Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
34 sonuçtan 31 ile 34 arası

Konu: Suclu genler mi ?

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mhndsmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar diyet devam ediyor suan sacımda cok olmasada biraz canlanma mevcut elimde diyet oncesi ve sonrası kan tahlillerim mevcut ve bu tahlillere bakarak sunu soyleyebilirim.Karaciger alt degerim 60 dan 11 e geriledi bu iyi bir gerileme.Beyaz kan hucrelerinin sayısında artıs var D vitamini degeri iyice dususte.Demir baglama degeri dusuk.B12 azalıyor 2000 olan civarım(dodex igne kullanmıstım ara verdim diet boyunca)300 e geriledi.sivilcelerde bir gerileme yok hala devam ediyor sac dokulmeside devam ediyor.Kasıntı azaldı.yaglanmada azaldı.Bu degerler dogrultusunda 1 hafta icerisinde cinko degerinden sonra D ,B12,Cinko vitamin takviyelerine devam edecegin sonra 1 ay sonra tekrar olcum yaptıracagım.Bu arada 3 kilo kaybettim kendi istegim dogrultusunda bu da benim icin iyi bir haber olcu kaybına ugramadan.Lafın ozu arkadaslar D vitamini iyi analiz etmeliyiz.Enflamasyon baslangıcları oto immun sisteminin bozulmasının arkasında bu vit. olabilir.Acne.org ta acnelerini d vitamini takviseyi alarak duzeltenlerin yorumlarını okudum ki kaldı ki bu dolaylı ve ya dogrudan aga dedigimiz olayla baglantılı olabilir.Arastırmalar,deneyimlemeler bitmiyor bitmeyecek.Bu is cozulecek insallah.Hepinize tesekkur ederim.
    Bende denemek için 8 gündür glutensiz diyet yapıyorum olumlu şeyler gözlemledim ama bunun diyetle ilgisi olup olmadığını bilemiyorum çünkü topikal olarak kullandığım etkenler var hem sivilce hemde saç dökülmesi için vücutta yağlanma ve inflamasyonun azaldığını düşünüyorum acne.orgda glutensiz diyet için çok olumlu yorumlar okumuştum mucize yarattığını iddia edenler bile vardı ayrıca bugüne kadar kendi üzerimde denediğim vitamin,minarellerden çinko,selenyum,d3,a vitamini sivilce için çok işe yaradı bunları iyi araştırmak gerekiyor şuan 500 mg b3 vitamini kullanıyorum (inositol hexanicotinate)
    pek bir etkisini görmedim cilt ve saç için ama dediğim gibi diğerlerini kesinlikle tavsiye ederim.

Gluteni sindirmek veya sindirememek bu hastalıkların vit. emilimini bozulması demek degil.Edindigim bilgilere gore D vitamini glutenden daha buyuk bir sebep.Ama hala en buyuk parca eksik.Ama bulacagız arkadaslar glutensiz diyet olmasada gluteni azaltmasını tavsiye ediyorum sabah kahvaltıda ekmek yemeyin has. pat. yeyin vit. min daha fazla hemde maliyeti ucuz.Ve diger ogunlerde ekmege bulgura dikkat ederseniz sizler icin belki bir faydası olur.Tesekkurler.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sızdıran bağırsak sendromu (leaky gut syndrome) hakkında bilgisi olan varmı?

Moderatör kami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk olarak ketosis'in metabolik stres oluşturup oluşturmadığı hakkındaki tartışmalar hala mevcut, saç folikülleri çok fazla enerji gerektiren yapılar ve sadece ketonlar ile vitroda saç büyümesi idame ettirilememiş lakin en yakın örnek avcı toplayıcı kabilelere baktığınızda dejeneratif rahatsızlıklar çok daha düşük diş çürüğü kellik vb. minimum düzeyde ki bu kabilelerin metabolik aktiviteleri ketosis durumunda çalışıyor, aldığınız doymuş yağların stres hormonlarını baskıladığı biliniyor, o yağlarda depolanan vitaminler insan vücudunda bitki hallerine göre çok daha iyi emiliyor. her canlının amacı hayatta kalmaktır, hayvanlar kendilerini korurlar lakin bitkiler kendilerini korumak için kimyasallara ihtiyaç duyar, bu kimyasallar sindirim sistemini geçmek için dizayn edilmiştir (örn. phytic asit) anti-nutrient olarak bilinirler. veganların çoğunda birçok sorun ortaya çıkıyor zamanla ki b12 takviyesine bağımlı olduğunuz bir beslenme biçimi nasıl oluyor da sizin optimum
    düzeyde çalışabilmenizi sağlıyor? her şeyi bir kenara bıraktığımız vakit bünyenin yağa ihtiyacı vardır, siz bitkisel yollarla bu isteği karşılamak zorunda kalırsanız omega3/omega6 oranınız düşer sonunda kronik rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. bu çeşit beslenme düzenlerine tek bakış açısı nutrition olmasa da şu an bizi ilgilendiren durumu budur. pufa olayına da sonuç getirilemedi, biri diyor omega3/omega6 oranınız 1:1 altına düşmesin diğeri diyor hiçbirini tüketmeyin. durum karışık anlayacağınız. hayvansal besin olmadan sağlığınızı iyi durumda tutmanız biraz zor bana sorarsanız birçok örnek de mevcut.
    Kontrol altında topikal finasterid kullanmaktayım.
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, bununla birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

Diğer forumlarda "kami" ismi altında bulunan hiçbir hesap bana ait değildir.

Doktor kontrolü altında olmadan herhangi bir şey kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Üstte de yazdığım gibi, bütün sorumlulukların karşı tarafa ait olduğunu bildirmek isterim. İyi forumlar.

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234