Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ön Taraftan Fazlaca Dökülmüş Saçım İçin Yardım

Yeni Üye

Ön Taraftan Fazlaca Dökülmüş Saçım İçin Yardım

Herkese merhaba. Saçlarım ön taraftan 16-17 yaşımdan beri açılıyordu fakat bu açılma 23 yaşıma kadar yavaşça ilerledi. Şuan 25 yaşındayım ve son iki senede giderek artan bir saç dökülmesi yaşıyorum. Önceden sadece önlerden açılırken şuanda tepeden de açılma var gibi hissediyorum. Sabah kalktığımda yastığımın üzerinde 2-3 santim uzunluğunda saçlar oluyor. Ayrıca saçlarım kırık yanlar hariç. Normalde saç ekimi düşünüyordum fakat bu siteyi görünce diğer tedavi methotlarını da düşünmeye karar verdim.

Burada anlatılan tedavi yöntemlerini hiçbir dermatologun bildiğin düşünmüyorum. O yüzden sizden tedavi için fikir istiyorum. Saçımın fotoğraflarını şu şekilde:

http://imgur.com/a/2tsiK

Sitede birçok tedavi metodu okudum ve çoğu insanın birçok tedaviyi birlikte kullandığını gördüm. Bunları uygularken neye göre karar veriyorsunuz ? Benim cildim hassas ve şuanda egzama var hatta. O yüzden kafama uygulayacağım ilaçların cildime zarar vermesini nasıl engelleyebilirim?

En merak ettiğim konu ise burada birçok kişi Ru, Setipiprant gibi daha tam olarak test edilmemiş ilaçlar kullanıyor ya da değişik losyonlar. Bunları da herkes kendince uyguluyor dozajını da kendi belirliyor. Sonuçta bunlar ömür boyu kullanmalık ve uzun süreli kullanmak kötü sonuçlara yol açabilir. Bunların ileride bir sağlık sorununa yol açmayacağından nasıl biliyorsunuz ve doktor kontrolunde kullanıp test yaptırıyor musunuz?

Bir de minoxidil ile ilgili kötü yorumlar var bırakınca saç çok dökülüyor ve zamanla etkisi yok oluyor gibi. Bu yüzden kullanmama mı önerirsiniz. Benim en büyük sorunun yanlarda ve minoxidil daha çok tepe bölgesinde etkili diye biliyorum ayrıca.

Şimdiden çok teşekkürler

Yeni Üye
    Benim dökülme tipim de bu şekilde.Bu saçlar düzlebilir mi acaba? Bilen biri bilgilendirebilir mi?

SaçımınDoktoru Üyesi talhayaldiz96 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resim bitek bendemi açılmıyor

Yeni Üye
    http://i.imgur.com/yCi0pap.jpg
    http://i.imgur.com/e3n6xXC.jpg

Bu iki linkten görünüyor mu acaba?

hocam fotoyu imgur dışında başka bir sitede upload etsen. herkes göremiyor.
    başlangıç: 11 şubat 2016
    yaş 24
    günde 2 kere miracle losyon
    günde 2 kere min+dut
    günde 2 kere ketoral krem
    haftada 2 kere nizoral şampuan
    hergün solgar 50 mg biotin
    destek; yeşil çay,kuru üzüm,çiğ kabak çekirdeği
    04.04.2018
    şimdilik sadece cell, nizoral şampuan kullanıyorum.

Önce saçı kestir sonra fotoğraf çek her yerden sonra doktora git kan testlerini yaptır oral ilaç kullanmayacaksan min dut miracle başla 4 ay kullan sonra saçı yine kestir eski halinle yeni halini karşılaştır tekrar kan testi yaptır sıkıntı yoksa ve gelişmeyi beğenirsen tedaviye devam et beğenmezsen ru seti başla bu süreçte günlük yada haftalık dökülmeleri kafaya takıp burda sanırım ilaç işe yaramıyor deme tam 4 ay kullan aynada fazla vakitte geçirme 4 ay sonra iki fotoğrafıda buraya yükle

Yeni Üye
    Çok teşekkürler. Saçımı ne kadar kestirmem gerekir? Bir de, kan testini neyi ölçmek için yapıyoruz. Farklı kan testleri var. Karaciğere yönelik olanı mı kastediyorsunuz? İlaç kullanımı sonucu hangi değerlerde artış olabilir kandaki?

Ayrıca şakaklar için azalderm ve ketokonazol krem kullanmak önerilmiş. Miracle'ı bilmiyorum ama mindut şakaklarda çok etkili değil diye biliyorum .

Makineyle kısa kestir 3e 5e yoksa ilaçlar saçta kalıyor b12 demir biotin çinko VS. Baktır bunlarda çok düşük olan varsa dökülme sebebi olabilir ama çok düşük değilse takviye almaya bile değmez kötü biotin hapları bile pahalı. Tiroit e baktır testosteron östrojen VS hormonlara baktır dhtye her yerde bakmıyorlar yaptırabiliyorsan yaptır. Şakaklar için azalderm kullanabilirsin ama senin Şakaklar artık tepe noktası olmuş maddi durumunu da bilmiyorum illa buralara bir şey sürecem diyorsan cell sür bence şakak için en iyisi

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fotolar açılmıyor.

Yeni Üye
    Hocam yeni linkler :

Öne doğru tepeden http://i.hizliresim.com/4PonEJ.jpg
    Arkaya doğru tepeden http://i.hizliresim.com/016ZYo.jpg

Sayfa 1/2 12 SonSon