Sayfa 75/151 İlkİlk ... 2565737475767785125 ... SonSon
1504 sonuçtan 741 ile 750 arası

Konu: Minoxil+Dutasteride Losyonu ( by Invincible )

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende nette gezinirken minopecia fort adli bir ürüne rastladım.kozmetik bir ururn degil.anakent ecza deposunda var.mail attim.yanlız perakende satışları yok.eczanelerde satılıyor dediler.fiyatı da 30 35 TL civarı.
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Moderatör NoMore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar tedavide 3. aya girmek üzereyim hala dökülme sürüyor çıkışlar var mı ? evet var 2 cmye yakın bir çok saç var saçımın aralarında yahu bunlar büyüyüp saç olur mu ? birde niye hala dökülme iyice azalmadı ? duşta 50 60 tel civarı gidiyor onun dışında yastıkta vs. göremiyorum
    1-Minoxil-Ru (Ru:60 mg/Günlük) - Sabah
    2-Miracle losyon (1.5 gram spiro/Ay) Günde 1
    3-Cellagance losyon günde 1
    4-Haftada 3 gün dutasteride, 4 gün 1 mg finasteride - Sabah
    5-Ara sıra emu yağı

Arkadaşlar merhaba bildiğim kadarıyla dut. finas'tan yan etki bazında daha tehlikeli ...ancak losyon olarak kullanılan dutas ile kapsülü arasındaki fark nedir merak ettiğim bu

Ayrıca kafama takılan benim için çok önemli bir konu daha var ,tecrübeli arkadaslar yanıtlarsa sevinirim.Fitnes ve body çalışyorum fit ve yağsız bir vücudum var aslında cabuk kilo alan bir yapım var ancak şu anki durumuma çok çalışarak geldim.Finas 0.5 mg ve minox kullanmayı düşünüyorum ancak finas jinekomasti ve yağlanma yapar diye yazılar okudum bu durumda ne dersiniz , ya da bu mim-dut losyonumu kullanmalıyım ?

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atascaglar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bildiğim kadarıyla dut. finas'tan yan etki bazında daha tehlikeli ...ancak losyon olarak kullanılan dutas ile kapsülü arasındaki fark nedir merak ettiğim bu
    Kapsül olarak normalde oral olarak alınıyor fakat biz kapsülleri parçalayıp minoxun içine atıyoruz ve sonuçta dut losyon oluyor.

Alıntı atascaglar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayrıca kafama takılan benim için çok önemli bir konu daha var ,tecrübeli arkadaslar yanıtlarsa sevinirim.Fitnes ve body çalışyorum fit ve yağsız bir vücudum var aslında cabuk kilo alan bir yapım var ancak şu anki durumuma çok çalışarak geldim.Finas 0.5 mg ve minox kullanmayı düşünüyorum ancak finas jinekomasti ve yağlanma yapar diye yazılar okudum bu durumda ne dersiniz , ya da bu mim-dut losyonumu kullanmalıyım ?
    min+dut oral fin kullanımından hem yan etki bakımından hem de fayda bakımından çok önde. Jinekomasti yaptığı doğrudur fakat herkeste yapacak diye bir şey yok tabi ki.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör uzman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @invincible sizin yeni tedaviniz nasıl gidiyor.önemli gelişmeler var mı?
    Miracle losyon (Günde 2 ml) 28.03.2014
    Ru58841-Öğlen 1 ml Minox ile Çözünmüş(08.02.2015)
    Minox-Dutas Karışımı (Sabah-Akşam)17.07.2014.....21.12.2014 bıraktım...23.01.2015 tekrar başladım.
    Ketakonozol % 2 Şampuan (2 günde bir)

Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kapsül olarak normalde oral olarak alınıyor fakat biz kapsülleri parçalayıp minoxun içine atıyoruz ve sonuçta dut losyon oluyor.

min+dut oral fin kullanımından hem yan etki bakımından hem de fayda bakımından çok önde. Jinekomasti yaptığı doğrudur fakat herkeste yapacak diye bir şey yok tabi ki.
    Yani losyon olarak kullaniminda da jineko. yapma ihtimali var oylemi

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar cevaplarsaniz cok sevinirim... dun varikosel nedeniyle sperm tahlili yaptırmıştim. Sonuçları aldım Dr a bugün gösterdim. Bana sayinin iyi olduğu fakat sperm hareketliliginin düşük olduğunu söyledi. 1 hafta sonra tekrar tahlil yapmamız gerektiğini söyledi. Ben de avadort ilacını kullandigimi soyledim. Basta oral kullandigimi düşünerek o ilaç yapabilir dedi. Ardından topikal kullandigimi söyledm topikal olarak o kadar etki edeceğini zannetmedigini söyledi ama yine de olabilir dedi. Bana ilacı bir ay kadar birakmami bir ay sonra ayni tahlili yapip ilacın mi varikoselin mi yaptığını belli olacağını söyledi. Simdi benim merak ettiklerim: 1.sperm sayisi normal fakat hareketliliği cok az acaba avadort boyle bir şey yapar mi? 2). Miracle losyondan bahsetmedim Dr a, miracle losyonun da boyle bir şey yapabilme durumu var mi ? Miracleyi de bırakmamak gerek var mo? 3). Dut' u bırakacağım normal minoxile devam edeceğim acaba dut u eksikliğinde destek olacak başka ne ekleyeyim?
    Konu faradi tarafından (03.01.2015 Saat 09:58 ) değiştirilmiştir.

Kardeşim @miracle abimiz daha iyi cevap verir fakat ben 1. Ci soruna cvp vereyim. Dutas sperm hareketliliğini değil sayisini azaltan bi ilaç. Varikosel den dolaui hareketlilikte problem olmuş olabilir. Ama sen her ihtimale karsi doktorun dediği gobi dutasli minoxu birak duz minox kullan. Tahlil Daha saglikli sonuçlar verir.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Hemşir_E Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim @miracle abimiz daha iyi cevap verir fakat ben 1. Ci soruna cvp vereyim. Dutas sperm hareketliliğini değil sayisini azaltan bi ilaç. Varikosel den dolaui hareketlilikte problem olmuş olabilir. Ama sen her ihtimale karsi doktorun dediği gobi dutasli minoxu birak duz minox kullan. Tahlil Daha saglikli sonuçlar verir.
    Kardeş teşekkur ederim, @miracle bey cevaplarsa içim rahatlayacak umudumu kaybetmek istemiyorum bu saç konusunda
    07.07.2014- Min+ dut losyon
    05.08.2014- Miracle losyon
    12.08.2014- ketoral-azalderm krem

Sayfa 75/151 İlkİlk ... 2565737475767785125 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler