Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ŞAÇLARIMIN DURUMU Lütfen bir bakın arkadaşlar

Yeni Üye

Exclamation ŞAÇLARIMIN DURUMU Lütfen bir bakın arkadaşlar

yardımcı olmak isteyen arkadaşlarım okursanız sevinirim
    saçlarım 3-4 senedir uzun omuzlarda, ilk başlarda pek önemsemiyordum dökülmeleri ama şu aralar ciddi bi seyrelme söz konusu.(vertex bölgesi ve ön kısımda) hatta bilinçssiz bir şekilde minoxil kullandım vertex bölgesinde 1-2 hafta ve şok dökülme yaptı hemen bıraktım. gittiğim dermatologların lafları ise hep beylik acıkcası. (kimisi genetik kimisi dönemsel dediler) şaç dökülmesini genetik faktöre bağlayamıyorum. çünkü ailemde kel insan yok hatta babam 55 yaşında saçları yaşına göre gayet iyi ama bu değil ki benimde saçlarım böyle kalıcak ciddi bir önlem almak gerek artık.

şuanda bu forumda gördüğüm ısırgan ve yakı otunu 2 gündür kullanıyorum ve dökülmemi azalttı kesinlikle.(düzenli kullanıcam ilerde editlerim)
    ayrıca 1 aydır medobiocomplex-e takviye hapı ve yanında gelen şampuanı kullanıyorum.(doktor tavsiyesi ile) faydası oldu saç tellerim(bazıları) kalınlaştı şampuanda bana etkili geldi. -öncesine göre- yine forumda miracle losyonu gördüm fakat uygulamaya korkuyorum. doğal olmadığı için. tekrar bana gelirsek şuan duş sonrası 30-40 tel yıkamadığım günler ise 10-15 tel dökülüyor. önceden bu sayı cidden çok fazlaydı.fotoğrafları ekliyorum. flaşlı ve gün ışığı altında çekimler mevcut. başka ne gibi tedaviler önerirsiniz arkadaşlar.??? bu şaçları nasıl eski haline getirebilirim??
    Eklenmiş Resmin önizlemesi Eklenmiş Resmin önizlemesi 11.02.2017.jpg‎   DSC_0017.jpg‎   DSC_0020.jpg‎   DSC_0026.jpg‎  

Yeni Üye
    bu arada yaşım 22

SaçımınDoktoru Üyesi
    Saçlarında bir sıkıntı yok hocam pek minox,miracle losyon falan bunlara girişme sakın sen doğal tedavine devam et. Yakı+ısırgan losyonun yanında kendine bir de yağ karışımı yap hocam 2 günde 1 kullan bir sıkıntın kalmaz şu konulara göz atabilirsin. Eğer dökülme devam eder ve saçların açılmaya başlarsa Cellagance losyon ile başlarsın tedaviye.

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...g-yapalim.html
    http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...cikartmak.html
    http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-1-bardak.html

Yeni Üye
    teşekkür ederim yorumun için.doğal tedavi ile düzeltmem gerek bence de. ısırgan+yakı losyonu iyi geliyor gibi daha başlarındayım devam edicem. ayrıca saçımın detaylı fotoğraflarını dr. ilhan serdaroğluna yolladım. sağlıklı olduğunu söyledi ve Trixowell Serum ve Şampuan önerdi acıkcası bu biraz reklam gibi geldi almadım.

Vertexte açılma var iyi yakalamışsın ilerlemeden müdahele etmeye başlarsan hiç bir sıkıntı kalmaz. seti veya cell öneriyorum ben.

Yeni Üye
    yorumun için teşekkürler. yakı+ısırgan otu iyi geliyor diyebilirim. hem hiçbir yan etkisi yok saçlarıda yumusak bırakıyor. ayrıca dr ilhan serdaroğluna saçlarımın detaylı fotoğraflarını gönderdim. gayet sağlıklı dedi triwoxel şampuan ve serumu önerdi fakat bu biraz reklam gibi geldi ve almadım. kullanan varsa deneyimlerini dinlemek isterim

Yeni Üye
    Alıntı hexstopper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vertexte açılma var iyi yakalamışsın ilerlemeden müdahele etmeye başlarsan hiç bir sıkıntı kalmaz. seti veya cell öneriyorum ben.
    seti,cell dedikleriniz neler?? ilk kez duyuyorum

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bence cell le basla dogal tedaviler le destekle super olur biotin de oneririm

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Raskol sanırım sitede yenisiniz.öncelikle şunu söyliyim.o ünlü doktorların çoğunun bu sitedekilerden daha fazla bişey bildiğini düşünmüyorum.şuanda dökülmenin çok başındasınız.bu durumda alcağınız önlemler işinize çok yarayacaktır ama şunu da bilmelisniz saçlarınız dökülmeye devam ettiği sürece ilaç kullanmak zorundasınız biraz zahmetli gelebilir.şimdi gelelim tedaviye.bence bi setiden başlayın.seti, setipiprant denen bir ilaçtır sitede araştırın detayıyla göreceksiniz.günde 50 mg yeteceğini düşünüyorum agresif olmayan dökülmeler için ha 50 mg kullandın yetmedi o zmn sbh-akşam 50 mg toplamda 100 mg kullanırsınız o yetecektir.ikinci seçenek cell dediğimiz cellagance losyondur.bitkisel bi losyondur formülü sitenin admini miracleda saklıdır onunla özel görüşebilirsiniz.ben de 22 yaşındayken saçlarım aynı sizinki gibiydi şuan yaşım 25 tepede açılma var.uyarıyım dedim bilindik bi saç tipi olduğu için

Moderatör skorfit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ha şunu söylemeyi unuttum doğal tedavilerle durdurabiliorsan/azaltabiliorsan hiç bulaşma cell ile setiye.devam et yakı otu ısırgan neyse işte.benim dedklerim sonraki aşama

Sayfa 1/2 12 SonSon