Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
54 sonuçtan 51 ile 54 arası

Konu: Saç dökülmesi ile ilgili birkaç sorum var arkadaşlar

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 949494 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    komplo teorisi benim anlattıklarım mı hocam yalan bişey söylemiyorum kesinlikle de ilgisi olduğunu düşünüyorum
    yok yahu benim en son yazdığım için söyledim onu yazım hatası yapmışım komplo teorisinden sonra iki nokta koymuştum ama bir hata olmuş.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı polikarpos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yağ dokularının büyük bölümü aromatase içeriyor testosteronu alıyor ostrojene çeviriyor en önemli hormonumuz olan testosteronu emiyor tabiri caizse dikkat ederseniz fit vücuda sahip 10 kişiden neredeyse 8'i çok iyi saçlara sahip bu kişiler ayrıca çok fazla spor yapıyor koşu mesala nitric oxide'i arttırıyor(minoxidil'in yaptığı işlerden birisi bu)ve daha önce belirttiğim gibi androjenler sanırım saça bulaşmaktan ziyade kaslara dokulara yöneliyor(son kısım benim gözlemim teorim)diğer bir görüşüm de bozuk hormon dengesinden dolayı doğa veya evren bizi cezalandırıyor kel görünümlü bir birey olarak karşı cins tarafındanda dışlanılıyor ve çekici görülmüyorsunuz bir nevi doğal seçilim yoluyla en zayıfın ortadan kalkması durumu
    karaciğer yağlanınca hormonal fonksiyonlardaki görevleri darbe alıyor. Finasterid'in sıkıntısı dhtyi çok düşürüyor ama benim tahminim asıl problem dht bloklanınca ostrojenin yükselmesi kaynaklı vücudun yağ tutması kilo vermede zorlanma halsizlik gibi.İkiside düşük seviyelerde olursa asıl çocuk olan serbest testosteron yüksek olacaktır.
    Son olarak tavsiyem diyetle alakalı ekonomik durumunuz elverirse sadece meyve sebze ve haftada 1-2 kırmızı et ile beslenin kısmen paleolitik devri insanları gibi.Sonuçta doğadaki her canlı doğal ortamında pişirilmeye ihtiyaç duymadan tükettiği besinlerle hayatını sürdürüyor.

oha! çözüm bunda. vallaha bundan. eyvallah hocam, yemin ederim kafam açıldı.

SaçımınDoktoru Üyesi polikarpos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Deathrow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oha! çözüm bunda. vallaha bundan. eyvallah hocam, yemin ederim kafam açıldı.
    emin değilim ama alaycı bir üslüp sezdim gibi yanılıyorsam belirt lütfen.

Yeni Üye
    Alıntı polikarpos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    emin değilim ama alaycı bir üslüp sezdim gibi yanılıyorsam belirt lütfen.
    o amaçla yazdığını düşünmüyorum ben çünkü çok mantıklı yazdıklarınız. hele bu kilo vermede zorlanma halsizlik bunlar benim sorunumdu. şimdi aşırı dikkat ediyorum yediklerime acıkmadan yemiyor yiyince de tam doymadan kalkıyorum. ve şu var : ekmeği bırakıp acıkmadan yememeye başladığımdan beri çok daha dinç hissediyorum. tokluğu bazı vücutlar kaldıramıyor bende öyle bi durum vardı. toklukta oksidatif stres oluyor ve bu vücudu yaşlandırıyor.

bazılarınız kızabilir ne alakası var saçla diye. ben kendi deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. çünkü ben lisede de koca popolu (kadınsı değil ama ) şişmanlamaya meyilli biriydim bacaklarım göbek de yağlıydı daha o zamandan vücut doğasını korumak için östrojeni bastırmak için dht üretti ki lise 2 de tam sakallı idim. vücudum kıllanmıştı. şu yaşıma kadar acıkmadan sırf damak tadı için bir sürü şey yiyordum ama Allah cezamı verdi bunu şimdi anlıyorum artık vücudum sindiremedi ve ayrıca oluşan bacak kıç bel yağlarından östrojen salgılandı aklım başıma geldi. bundan sonra acıkmadan yemek yok karnı tıka basa doldurmak yok ekmek yok abur cubur yok. hocam sizi görmeseydim metabolik veya hormonal bi sıkıntım olduğunu farketmeyecektim. çünkü daha 1 ay öncesine kadar hayvan gibi bacaklarım kalcalarım vardı ve üst bacaklarım yani bel ve diz arası çok kalın ve yuvarlaktı ama kıllı mıllı bişeyim yani bende hormon dengesizligi var mutlaka östro pompalandı o yüzden kilolu idi alt taraflarım. 1 aydır adamakıllı bi şekle soktum inşallah düzelirim bende sadece saç dökülmesi de yok aşırı değil ama vücudum kıllı omuzlarım filan. göğüs karın hakeza. ve lise 2 de böyleydi daha düşünün. lisede hep büyük gösterdim şimdi de büyük gösteriyorum saçtan ötürü değil genel görünüm. ve bunu acıkmadan bir ton şey yememe ve kilolu bölgeleri yıllardır takmamama bağlıyorum hareketsiz yaşamama bağlıyorum. bunların sonunda insülin direnci oluşmasına bağlıyorum. karaciğerimin anasını ağlatmama bağlıyorum. karaciğerin cinsiyet hormonlarıyla ilişkisini de sizden öğrendim. buna da bağlıyorum. keşke bunları 15 yaşında bilseydim o zaman eminim şimdi farklı olurdum.

hocam bi de ben 14 15 16 yaşlarında yoğun antidepresan kullandım bunlar karaciğerime zarar vermiş midir? çevremdekiler alakası yok diyor yıllardır kullananlar var o ilaçları diyor. ama internette bu tarz şeyler okudum bilginiz varsa paylaşır mısınız. iyiki üye oldum buraya benim sorunum çok farklı normal bi dökülme değil ve bunu sizinle farkettim çok sağolun.

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456