9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Neden çok erken yaşta saçlar dokuluyor

SaçımınDoktoru Üyesi Kelcocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Neden çok erken yaşta saçlar dokuluyor

Cok merak ettigim bir soru eskiden sac dokulmesi 25ten sonra başlardi artik 15 17 yasinda basliyor acaba sorun ne niye bu kadar erken yasta oluyor ileri ki nesillerde acaba bu durum nasil olur

SaçımınDoktoru Üyesi
    Bunu anlamak cok zor degil dostum eskisi gibi devil duzen para verdigin aldigin butun meyveler hormonlu ilacli hicbisey saglikli degil her Alanda tabiri caizse zehirlenioruz bunlarda bize yansior

SaçımınDoktoru Üyesi Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara
    Alıntı Kelcocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok merak ettigim bir soru eskiden sac dokulmesi 25ten sonra başlardi artik 15 17 yasinda basliyor acaba sorun ne niye bu kadar erken yasta oluyor ileri ki nesillerde acaba bu durum nasil olur
    Gıda endüstrisi yüzünden. Yediğimiz, içtiğimiz hemen hemen her şey kimyasal, sentetik, genetiği değiştirilmiş vs vs... Yaşam şartları zor; insanlarda stres çok fazla. Çevresel kirlilik artmış durumda. 20.yy'ın başlarından beridir insanlık ruhsal ve bedensel olarak zehirleniyor.

Yeni nesil saça daha erken yaşlarda kimyasal sürüyor bide artık çevresel faktörler daha çok etkiliyor mesela babamda 35 te başlayan dökülme bende 20 de başlamıştı ve seyreldi.Ama ben tam hatırlamıyorum 13 yaşlarında jöle sürüyordum daha sonrası vax,fön devam etti.Eski nesil bir limon sürermiş şampuan yerine zeytinyağlı sabun kullanırlarmış.

Abi bence kimyasalla alakasi yok yedigimiz ictigimizle alakasi var herkesin sac sorunu olmaya basladi bu 21.i yy'da genetigi saglam olan adamda bile bu sorn oluyor

bir doktor olarak gözlemimi söyleyeyim;
    babam kel değil mesela, 3 dayımdan biri kel ve benim yaşlarımda dökülmeye başlamış saçları ancak saç karakterlerimiz çok farklı onun yanlar falan da oldukça seyrek ve güçsüz,bir diğeri 35 inde saçı dökülmüş, saç karakteri benimkinin aynısı ama benim 20 yaşında dökülme başladı ve şu anda nw3 bir saça sahibim, minoxil başladım onunla ayakta duruyor.Esas olan stres değil arkadaşlar bu insalnar da bizim yaşlarımızda benzer şeyler yaşamışlar bence asıl sıkıntı gıda alımı ve düzensiz,hareketsiz yaşam.Vücudumuzu hiç çalıştırmıyoruz, kan dolaşımımız hızlanmıyor ve bu zamanla yavaş yavaş kökleri yıpratıyor, dökülme yapıyor.Size tavsiyem spor yapın ve en azından sentetik gıdalardan uzak durun, bu bile oldukça etkili olacaktır.

SaçımınDoktoru Üyesi
    valla ben 7 yaşından beri spor yaparım hayatımda hiç göbeğim olmadı hep de ev yemeği yedim sağlıklı beslendim ancak saç dökülmem 14 yaşında başladı kesinlikle genetiğin etkisiyle beraber çevresel faktörler, teknoloji ve direkt olarak yeni nesilin yediği şeyler diyorum. Babamın 35'ten sonra dayılarımın ise 23-24'ten sonra dökülmeye başlamış saçları benim ise 14. Kesinlikle gıdalardaki hormon ve teknolojiden oldugunu dusunuyorum.

Abi hormonlar sorun galiba yuzumde killanma cok oldu pazartesi iyi bir hormon testi yaptiricam

Bence sorun insanlardaki glikoz metobalizması kaliteli beslenme bu kaliteli beslenme tabiki herseyi yeyip icmek degil.Gerektigi kadar protein gerektigi kadar k.hidrat gerektigi kadar yag almak demektir.Tabi vitamin ve minarellerde cok onemli.21.yy da uretimin artık dogal yollarla degilde yapay yollarla olması bu besinlerin degerlerini dusurmekte ve bu karacigeri fazla yormakta.Bence sac dokulmesi genetik degildir(en azından tamamen deyip cozum aramaya kusmemek demek oluyor bu ).Karaciger ve incebagırsagın yapısını cozdugumuz zaman bu sorun buyuk olcude cozulecek.