Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: 28 yaşındayım ve saçımın durumu hakkında yardım istiyorum! SS'ler Koydum

SaçımınDoktoru Üyesi

Question 28 yaşındayım ve saçımın durumu hakkında yardım istiyorum! SS'ler Koydum

Selam arkadaşlar googlede araştırmalarım sonucunda bu soruyu sormak için en doğru yerin burası olduğuna karar verdim Umarım konumun hepsini okuyup bana yardım edersiniz.
    Şimdi kısaca şöyle anlatayım. 28 yaşındayım. Ben yaklaşık 5 yıldır saçlarımı belirli aralıklarla kazıtıyorum veya 0 numara yapıyorum, şuana kadar bu 5 yıl içerisinde sadece 1 kez 3 ay boyunca uzattım sonra yine kazıdım, neden kazıdığımı veya uzatmadığımı sorarsanız tercihimi böyle kullandım ve özel sebeplerde var tabi, bunun yanı sıra saçıma iyi geleceğinide düşündüm.

Resimleri koymadan önce şunu söylemeliyim ki sülalemizde bir kellik yaşayan yok baba tarafımda, annemin tarafında ise tam bilmiyorum. Babamın 60lı yaşlarda olmasına rağmen gayet güzel saçları.
    Şimdi benim kafamda sivilceler çıkıyordu doktor ilaç verdi 2 haftadır kullanıyorum geçti, sonra kafa derimde tırnakla kaşıyınca biraz kepek geliyodu ama tam olarak geçmiş değil hala var ve saçım yağlı.Senelerdir saçlarımı neredeyse hergün yıkadığım için saçım yağlı. Saçım ince telli. Bir de doktor bana dermalute ph 5.5 şampuanını yazdı bunu 3-5 kullandım sonra sevmedim bıraktım. Şuan nezamandır evdeki annemin şampuanını kullanıyorum(boyalı saçlar için değil)

Saçımda 3-4 yerde 1-2cmlik saç kıran oldu sanırım, boşluk kaldı, bunun için ayrı konu açacağım yanlış görmediysem forumda alt konusu var. Sonra ben saçlarım kısayken bir fotoğraf falan çektim bakalım 5 yıldır kazıtıyorum ne durumda diye. Buraya koyacağım fotoğrafları 16mp kamera ile sabah çektik, çekim biraz fazla mı yakından oldu bilmiyorum ama bunu siz karar verirsiniz.

İlginç bir şekilde saçlarım en kısa haldeyken kafamda hiçbir yerde boşluk seyrelme gözükmemesine rağmen, saçlarım yaklaşık 3 numarayken üst tarafta seyrelme olduğu gözüküyor. Bunu nasıl böyle oluyor anlamadım çünkü sizde göreceksiniz saç en kısa haldeyken saç olmayan yer yok kafamda ama uzun haldeyken neden farklı oluyor? 5 yıldır saçımı kazıtıp veya 3 numara yapıyorum diyorum ya, bunu kazıma değilde 3 numara yapmayı kaç kez babama yaptırdım acaba yanlışlıkla saça bir zarar vermiş olabilir mi pek sanmıyorum ama sorayım dedim?

Aklıma 3 diğer neden geldi. 1-stres 2-mevsimsel 3-hormon. Bende biraz fazla stres var. Nasıl söyliyim bilmiyorum ama uzun senelerdir inanılmaz bir cinsel isteğim var yani cinsel isteğim çok fazla ama hiç ilişki yaşamadım. Acaba bukadar fazla cinsel istek bir zarar verebilir mi saça bilmiyorum? mevsimsel olabilir mi bilmiyorum? Yastığımda hiç saç teli de görmüyorum bu arada onu söyliyim, diyeceksiniz ki saçın kısa görmessin yalnız saçım 3 numaradan fazla uzattığım da oldu harbiden yastığımda arada 1-2 tane dışında saç yok, banyoda saçımı biraz çekiştiriyorum yine saç falan gelmiyor hiç elime

Bioxcin quantum veya genesis şampuanını + sadece 1 kereliğine de serumunu kullanmaya karar verdim(pahalı bu yüzden sadece 1 kere) ama önce sizlere sormayı tercih ettim. Sizce buna başlamalımıyım hem güçlendirip hem kalınlaştırıyomuş saçı, dökülenleri de uyarır mı bilmiyorum? benim durumum nedir şuan?
    Maddi durumum süper değil bu şampuan fiyatı beni biraz zorlar sürekli kullanmak zorunda kalacağım için ama yinede saçlarımdan önemlimi para dedim başlasam mı diye düşündüm. Bilmiyorum yorumlarınız neler resimleri şimdi koyuyorum ve konumun hepsini okuduysanız tavsiyelerinizi bekliyorum. Harbiden bu konuyu çok kafama takıyorum saçımın dökülmesini hiç istemiyorum saçlarım durumu aslında senelerdir ortalama böyle ama işte kafaya taktım, inşallah bir sorun yoktur

ilk önce saçımın en kısa halinin fotoğrafını gösteriyorum dikkatli bakın lütfen, ben seyreklik göremiyorum (resimleri küçük resim halinde koyamadım bu yüzden tıklarsanız görebilirsiniz)
    http://i.hizliresim.com/5gNWNz.jpg

şimdi de saçım daha uzun halde 4 taraftan çekilmiş hali. (çok daha uzun saçlı fotoğrafım yok.) bide ön tarafta beyazlar var ama onlar sorun değil
    biraz kiloluyum ve atlet falan var paintte biraz sansürledim
    http://i.hizliresim.com/7qBlva.jpg
    http://i.hizliresim.com/7qBlAr.jpg
    http://i.hizliresim.com/7qBl15.jpg bu üstten çekilmiş fotoğrafın daha kısa saçlı halide var. şimdi koycağım daha kısa hali, biraz yakından çektik http://i.hizliresim.com/z3G6z4.jpg
    http://i.hizliresim.com/ojdbko.jpg

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşınıza göre durumunuz iyi miracle losyon a başlayın iyi etki alacağınızı düşünüyorum.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saclar iyi durumda sayilir miracle ile baslayin proscar 4\1 ilede bu saclar cabuk kurtarilir

Banned
    Saçlar iyi... gayet iyi. Sizin durumunuzda olmak isteyen 20 li yaşlarda bir dünya kişi var. Kafein ve hafif tedaviler çok işe yarar

Banned
    Tıraşla saç köklerine zarar verilmez. Dayı tarafı da etkili. Dermaroller kullanın. Sebamed şampuan da iyidir. Sitedeki uygun ve ağır olmayan tedavileri uygulayabilirsiniz

SaçımınDoktoru Üyesi bendeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Galaxy13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar googlede araştırmalarım sonucunda bu soruyu sormak için en doğru yerin burası olduğuna karar verdim Umarım konumun hepsini okuyup bana yardım edersiniz.
    Şimdi kısaca şöyle anlatayım. 28 yaşındayım. Ben yaklaşık 5 yıldır saçlarımı belirli aralıklarla kazıtıyorum veya 0 numara yapıyorum, şuana kadar bu 5 yıl içerisinde sadece 1 kez 3 ay boyunca uzattım sonra yine kazıdım, neden kazıdığımı veya uzatmadığımı sorarsanız tercihimi böyle kullandım ve özel sebeplerde var tabi, bunun yanı sıra saçıma iyi geleceğinide düşündüm.

Resimleri koymadan önce şunu söylemeliyim ki sülalemizde bir kellik yaşayan yok baba tarafımda, annemin tarafında ise tam bilmiyorum. Babamın 60lı yaşlarda olmasına rağmen gayet güzel saçları.
    Şimdi benim kafamda sivilceler çıkıyordu doktor ilaç verdi 2 haftadır kullanıyorum geçti, sonra kafa derimde tırnakla kaşıyınca biraz kepek geliyodu ama tam olarak geçmiş değil hala var ve saçım yağlı.Senelerdir saçlarımı neredeyse hergün yıkadığım için saçım yağlı. Saçım ince telli. Bir de doktor bana dermalute ph 5.5 şampuanını yazdı bunu 3-5 kullandım sonra sevmedim bıraktım. Şuan nezamandır evdeki annemin şampuanını kullanıyorum(boyalı saçlar için değil)

Saçımda 3-4 yerde 1-2cmlik saç kıran oldu sanırım, boşluk kaldı, bunun için ayrı konu açacağım yanlış görmediysem forumda alt konusu var. Sonra ben saçlarım kısayken bir fotoğraf falan çektim bakalım 5 yıldır kazıtıyorum ne durumda diye. Buraya koyacağım fotoğrafları 16mp kamera ile sabah çektik, çekim biraz fazla mı yakından oldu bilmiyorum ama bunu siz karar verirsiniz.

İlginç bir şekilde saçlarım en kısa haldeyken kafamda hiçbir yerde boşluk seyrelme gözükmemesine rağmen, saçlarım yaklaşık 3 numarayken üst tarafta seyrelme olduğu gözüküyor. Bunu nasıl böyle oluyor anlamadım çünkü sizde göreceksiniz saç en kısa haldeyken saç olmayan yer yok kafamda ama uzun haldeyken neden farklı oluyor? 5 yıldır saçımı kazıtıp veya 3 numara yapıyorum diyorum ya, bunu kazıma değilde 3 numara yapmayı kaç kez babama yaptırdım acaba yanlışlıkla saça bir zarar vermiş olabilir mi pek sanmıyorum ama sorayım dedim?

Aklıma 3 diğer neden geldi. 1-stres 2-mevsimsel 3-hormon. Bende biraz fazla stres var. Nasıl söyliyim bilmiyorum ama uzun senelerdir inanılmaz bir cinsel isteğim var yani cinsel isteğim çok fazla ama hiç ilişki yaşamadım. Acaba bukadar fazla cinsel istek bir zarar verebilir mi saça bilmiyorum? mevsimsel olabilir mi bilmiyorum? Yastığımda hiç saç teli de görmüyorum bu arada onu söyliyim, diyeceksiniz ki saçın kısa görmessin yalnız saçım 3 numaradan fazla uzattığım da oldu harbiden yastığımda arada 1-2 tane dışında saç yok, banyoda saçımı biraz çekiştiriyorum yine saç falan gelmiyor hiç elime

Bioxcin quantum veya genesis şampuanını + sadece 1 kereliğine de serumunu kullanmaya karar verdim(pahalı bu yüzden sadece 1 kere) ama önce sizlere sormayı tercih ettim. Sizce buna başlamalımıyım hem güçlendirip hem kalınlaştırıyomuş saçı, dökülenleri de uyarır mı bilmiyorum? benim durumum nedir şuan?
    Maddi durumum süper değil bu şampuan fiyatı beni biraz zorlar sürekli kullanmak zorunda kalacağım için ama yinede saçlarımdan önemlimi para dedim başlasam mı diye düşündüm. Bilmiyorum yorumlarınız neler resimleri şimdi koyuyorum ve konumun hepsini okuduysanız tavsiyelerinizi bekliyorum. Harbiden bu konuyu çok kafama takıyorum saçımın dökülmesini hiç istemiyorum saçlarım durumu aslında senelerdir ortalama böyle ama işte kafaya taktım, inşallah bir sorun yoktur

ilk önce saçımın en kısa halinin fotoğrafını gösteriyorum dikkatli bakın lütfen, ben seyreklik göremiyorum (resimleri küçük resim halinde koyamadım bu yüzden tıklarsanız görebilirsiniz)
    http://i.hizliresim.com/5gNWNz.jpg

şimdi de saçım daha uzun halde 4 taraftan çekilmiş hali. (çok daha uzun saçlı fotoğrafım yok.) bide ön tarafta beyazlar var ama onlar sorun değil
    biraz kiloluyum ve atlet falan var paintte biraz sansürledim
    http://i.hizliresim.com/7qBlva.jpg
    http://i.hizliresim.com/7qBlAr.jpg
    http://i.hizliresim.com/7qBl15.jpg bu üstten çekilmiş fotoğrafın daha kısa saçlı halide var. şimdi koycağım daha kısa hali, biraz yakından çektik http://i.hizliresim.com/z3G6z4.jpg
    http://i.hizliresim.com/ojdbko.jpg
    1)saçlarında erkerk tipi ırsi dökülme var tan yerine gelmişssin
    2)saçların 0 numarayken gür gözükmesi uzatınca seyrek durması normal bunun saçını kazıtırken zarar grmesi ile alakası yok aynısı bu sitedeki yuzlerce kişidede var cunku saclar dökülüyor uzattıgında saçların kaybınının farkına varıyorsun 0 numarada kafanda saç var sanıyorsun bu forumdakiler bunu bilir demekki saç derindeki saç kökü yeterli değilki uzayınca hersey ortaya cıkıyor
    3)şampuanlara saça bişey yapmaz illa yararlı olanı kullanacam diyorsan cafeinli alpecin kullan cunku içindeki cafen sendeki ırsi saç dökülmesini durdurma ihtimali olan nadir şampuanlardan diğer saını kalınlastırır vs lafları gec bu forumdaki arkradaslar bu msalları iyi bilir hepsi boş laf onların
    4)zaten fotolarında senin dökülmenin ırsı genetik yani saçı dökülen erkeklerin yuzde 80 basına gelen sey genetik şakakların dökülme biçimi cılızlasması arkadan cektiğin fotoda kafa arkasının nereye adar acılaçağı bile belli tamamen genetik yani babamda yok deme babasında dayısında amcasında olmayıp kendi kel olan insanlar tanıyorum
    5)dökülme yok deme sacın devamlı sıfır oldugu için ve genetik programlanman yavas oldugu için belki 5 sene sonra kel kalaçaksın bazıları değişir 3 senede dökülür dsaçları bazıları genetik programı 10 senede döker
    ama şu kesin senin dökülmen genetik
    miracle losyon
    collagance losyon
    soya acı biber
    yeşilcay cafein losyon ceşitli değişik losyonlar min dut vs
    forumumuzdaki önerilen yağ losyonları ve bitkisel loyonları oku ona göre bir tedavi şekli belirle bu forumda butün bilgi var birgününü ayır kardesim forumu oku okudugun konulara sor sana faydası olaçaktır saçımın doktoru .com

SaçımınDoktoru Üyesi
    Beyler sağolun cevaplar için şimdi okudum mesajları, konuma daha çok fikir yazabilirsiniz teker teker okuyorum benim için çok önemli

Bendeniz bu arada morelimi bozdun valla yani cidden baba tarafımda kel yokken bende olursa çok kötü olur benim için
    Şöyle söyliyim ama saçımın üst tarafı hariç yanlar falan 2011'de de aynıydı. Tek çok uzun saçlı fotom kimlik fotoğrafım var acayip gür saçlar çünkü baya uzun ama ondada yanlar vs aynı sadece uzun. İstiyosanız fotoyu büyültüp koyabilirim

Sadece üst tarafta bu seyrelme var, yukarıdaki arkadaşlar kurtarılabilir diyor ama sen genetik diyorsun yani morelim iyi olmadı senin yorumunu okuyunca kel kalmaktan çok korkuyorum
    Şöyle birşey sorcam ayrıcana bana ne cevap verirsin. Bana örnek bir resim atarmısın benim saçlara hitaben sonunda dökülenler bitince ortaya nasıl bir model çıkacak bir resim atabilirmisin(ünlülerden de örnek verebilirsin)

Ama diğer arkadaşlarda kurtarılabilir demiş umarım bu forumda iyicene bilgilenirim baya kapsamlı bir forum gördüğüm kadarıyla

SaçımınDoktoru Üyesi
    Beyler sanırım egzema oldum artık yüz ve sakal bölgemdede kepek çıkıyor

Saçımdaki seyrelme egzemadan olma ihtimali çok kuvvetlendi, doktora gitmem lazım
    çünkü baba tarafımda kel yok, ben de neden olduğu bu seyrelmenin şimdi belli oldu

SaçımınDoktoru Üyesi Yalova22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul/Yalova
    Galaxy13 Elma sirkesi kullan. Çörek otu + Elma sirkesi iyi gelir. Yada yalnızca elma sirkesi .

Minoxidil kullanıyorsan o da egzama yapar. Bana hep yapar kullandığımda.
    Egzama için de Prednol -a kremi kullan sarı olanı. Bir haftada bastırır çok etkilidir.

Yeni Üye
    bende de pul pul oluyo aynı şekilde ve ondan dolayı bu dökülmenin olduğunu düşünüyorum. elma sirkesi kaç günde bir kullanmam gerekiyo ve hangi marka olması gerek ve nasıl kullanıcaz yardımcı olursanız sevinirim.

Sayfa 1/2 12 SonSon