Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Losyonu eitl alkol yerine kolonya ile hazırlamak

SaçımınDoktoru Üyesi

Losyonu eitl alkol yerine kolonya ile hazırlamak

Arkadaşlar etil alkol almak yerine , etil alkol 80* içeren kolonyayla losyonalrı çözsek daha mantıklı olmaz mı ? esasn aromada hem losyona güzel bir koku verir fakat bu etil alkol haricindeki aroma saça zarar verebilir mi ? yada losyon içeriğinde bir reaksiyon tarzı bir olaya sebebiyet verebilir mi ?
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kolonya kullanımı zaten forumda konuşuluyor.

Ben şahsen dönem dönem seti, minox, topikal finas, miracle losyon için kolonya kullandım. Belki en çok seti için kullanmışımdır, gayet de iyi çözüyor.

Yeni Üye
    Alıntı Bugra3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolonya kullanımı zaten forumda konuşuluyor.

Ben şahsen dönem dönem seti, minox, topikal finas, miracle losyon için kolonya kullandım. Belki en çok seti için kullanmışımdır, gayet de iyi çözüyor.
    Topikal Fin etkili mi başkan nasıl hazırlayabilir?

Alıntı Armaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Topikal Fin etkili mi başkan nasıl hazırlayabilir?
    6 ml stemoxydine losyonun içine 1 proscar ezip attım çok iyi çözmedi, günde 1 kez 1 ml kullandım çok baş ağrısı yaptı ve finasteridin diğer yaygın yanetkilerinide gözlemledim kaldı ki çok uzun süre kullanmadım böyle bir durum beklemiyordum benim hoşuma gitmedi,yanetkisi losyonu bırakınca birkaç güne geçti bu arada.

Banned
    kolonya iyi olabilir.bazı kolonyalar cok güzel kokuyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    Ben topikal fin i günlük 0,5 mg a denk gelecek şekilde kullanmıştım. İki, üç ay kadar sabah akşam, bunun son bir ayında fln günde tek seferde miracle losyon kullanmıştım paralel olarak. Şu an çok net hatırlamıyorum fakat pek bir yanetki gözlemlememiştim. Ki zaten günlük 0,5 mg topikal uygulamada yüzde 20 bile sisteme geçse, 0,1 mg yapar ki bu da mikro sayılabilecek bir doz. Esas yanetkiyi bunlaın yanına dutasterid i de topikal olarak ekledğimde gördüm sanırım. Süreç yavaş ilerlediğinden farkına varamayabiliyor insan. Bıraktıktan sonra ereksiyon kalitesinde artış gözlemledim. Sabah ereksiyonları da daha sık gerçekleşmeye başladı sanıırm.

Size tavsiyem eğer kullanmaya karar verdiyseniz, finas losyonu 0,5 mg gibi düşük bir doz ile başlayın, sonra birer ikişer aylık periyotlarla artırıma gidin. Benim yaptığım gibi finas, miracle, dutas hepsini birleştirip kombo ypmayın. Rahatsız edici ibr yan etki görmesem bile, bazı şeylerin biraz azalması bile can sıkıcı oluyor bence.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar birkaç 80* kolonylaara baktım ucuzların çoğu alkol denat yani içilmesin vs diye zehir kullanılan alkol türevi ile yapılmış , içindekiler kısmından bakabilirsiniz, etil alkol yazan kullanıma uygun ve fiyatlılarada uygun olanlara baktım ve satıcısına yazdım onlarda eser miktarda denat olabilir böyle hassas konuda kolonya tavsiye etmiyoruz dediler bende n11 'den 1 lite 96* etil alkol aldım zaten derecesi yüksek genelde %20-30 civarı losyonlarımda kullanıyorum ve eczaneden ucuza geldi zaten bunu rakı vs yapımında kullanıyolar içilebilir bir tarz yani sağlıki açıdan en hassası olduğunu düşünüyorum, kolonya hakkında öğrendiklerimi aktarayım dedim
    Günlük rutin

-Aszix 30 ml ( 7 ml etil 23 ml distile su , 1200 mg asprin suda çözülür , zinco 2 tane , 4 medicago p5p , bunları süzüyorum en son olarak , ) , naneyağı 1 ml
    -Keto-azelderm krem sabah akşam şakaklara losyonlamadan 15 dakika önce
    -Haftada en az 1 defa derma pen , bazen 2 1,5 mm hafif kanlanana kadar

-Bir zamanlar günlük şimdi keyfi rutin -

1 fincan yeşil çay
    1 kaşık ev sirkesi
    1 diş siyah sarımsak , 2-3 günde bir

Düzenli ev turşusu tüketimi - keyfi

Yeni Üye
    Finasterid oral kullanıyodum zaten 1 mg günlük. Yan etki yok diyemem.. Faydası da yok gibi görünüyodu ama yaklaşık 1 aydır kullanmıyorum vertekste incelme var sanki. . Miracle de kullanıyorum ama etki yok gibi.10 mg proscarı kolonya da çözüp losyonu 10 ml tamamladım günlük 1 ml deneyecem bakalım bi süre 🙄

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kolonyadan açılmışken benimki 10 dkda uçuyor nemlendirme yapıyorum da yakında gliserin alacak yer mevcut değil çok az pişirme yağı vb. eklesek kurumasa diye olur mu
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı kami Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kolonyadan açılmışken benimki 10 dkda uçuyor nemlendirme yapıyorum da yakında gliserin alacak yer mevcut değil çok az pişirme yağı vb. eklesek kurumasa diye olur mu
    Kami, gliserinleri 35gr gibi küçük şişelerde eczanede bulabilirsin. Pişirme yağı değil ama zeytinyağı olabilir alternatif

Sayfa 1/2 12 SonSon