkiliyor yaşlı erkeklerin hormon profili yüksek dht yüksek ostrojen düşük serbest testosteron andropoz nedir bir araştırın isterseniz ereksiyon problemi yaşıyor bu kişiler ama dht cinsel yaşam konusunda ciddi öneme sahip bu bir gerçek libidoyu ve ereksiyon kalitesini etkiliyor aşırı dht aşırı libido demek çoğunlukla ostrojenin de libidoya etkisi var çok düşük ostrojen problemlere sebep olur.Doğal seçilim konusu netti ama tekrar belirtiyim katılıp katılmamak kişinin kendi bileceği iş demek istediğim şuydu hormonal dengemizi bozduğumuzda vücudumuzda bazı sonuçları oluyor ve bu bireyin dış görüntüsünü olumsuz etkiliyor kellik,aşırı kıllı bir vücut gibi bunun sonucunda da karşı cins tarafından pek çekici bulunmama istenilmeme ve sonuçta genleri aktaramama üreyememe gibi düşündüm bir cezalandırma gibi

Sayfa 4/6 İlkİlk ... 23456 SonSon