Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: Lökotirenler ve saç dökülmesi

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı joker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz önce bir kadın forumunda sarı kantaronla ilgili bir yazı okudum yazıyı yazan bayan yıllardır saç dökülmesi problemi çekiyormuş ve erkek tipi kellik teşhisi konulmuş sinir sistemini rahatlatması için sarı kantaron kapsülleri kullanmaya başlamış ve saç dökülmesi tamamen kesilmiş çeksede saç gelmiyormuş sarı kantaron lökotiren inhibitörü bir bitki.
    Oral kullandım sarı kantaron 5 ay kadar bi etki göremedim tabi bitkisel etken olduğu için uzun süreli kullanmak ve çok çok yüksek dozda kullanmak gerekiyor buda ekonomik açıdan zorluyor.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Leo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    topikal mi almak mantıklı yoksa hergün 2-3 damla yutmak mı?
    Oral kullanmak gerekiyor.

Bu gibi bitkisel etkenlerden fayda görmek istiyorsak dozları çok yüksek düzeyde tutmak ve tek bi etken değil hepsini kombin yapmak gerek olduğunu düşünüyorum buda dediğim gibi ekonomik açıdan olumsuz etkiliyor. Bu söylediklerim oral kullanım için tabiki.

Boswellia boswellic acid içerdiği için lökotiren inhibitörü görevi görüyormuş eklem rahatsızlığı olan birçok kişi kullanıyor ve gayet memnun ayrıca krem şeklinde yaşlanma karşıtı kremlerdede mevcut internette kullanıcı yorumları bulabilirsiniz gezinirken eklem ağrısı için bir krem buldum içeriği çok zengin denenebilir bence.

Tip II Kollajen, Glukozamin, MSM, Boswellia Serrata, Feverfew, Magnezyum Yağı, Hyaluranik Asit, Mentol, Aromaterapötik Yağlar (Zencefil Yağı, Nane Yağı, Rezene Yağı, Ceviz Yağı, Lavanta Yağı, Karanfil Yağı, Okaliptus Yağı, Portakal Yağı).

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18222672

Bu tür reçinelerin ekstratını çıkarıp krem yapma tarifi verilmiş burada bunu denemeyi düşünüyorum yüz için güzel bir krem olabilir.

https://www.google.com.tr/amp/s/apot...leoresins/amp/

d vitamini kafaya gore alınmaması gerekir zira fayda gormek yerine zarada gorebilirsiniz.Doktora gidip d vitaminine baktırıp d vitamini kullanmak daha faydalı arkadaslar.ucuza mal etmiste olursunuz.Ben bugun itibari ile baslayacagım sivilce ve sac dokulmesi var 1 haftada sonucları gorup anlatırım.TEsekkur ederim.

Alıntı Mhndsmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    d vitamini kafaya gore alınmaması gerekir zira fayda gormek yerine zarada gorebilirsiniz.Doktora gidip d vitaminine baktırıp d vitamini kullanmak daha faydalı arkadaslar.ucuza mal etmiste olursunuz.Ben bugun itibari ile baslayacagım sivilce ve sac dokulmesi var 1 haftada sonucları gorup anlatırım.TEsekkur ederim.
    Doğru diyorsun ama şuda var türkiyede insanların %95i d vitamini eksikliği çekiyor.

Alıntı Mhndsmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sivilce üzerindeki etkisini bende merak ediyorum kullandıktan sonra gözlemlerinizi bekliyorum.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12