6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: YAKI OTU Dost mu?, Düşman mı?

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır

Arrow YAKI OTU Dost mu?, Düşman mı?

Yakı otu ile ilgili yaptığım araştırmalarda bağzı sitelerden çeşitli makaleler okudum ve çoğu dht yi arttırdığı yönündeydi.
    Örnek

Kırk yaş üstü erkeklerde, kandaki testosteron seviyesi yavaş yavaş azalmaya başlar ve diğer hormonlar önemli ölçüde artış görülür. Bu hormonal değişikliklerin bir sonucu olarak, bir testosteron türevi dihidrotestosteron ( DHT ) seviyesini artırır. Bu testosteron türevinin artması, prostat ile bağlantılı tüm anormal büyüme sorunlarına yol açar. Sadece prostat değil ayrıca saç dökülmesi ve saç beyazlaması gibi sorunları da arttırmaktadır. Diğer yazılarmızda DHT ile ilgili bilgiler vermiştik. Özellikle Çörek Otu ve Çörek Otu yağı, DHT baskılaması sağlayarak saç dökülmesi ve saç beyazlaması sorunlarını azaltmaktadır.

Reklam yapma amacım olmadığı için kaynak belirtmiyorum. Eğer izin gelirse belirtirim. Ama google de "yakı otu çayı" yazdığımızda çıkan sitelerden bir tanesi. Sitede olumlu yorumlar var ama bağzı sitelerdede tam tersi yorumlar var...
    konuya tam bir açıklık getirsek çok rahat olacak.
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.

SaçımınDoktoru Üyesi joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dht arttırdığı yönde bilimsel bir çalışma var mı

Banned
    m4a1 buyrun efendim.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Yazıyı 3 defa okudum ve yazıda yakı otu kelimesini de aradım ancak öyle bir şey bulamadım.

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakı Otu prostata birebirdir. Saç dökülmesinde işe yarama sebebi de bu zaten
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi m4a1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Izmır
    Google da yakı otu çayı yazdığınızda en üstte çıkan sitelerden birinden aldım bu yazıyı
    •2.5mg biyotin ayın 4 günü
    •Günde 5ml allerset damlalı miracle losyon (yarım paket diane)
    •Dermaroller ayda 1 (1mm iğne)
    Belirttiğim herhangi bir görüş veya düşünce, medikal anlam veya değer taşımamaktadır, sadece kendi düşüncelerimi belirtmekle birlikte bütün sorumluluğun karşı tarafa ait olduğunu beyan ederim.