9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Yaş 32, saçlar bu halde. Ne yapabilirim?

Yeni Üye

Yaş 32, saçlar bu halde. Ne yapabilirim?

Evet arkadaşlar daha önce adam akıllı pek tedavi uygulamadım. Birkaç yıl lavantayla yıkadım kafamı ama fazla etki etmedi. Ben de ha bugün ha yarın denerim bir şeyler derken en son 4 ay kadar önce xpecia tablet ve hair forte kullanmaya başladım başlarda iyi gibiydi, saçlar elime fazla gelmemeye başlamıştı ama son 2-3 haftadır pek bir değişiklik olmadığını gördüm. Belki de etkisi geçti bilmiyorum.

Şimdi inşallah sitede gördüğüm miracle losyonla tekrar başlayacağım işe. Okuduğum kadarıyla yeşil çay iyi geliyormuş, onu da ekliyorum listeye. Ayrıca kabak çekirdeğini de bir kaç arkadaşın tedavi listesinde gördüm ama kimisi çiğ kabak çekirdeği yazmış kimisi direk kabak çekirdeği yazmış. Ne fark var anlamadım, kuruyemişçilerde satılan kuru olanından alsak olur mu? Ayrıca şampuan kullanmıyorum, internetten zeytinyağlı sabun almıştım saça iyi geliyor diye, onunla yıkıyorum kafamı. Şampuan kullanayım mı?

Bunların dışında kullanmam gereken şeyler var mı? Minoxidil ile finasteridin yan etkileri olduğunu okuduğumdan kullanmayı düşünmüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    ilk fotograftaki gibi saga dogru tara bence

Bence min-dut losyonu kullanmalısınız, iyi bir kombine saç çıkartma noktasında.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, kişisel görüşüm; sadece yeşil çay, kabak çekirdeği ve şampuan ile bu saçları korumanız ve yeni çıkış sağlamanız imkansız.

Aşağıdaki 3 konuyu baştan sona okuyun.
    http://www.sacimindoktoru.com/basari...nvincible.html
    http://www.sacimindoktoru.com/pgd2-i...l-results.html
    http://www.sacimindoktoru.com/basari...ac-cikisi.html
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

tedaviye başladınmı gelişme varmı merak etttim.

Yeni Üye
    Violator arkadaşın verdiği konulardan anca 144 sayfalık min-dut konusunu okuyabildim. Cellagance ve topikal antiandrojen konularına üstün körü bakabildim, hele 365 sayfalık topikal antiandrojen okuyabileceğimi sanmıyorum.

Neyse son durumda min-dut kullanmamaya karar verdim. Saç çıkarıyormuş eyvallah ama sonra da döküyor, çıkarıyor döküyor. Her defasında saç çıkarken yaşayacağım mutluluğun akabinde saç kaybediyorum diye üzülürsem psikolojim bozulur.
    Bunun yerine miracle losyon kullanmaya karar verdim. Yeni saç çıkarmayı belki ilerde düşünürüm, şimdilik olanları korumayı planlıyorum. Ek olarak yukarıda dediğim gibi yeşil çay ve kabak çekirdeğiyle destekleyeceğim. Bir de bitkilerle alakalı bir iki konu gördüm ilgimi çeken, biraz daha araştırayım bir de bitki tedavisi ekleyebilirim son olarak.

Fırsat bulursam ayda bir fotoğraf eklemeyi planlıyorum. Eğer dökülmeyi durdurabilirsem saç ektirebilirim ilerde. Durduramazsam ve gözümü de karartırsam kullanmayacağım dediğim min-duta başlayabilirim.

Yeni Üye
    Yazmayı unutmuşum, dermaroller ve biotin de kullanacağım.

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    seti ve fin topikal minox ve kafeinli losyon ve pgd2 blocer gun asırı ıkı ıkı
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

Saç çizgine müdehale edilmeden ekim yaptırmalısın bence. Tedaviler gelgitli olur yorar sıkar. Ekimi senin için öneririm çünkü saç telin ince değil ve saç çizgin ekim için uygun, 1000 greft bile işini çözer. Yeşil çay ve biotin kullan tabiki ve hatta dermoroller veya lazer de olabilir ama daha az zahmetli olması adına tavsiyem ekim. Mevcut tedavileri zaten arkadaşlar önerecektir. İyi günler.