Sayfa 1/2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: İkinci Tedavime Başladım / Yaş:26

Yeni Üye

Lightbulb İkinci Tedavime Başladım / Yaş:26

Herkese merhabalar,

Öncelikle yaşım 26 ve ergenliğimden beri sürekli olarak saç dökülmesi yaşıyorum. Aynı şekilde ergenliğimden beri de seboreik dermatit hastalığından muzdaribim. 13-14 yıldır bu iki derdime derman olabilmiş hiç bir şey yok ve sebo'nun saç dökülmesini doğrudan etkilediğine eminim.

Yaklaşık 1 yıl önce minoxil kullanmaya başladım ve hemen hemen hiç aksatmadan sabah-akşam 7 ay boyunca kullandım. Bırakın saç çıkışını ya da dökülmeyi durdurmasını; çok daha fazla seyrelme oldu saçlarımda. Şimdi birileri "onu kullanmasan daha da seyrelirdi" gibi şeyler söyleyebilir fakat ergenliğimden beri hiçbir dönemimde 7 ayda bu kadar saç döküldüğünü hatırlamıyorum. Neyse, bu benim için gizemini koruyan bir olay fakat aranızda tecrübe etmiş birileri varsa aynı durumu, bilgilendirebilirse müteşekkir olurum.

Sonrasında bir tanıdık vasıtası ile miracle losyon'un varlığından haberdar oldum ve bu forumu öğrendim. Değerli insanların değerli fikirlerinden yararlandım ve uzunca süreler forumda okuma yaptım. Sonrasında da miracle losyon'a başlamaya karar verdim.

Tepe noktası neredeyse tamamen açılmış durumda (minik tüyler bulunmakla birlikte). Şakaklar bir hayli geriledi ve alnımın tam üzerindeki bölgede yuvarlak şekilde de seyrelme mevcut. Aynı zamanda kulak üzerinde de seyrelme var. Bunların doğrudan seboreik dermatit ile ilgili olduğunu tahmin ediyorum.

Tavsiye üzerine 2-3 kez farklı doktora gittim fakat hiçbirinden en ufak fayda sağlayamadım. Egzema için kortizonlu losyon verip gönderiyorlar. Saç dökülmesini zaten umursayan yok.

Şimdiki tedavim şu şekilde: sabah akşam min+dut ve miracle losyon. Aynı zamanda haftada bir, 1.5mm dermaroller ve sabahları 1 adet 5000mcg alopecia biotin.

Not: Tüm önerilere açığım!

Tedaviden önceki halim şu şekilde:
    http://i.hizliresim.com/YDNVoj.jpg
    http://i.hizliresim.com/8MdXjk.jpg

Fırsat bulabilirsem ay ay ekleme yapacağım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Kardesim valla bak gonlumden objektif olarak soyluyom harika bi kafa seklin var sakallarda o bicim yani bu kellik bildigin yakismis sana be bana sorarsan sac uzatma hayali kurma ustteki bolgede 1 numara kirlilik olusturacak sac cikarabilsen harika olur gider yani o model

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tedavinizde başarılar hazır saçlarınız da kısayken dermaroller ı daha sık ve baya kızartana kadar hatta dayanabilirseniz sorun olmazsa kanatana kadar kullanmanız daha iyi sonuç almanıza katkı sağlar emin olun.

Dostum 10 numara kafa yapın var senin yerinde olsam sadece vertekse tedaci uygulardım orayı biraz karattın mı tamamdır senin iş bence

belki saç dövmesi yaptırsan 3 numara kafa ve uzun sakal sağlam bi imajın olur
    300mg Seti + 30ml Elseve + 1 adet Diane35 (6 Günlük Losyon) Sabah Akşam 1. Hafta
    300mg Seti + 30ml Elseve + 1 adet Diane35 + 30 Damla Nane Yağı (6 Günlük Losyon) Sabah Akşam 2. Hafta
    Dermaroller Haftada 1
    1 Saat Scalp Masaj 2 Günde 1

Önceki Tedavilerim;

10 Ay: Keto + Azelaik Asit + Çinko + B6 + Folik Asit + Elseve karışımlı krem
    1 Ay: Ru
    Düzensiz: Çeşitli yağlar vitamin ampülleri sıgır iliği v.s

Yeni Üye
    Teşekkür ederim Yine de saçlarım varken daha çok ilgi görüyordum Elimden geldigince saclarimi geri kazanmak istiyorum. Sac dovmesini cok arastirdim zamaninda fakat her durumda sahteligi anlasiliyor

Yeni Üye
    İyi şanslar, hiç kullanmadıysan ketoconazol şampunalarından birini de ekleyebilirsin. Kaşıntıyı falan azaltır. Kafa yapın da cidden güzelmiş şanslı adamsın

SaçımınDoktoru Üyesi
    Evet kafan guzel guzel imajin var neredeyse kellik bile yakismis

Yeni Üye
    Alıntı Meow29 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İyi şanslar, hiç kullanmadıysan ketoconazol şampunalarından birini de ekleyebilirsin. Kaşıntıyı falan azaltır. Kafa yapın da cidden güzelmiş şanslı adamsın
    ketoral kullanıyordum ama bir faydasını görmediğim için bıraktım. şu an prozinc kullanıyorum.

Yeni Üye
    Selamlar herkese. Saf minoxil kullandığım dönemlerde şok dökülme yaşamamıştım ama dut yaşattı. Ne kadar sürer bu dökülme bilgisi olan var mı? agresif şekilde dökülüyor zira

Sayfa 1/2 12 SonSon