8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Saç Dökülmesi Hakkında Yardım

Yeni Üye

Saç Dökülmesi Hakkında Yardım

Slmlar Arkadaşlar.

Aranıza yeni katıldım. Acemiyim, bu yüzden konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

28 yaşındayım, yaklaşık 4-5 yıldır devam eden bir saç dökülmem var. Anne - baba tarafında herhangi bir kellik durumu da söz konusu değil. Yani genetik olma durumu düşük ihtimal sanırım. Babamın babasının babası keldi ve ondan bana geçti gibi durumlar varsa eğer aydınlatın beni. Bir de ben küçükken kıvırcık saçlara sahiptim, babamdan gelme. Zamanla saçlarım nasıl olduysa düzleşmeye başladı. ve kalın telli saçlar şuan ince telli oldular.

Bir saç ekim merkezinde saç analizi yaptırdım, Genetik olma ihtimalini uzman arkadaşa da söyledim. Bana bunun genetik olmadığını söyledi ve birkaç soru sordu. saçına ne uyguluyorsun, ne sıklıkta ve hergün temizliyomusun vs vs. Ben ilkokuldan beri jöle kullanıyorum. hatta öyle zamanlar oldu ki briyantin + jöle karıştırıp kullanıyordum. (ergenlik dönemleri beyinle düşünemiyoruz, malum ) Daha kötüsü kullandığım günün sonunda yıkamıyordum, bazen ertesi gün kalkıp geçen günden jöleli olan saça tekrar aynı işlemi uyguluyordum. yeri geliyor fön de çekiyorum şimdi. Uzman arkadaş beni tebrik etti, kendi saçını dökmüşsün dedi. ve ayva tüyü bile kalmamış dedi. çare? PRP çare olabilir belki dedi. (Nasıl bir uzmansa artık)

Neyse dostlarım interneti aradım taradım bu konuyla ilgili ve en geniş içeriğe sahip site olarak burayı buldum. Şimdi sizlere birkaç resim atacağım, resimlere dikkatli bakarsanız eğer alın bölgesinde küçük küçük saçların olduğunu da göreceksiniz. Böyle bir durum genetik dökülmede olabilir mi, aynı durumları yaşayan başka arkadaşlarım var mı, Bu dökülmeyi komple durdurabilir miyim, veya yeni saç elde edebilir miyim kalıcı. Lütfen yeşillendirin mevzuyu.

resimleri yakınlaştırdıkça çok daha fazla küçük saçların olduğunu göreceksiniz dostlarım. Yardımlarınızı bekliyorum..

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20170424_204234.jpg
Görüntüleme: 34
Büyüklüğü:  269.6 KB (Kilobyte)
ID:	4021Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20170424_204251.jpg
Görüntüleme: 24
Büyüklüğü:  377.5 KB (Kilobyte)
ID:	4022Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20170424_204259.jpg
Görüntüleme: 26
Büyüklüğü:  359.6 KB (Kilobyte)
ID:	4023Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20170424_204305.jpg
Görüntüleme: 24
Büyüklüğü:  298.4 KB (Kilobyte)
ID:	4024Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20170425_135803.jpg
Görüntüleme: 32
Büyüklüğü:  289.9 KB (Kilobyte)
ID:	4025Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  20170425_140012.jpg
Görüntüleme: 25
Büyüklüğü:  142.3 KB (Kilobyte)
ID:	4026

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam saç dökülmen falan yok yahu sen hayal mi görüyorsun 28 yaşında saçlarının dibi gözükmüyor. Eğer çok tedaviye başlamak istiyorsan Yakı otu+ısırgan otu losyon kullan konusunu forumda bulabilirsin haftada 2-3 hint yağı+emu yağı kullan bir de dermastamp al haftada 1 onu kafana uygula her gece yatmadan da yarım bardak suya bir yemek kaşığı elma sirkesi döküp kafana sür parmaklarınla kurumasını bekle yıkamadan yat uyu sonra. Oral olarak da solgar biotin 5mg kullan. Kimyasala sakın bulaşma yahu mis gibi saçın var biz senin gibi saçlara sahip olmak için sağ böbreği feda edecek duruma geldik...

Yeni Üye
    34 defa görüntülenmiş ve 1 tane cevap yok

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saçlarınız iyi durumda şakaklar için dermaroller ve miracle deneyin.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isırgan tentürü ve üzüm çekirdeği,kantaron,kekik,nane yağı deneyebilirsiniz birde dermaroller eklerseniz gayet iyi olur

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isırgan tentürü ve üzüm çekirdeği,kantaron,kekik,nane yağı deneyebilirsiniz birde dermaroller eklerseniz gayet iyi olur
    Saçları çok uzun. dermaroller yerine dermastamp daha uygun olur bence
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi
    Belirgin bir açılmanız yok memnun değilseniz halinizden dar alana ekim yaptırın

Yeni Üye
    vay arkadaş lisedeyken bile böyle saçım yoktu 22 yaşındayım şu saçlar benim için hayal senin yanında aşırı kötü benim durumum ve daha 22 yim. hatta kendi kehdime diyorum ki 30 uma yaklaşınca kel olsam hiçbişe farkekmez kafaya takmam benimki erken olduğu için mesele ediyorum sen allah aşkına şu halinle konu açma bi daha foruma da girme hocam ;D