6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Sahte Minox

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sahte Minox

Arkadaşlar merhaba 3 al 2 öde kampanyasından aldığım minox un ilk şişe bitti ve saçlarım bu şişeyi kullandığım sıra hiç verim alamadım heral döngü yada mevsim geçişinden dediydim. şimdi 2. şişeye geçtim çok daha sarı renkli ve 2 günde saç telleri kalınlaştı. büyük ihtimal ilk şişe alkol ile inceltilmişti. 3. şişeyi bilmiyorum. Ama şimdi bunun için ne yapmam lazım hakem heyetine filan başvurmam mı lazım. fişi filanda attım. her zaman ki aldığım eczane ama buna bir şey yapılabilir mi.
    - Azelaik Asitli Minox
    - Miracle Losyon
    - Pazartesi ve Perşembe Konazol Şampuan

Minpxidil raf ömrü 2 yazar ama çok daha erken bozulur etkisini azaltır bu sebeple taze minox hazırlayıp kendimiz yapıyoruz yeni tarihli alırsanız alın ya da en iyidi saf minoxidil kullanın.
    Karma Peptid, AdvanCell, Setipiprant, Saf kafein, RU58841 dönüşümlü olarak kullanıyorum minoxidil haftada 1-2 olacak şekilde kullanırım bazen haftayıda atlarım. Bu tedaviden önce Miracle vardı ve gerektiğinde etki tazelemek için tedaviye ekleyeceğim Ana amacım en hafif doğal ve yan etkisiz tedavileri deneyip aktarmak. Deneyimlerime göre en sorunsuz ve sağlıklı tedaviler sırasıyla Peptid, Setipiprant Cellagance Saf Kafein ve RU58841

Mesajlara elimden geldiğince dönmeye çalışıyorum .

SaçımınDoktoru Üyesi
    SKT nedir?

SaçımınDoktoru Üyesi caglar103 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    03/2018 skt. en iyisi kendim saf minox hazırlıcam.
    - Azelaik Asitli Minox
    - Miracle Losyon
    - Pazartesi ve Perşembe Konazol Şampuan

SaçımınDoktoru Üyesi Violator - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Minpxidil raf ömrü 2 yazar ama çok daha erken bozulur etkisini azaltır bu sebeple taze minox hazırlayıp kendimiz yapıyoruz yeni tarihli alırsanız alın ya da en iyidi saf minoxidil kullanın.
    Son kullanma tarihi.

Miracle'nin dediği gibi konu çok önemli. Minoxil alırken genelde SKT tarihine bakıyoruz bir çoğumuz. Üretim tarihi en yakın olanını almak lazım.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Birde arkadaşlar minoksidil çok ucuz bir etken. Eczaneler içinde kar oranı yüksek bir ilaç. Minoksidil etkenli bir sprey için 50-55 lira paralar vermek deli saçması. Ancak Türkiye'de bazı üreticiler sırf piyasada bir ismi olduğu için çok fahiş fiyatlara satıyor. (Eczanelerde çok yüksek kar payı kalıyor) Bazı eczaneler 35 liraya verirken DG Farma firmasının ürettiği minoxu bazıları standart fiyat olan 55 lira küsür fiyatı söylüyor. Örneğin Amerika'da Kirkland isimli markanın Minoksidil %5 solüsyonun 12 kutusu 52$ yani kutusu 4.33$ varın siz hesaplayın. İnternet üzerinden Minoksidil ilaç kategorisine girdiği için satışı yasak ancak bazı eczaneler satıyor. N11 gibi sitelerde Bioxinin %5 Minoksidil sprey 3 al 2 öde ile 50-55 lira gibi fiyatlara satılıyor ki bu olması gereken fiyat. SKT ise 01/2018 gayet uzun.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Onaylı Minoksidil Markaları:

»Minoxil Forte %5 Deri Spreyi
    »Minopecia Fort %5 Deri Spreyi
    »Rogan Topikal Losyon 50 Mg/ml
    »Bioxinin Forte %5 Deri Spreyi 60 Ml

Bu ilaçların hepsi bizzat sağlık bakanlığınca onaylı birbirinin muadili yani yerine verilebilir olanı.

Muadil bknz: http://www.tdk.gov.tr/index.php?opti...me=MUAD%C4%B0L

Yani eğer eczane faturası ile yolluyorsa aldığınız yer içiniz rahat olsun. Sadece SKT'ni sorun satın alırken en azından 1 sene olsun. Bir kutu %5 losyona 55 lira verip zengin etmeyin şunları.