Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Sac dökülmesi

Üye
    Yer
    Istanbul

Sac dökülmesi

Merhaba Beyler,

Istanbulda yasiyorum ve yasim 28. Sac dökülmem 18 yasinda baslamisti ve 23 yasina dogru ön taraflarim ve tepem baya acilmisti. Sonuc olarak 20 yasimdan beri Regaine ve sonra Minoxidil kullaniyorum. 25 yasima kadar günde iki kez Minoxidil sürüyordum, baska tedavi yoktu. 26 yasima geldigmde ön tarafa ve tepeye sac ektirdim ve ondan beri Minoxidili iki günde bir kez sürüyorum (eken doktor ve cilt doktorumun tavsiyesileri üzerine) ve ayni etkiyi yapdigini fark ettim. 3-4 ayda bir PRP+Kafa derisine direkt Minoxidil+Vitamin icin doktorda tedavi görüyorum. PRP yaptirmasam saclar kirik, cansiz ve incelmeye basliyor, Minoxidil kullansam da. Sac dökülmem Minoxidil sayesinde epey azaldi ama PRPsiz malesef saclar cansiz ve kirik oluyor.

Sizin forumunuzu bir kaca haftaya kadar Kelopesia konusuyla ilgili takip ediyordum ve diger konulara göz attinca bir kac soru olustu.

Öncelikle anladigim kadar Miracle Losyon denilen karisim gayet etkili oldugu gibi görünüyor.
    Dogru anladiysam karisim:
    1 adet Elvseve Arginin losyon (yarisi)
    1 adet Aldactone 100mg (tüm kutu / bazi yerlerde 2 yaziyor?)
    1 adet Diane-35 (tüm kutu)
    1 adet Dekort Ampul (1 tane herhalde?)

Eczaneye sordugumda tüm ürünler receteyle veriliyormus. Peki bunlar nasil temin edebilirim?

Ayrica Minoxidil + Dutasteride/Avodart (invincible losyon) da kullanmak istiyorum fakat sorun ayni. Bunun recetesini nereden alabilirim?
    Tam olarak karisimin nasil olmali? 1 adet Minoxidile (60ml) kac kapsül atmam gerekir?

Son sorum da ru58841 hakkinda. Yurtdisina cikma ihtimalim var ama daha cok Almanya'ya ugradigim icin oradaki Gümrük de sorun yapiyor, dolasiyla nereden temin edebilirim? Angenic, Kane , www.chemyo.com/ru58841.html www.purityprod.com (görünen en ucuz) sayfalari hepsi gümrükte takilir herhalde?

Ru58841 20-40 mg öneriye göre 1.5 ml sivi icinde cözülmesi uygundur diye okudum. En azindan normal dökülmeler icin.

(sahibinden sayfasindan alinan Pak Darou ürünleri güvenilir mi?)

Umarim yardimci olabilirsiniz.

Saygilarimla
    Konu MrV88 tarafından (20.03.2017 Saat 15:41 ) değiştirilmiştir.

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eczaneye girince ilaçların hepsini direk isteyin parasını ödeyin ve çıkın. bugüne kadar 40 tane eczane gezdim kimse reçete sormadı.
    -Miracle Losyon (her akşam)
    -Minoxil (her akşam 10 fıs) ( 7. yıl)
    -Proscar 4/1 her akşam (7.ay)

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Antibiyotikler,alerji ilaçları,büyüme hormonları reçetesiz verilmiyor diğerlerini alabilirsiniz.

Üye
    Yer
    Istanbul
    Elvseve Arginin losyon yerine neler kullanabilirim?
    Garnier Aktif Saf&Temiz Sivilce Karşıtı Matlaştırıcı Tonik (200ml) de bulamiyorum

Edit: Elseve CarrefourSa'da yeterince bulunuyormus.
    Konu MrV88 tarafından (21.03.2017 Saat 20:44 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Yer
    Istanbul
    Alıntı Violator Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eczaneye girince ilaçların hepsini direk isteyin parasını ödeyin ve çıkın. bugüne kadar 40 tane eczane gezdim kimse reçete sormadı.
    Dedigin gibi gayet kolaymis. Tüm ürünleri aldim sorunsuz. Avodart sormayi unuttum eczane'ye. Recetesiz bunu almak da mümkün mü?

Elseve neredeyse her Carrefour'da bulunuyor. Yurtdisina gidenler http://www.drogeriedepot.de/drogerie...dealo&option=0 buraradan yararlanabilir. Yari fiyatina satiyorlar. Ismarlayip bir bakacagim haftaya geliyor mu. Yurtdisi git gel yapanlara ucuza gelir

Moderatör muros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrV88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dedigin gibi gayet kolaymis. Tüm ürünleri aldim sorunsuz. Avodart sormayi unuttum eczane'ye. Recetesiz bunu almak da mümkün mü?

Elseve neredeyse her Carrefour'da bulunuyor. Yurtdisina gidenler http://www.drogeriedepot.de/drogerie...dealo&option=0 buraradan yararlanabilir. Yari fiyatina satiyorlar. Ismarlayip bir bakacagim haftaya geliyor mu. Yurtdisi git gel yapanlara ucuza gelir

Evet avodart ta reçetesiz alınabiliyor.

Üye
    Yer
    Istanbul
    Merhaba arkadaslar,

bugünden itbaren Miracle Losyon ve Invincible Losyona basliyorum. Hayirlisi artik.

Ek olarak 10mg HP Biotin ve 25mg Cinko tabletleri kullaniyorum 3-4 günde bir. Bir ara günlük kullaniyordum ama migdemi mahvetti ve böyle degistirdim. Düzenli bir sekilde 3-4 ayda PRP tedavisi yaptirmayi düsünüyorum ve Derma Stamp aldim 1.5mm lik haftada bir kafama tedavi uygulacam.

Miracle karisimin bence en kötü kokuyu yayan Aldactonenin nane? kokusu. Kokusuz baska bir ürünle degistirme ihtimali var mi?

Ayrica 100ml olarak niye hazirlaniyor bu losyon? Onun yerine tüm siseyi kullanip iki kat ilac atma imkani yok mu? Ilaclarin etkisi mi azaliyor?

Herkese tesekkürler

SaçımınDoktoru Üyesi
    Garnier tonik kullanıyorum saf ve arındırıcı tonik kötü koku yapmıyor içindeki şeylerden dolayı sanırım. Eskiden elseve ile hazırlamıştım losyonu baya kötü kokuyordu garnier ile hazırlayıp içine biraz lavanta yağı koyarsanız kokunun önüne geçebilirsiniz.

İlaçlar çok kalınca etkisini kaybediyorlar o yüzden taze hazırlamak daha verimli oluyor hocam 200ml içinde havalar da hazır ısınmaya başlamışken bozulma ihtimali yüksek ilaçların. Hatta imkan varsa 60-80ml'de yapmak daha mantıklı bence.

Üye
    Yer
    Istanbul
    Ilaclari attigimdan 3 4 saat sonra herhangi bir koku kalmadi, sadece elseve'in kendi has kokusu. korktugum kadar yokmus. ilac calkalaninca süt gibi beyaz oluyor, fakat bir kac dakika durdugunda beyaz ilac tabakasi yere cöküyor. herhalde calkalanarak kullanilmasi gerekiyor?bir kac saat sonra bir ince süzgecten geciririm denildigi gibi umarim herseyi dogru yapmisimdir.

isinmaya karsi buzdolabinda biraksim yeterli olur mu?

Üye
    Yer
    Istanbul
    Neredeyse ilk haftamda farkettigim bunlar:
    Minox+Duta herhangi bir sorun yasamiyorum koku sorunu da yok cabuk cekiyor.
    Miracle losyonun kokusunu Aldactone yüzünden hic sevmiyorum. Bergamot ve lavanta yagi aldim, bakalim bir nasil degistirecek kokusunu.
    Ayrica losyonu sürdügümde yaklasik yarim saat basim agirmaya basliyor. Umarim baska birsey cikmaz

Tedaviye basladigimda daha etkili olmasi icin saclarimi kazidim. 3-4 günde bir kaziyorum bakalim ne olacak.

Tedavi seklim:
    Günde 1x Minox+Dut
    Günde 1x Miracle
    3-4 günde bir 1.5 mm dermastamp
    3-4 günde bir HP Biotin 10mg
    3-4 günde bir Zinc 25 mg

Miracle 6x fis fis yapsam yetiyor tüm dökülen bölgelere, yinede daha fazla sürmem gerekir mi? 10x?

Basladigimda saclarimin fotografini cektim, 1-2 ay sonra son haliyle beraber yüklerim.

Sayfa 1/2 12 SonSon