Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon
54 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Tedavisi

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

SaçımınDoktoru Üyesi Ender60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul
    Dhtyi artıran testesteron değil, ostrojen diyor soyanın çok yaygınlaşması her yiyeceği girmiş olması ostrojenin arttığından bahsediyor. Ayrıca fin dut gibi ilaçların gelecek nesilleri mutasyona uğratacagından bahsediyor.

Ostrojen blocklayarak saç çıkabilir mi? Bu konuda bir çalışma yapılmış mı arastiracagim
    Miracle Losyon20.01.2016
    Yakı+ısırgan+Lavanta+elma sirkesi 15.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016
    %5 Min %0.2 Fin Losyon 20.06.2016

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üstad pubmed de buna benzer calışma vardı sac dökülmesi olanlarda orda da testesteron düşük çıkmış. Benim gittiğim dr 15 günde bi Testeron iğnesi yaZmıstı. Bende sac döker diye yaptırmadım , Testeron seviyemin olması gerekenin altında Dedi. Sustanon vermişti . Benim kendimde dikkat ettiğim bende testo fazlası varsa niye kollar zayıf ve masculen değilim diye düşünürüm. Simdi diyorum iğneleri 15 günde bir yaptırsam mı

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üstad pubmed de buna benzer calışma vardı sac dökülmesi olanlarda orda da testesteron düşük çıkmış. Benim gittiğim dr 15 günde bi Testeron iğnesi yaZmıstı. Bende sac döker diye yaptırmadım , Testeron seviyemin olması gerekenin altında Dedi. Sustanon vermişti . Benim kendimde dikkat ettiğim bende testo fazlası varsa niye kollar zayıf ve masculen değilim diye düşünürüm. Simdi diyorum iğneleri 15 günde bir yaptırsam mı
    Bence hiç girme bende de testo üst sınırda çıkıyor. Saç çok çabuk yağlanıyor ayrıca kulaktaki o buşon isimli madde misal sabah duş alayım 1 saat sonra kulaklar sanki 1 hafta yıkanmamış gibi kirlenir. testomun düşük olduğu dönemlerde ise yağlanma daha geç gerçekleşiyor.

Yer
    İstanbul
    saç dökülmesi malum dht hormonunun saç kökleri üzerindeki yıkıcı etkisi yüzünden gerçekleşir ve çözüm olarak dht inhibe edici ilaçlar kullanılır.Hatta bu forumdada cinselliğin ve salgılanan testosteron miktarının saç dökülmesi üzerindeki etkisi baya bir tartışma konusu olmuştur.Ancak internette okuduğum birkaç makale aslında olayın bu şekilde olmadığını ve saç dökülmesini önlemek için yapılabilecek alternatif çözüm yolları olduğu yazıyordu şimdi size okuduklarımı aktarmak istiyorum;

Bildiğiniz gibi testosteron hormunu kimysal bir reaksiyonla dht ye dönüşerek saç köklerine etki eder ve genelde ne kadar fazla testosteron o kadar dht ve okadar saç dökülmesi varsayımı yapılır.Ancak işin aslı testosteron üretiminin değil vücutta bulunan östrojenin testosteron hormonununu dht ye dönüşmesini sağladığı ve makalelerde söylenene göre bu pek çok kişi tarafından gözden kaçan bir detay ve hatta doktorumuzun bile bunu bilmeyebileceği yazıyor.

Şimdi gelelim aşırı östorojen hormonunun belirtileri neler olabilir;

* karın bölgesinde yağlanma
    *depresyon ve huysuzluk hali

Ve söylenene göre 50lerindeki pek çok erkeğin östorojen seviyesi aynı yaştaki kadınlara nazaran daha fazla!! ve saç dökülmesini önlemek için vücuttaki östrojen miktarını azaltmak gerektiği belirtiliyor.Şöyleki günümüz modern dünyası östorojen miktarını arttıracak pek çok çevresel ve besinsel faktöre sahip ve biz bu durumu tersine çevirebiliriz, nasıl mı? ;

*tamamen organik ve doğal besinler tercih etmeliyiz özellikle brokoli, karnıbahar ve lahana vücudumuza zararı dokunacak olan kötü östorojeni bloke eder.Bol bol organik,hormonsuz ve ilaçsız meyve ve sebze tüketimi kesinlikle vücuttaki fazla östorojeni bloke etemde faydalı

*Süt ürünleri mümkün olduğunca az tüketilmeli nedeni bu ürünler hamile hayvanlardan elde edildiği zaman yüksek miktarda östorojen içeriyorlar

*Düzenli olarak spor yapmak kalp ritmini arttırarak terlemeyi sağlar ve bunlarda östorojenin vücuttan atılmasına yardımcı olur

ALINTIDIR
    Miracle Losyon20.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016

SaçımınDoktoru Üyesi Tremonti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paradox 2 ağır ostrejen ile beraber tedavi uygulayanlar Nasıl sonuc alıyor ustad adamların bu teoriye göre kel kalması gerekmez mi ? Spiro estradiol Cpa alıyor adamlar . Ben bu işi çözemiyorum .

Moderatör tosun.t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir turkey
    aga nın binbir anahtarı vardır kolay gelsin milyonlarca yıllık evrim mutasyonlar o sebeple bilimle dalga geçiyor hala bir kıl folikülü amerika birleşik devletlerinin tüm alt yapısından daha karmaşık ne ilginç değilmi daha içine bile giremediler saç kılları kendi arasında elektirik sinyalleri yolluyor bunun ne anlama geldiğini düşünüyorlar
    %15 minox yüzde1Ngs %5kafein
    %1 emu mix losyon
    anti DHT cream

Yer
    İstanbul
    Alıntı Tremonti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paradox 2 ağır ostrejen ile beraber tedavi uygulayanlar Nasıl sonuc alıyor ustad adamların bu teoriye göre kel kalması gerekmez mi ? Spiro estradiol Cpa alıyor adamlar . Ben bu işi çözemiyorum .
    Adamlarda dhtye dönüşücek testo kalmıyorki kardeşim. Dediğin ilaçlar testoyu baskılıyor.
    Miracle Losyon20.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayrıca birde şöyle bir durum var düzenli olarak fitness ile uğraşmaktayım haftanın 5 günü giderim. spor yaptığım zamanlar libidom bariz belli şekilde artıyor. yalnız saçlar spor yaptığım dönemlerde daha canlı oluyor. spor yapmadığım zaman ise libido düşük ama saçlarda cansızlaşıyor. bir çok kez bunu denedim.

Yer
    İstanbul
    Alıntı caglar103 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ayrıca birde şöyle bir durum var düzenli olarak fitness ile uğraşmaktayım haftanın 5 günü giderim. spor yaptığım zamanlar libidom bariz belli şekilde artıyor. yalnız saçlar spor yaptığım dönemlerde daha canlı oluyor. spor yapmadığım zaman ise libido düşük ama saçlarda cansızlaşıyor. bir çok kez bunu denedim.
    Cevapsız kalan bir soru vardı hep, testo saçları olumsuz etkiliyorsa sporcuların çok büyük oranda saçlarının güçlü olduğu. Tosun hocanın verdiği çalışmadada 30 yaş altı deney grubunda testosu en yüksek olan kişide dht en az çıkıyor.
    Miracle Losyon20.01.2016
    Biotin 5mg HP 26.01.2016
    Cell Losyon 01.04.2016

Sayfa 3/6 İlkİlk 12345 ... SonSon