Sayfa 1/151 1231151101 ... SonSon
1504 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Minoxil+Dutasteride Losyonu ( by Invincible )

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Minoxil+Dutasteride Losyonu ( by Invincible )

Bilenler bilir yaklaşık 8 ay önce finasteride ve minoxil tedavisine başladım.Daha öncesinde minoxil kullanıyordum fakat döngüden dolayı bir müddet folixir denedim yaklaşık 2 ay, daha sonra minoxile tekrar döndüm yanında da finasteride alarak.

İlk bir ay inanılmaz bir dökülme oldu ön taraf tamamen gitti, keşke o zamanda fotoğraf çekmeyi akıl edebilseydim.Özellikle finasteride ile birlikte muazzam sonuçlar almaya başladım aralığın sonlarına doğru dökülmem tamamen durmuş yeni saçlar çıkmaya başlamıştı ki...

Bu sefer Aknetrent denilen lanet ilacı kullanmaya mecbur kaldım, doktor her ne kadar saç dökülmesi yapar dese de.(Aknetrent Roaccutane muadili bir ilaç)

Derken dökülmem maalesef tekrardan başladı finasteride ve minoxil kullanmama rağmen yaklaşık 2 ay boyunca bu şekilde devam ettim fakat nafile ilaçları kullanmadan önce ki halime dönmeye başladı saçlar ve ne olacaksa olsun dedim başladım Dutasteride onu yaklaşık 25 gün kullandım fakat yan etkiler kendini göstermeye başlayınca onu da mecburen bıraktım.

Özellikle Dut. ve Fin. üzerine çok makale çok araştırma okuyordum, onun yanında bir de Miracle şu topikal losyon yaptığını gördüm ve elimde kalan 5 tane dut. hapını attım minoxilin içine doktorun verdiği ufak tanıtım minoxillerinden.Dedim bunu biraz kullanayım elimde başka seçenek kalmadı çünkü ve devam ettim şu an dut+minox kullanalı 1,5 ay falan oldu, dutasteride ile birlikte de 2 ayı geçkin bir süre.

Şu an dökülmem tamamen durdu ve gördüğünüz hatta fotolarda gözükmeyen bir sürü saçlar çıkmaya başladı.Burası çok önemli halen aknetrent kullanmaktayım o da olmasa sonuçlar kim bilir nasıl olacak.

Losyonun Hazırlanışı

Minoxil Forte'nin içerisine 10 adet Avodart kapsülü parçalanarak atılır.Nasıl parçalayacağım diye çok soru geldi, onun için şimdiye kadar iki yöntem var bir tanesi şırıngayla kapsüllerin içinde ki sıvıyı çekmek(hiç denemedim), diğeri ise yani benim kullandığım yöntem, tırnak makası ile kapsülün ucunu azıcık kopartıyorum ve sıvıyı minoxilin içine sıkıyorum.

Yan Etkileri

404 Not Found

24.06.2014 düzenleme; Sitede küçük gözüktükleri için fotoğrafları bu şekilde paylaştım, onun dışında ilk ve 2. ayda saçlar kuru iken son çektiğim fotoğraflarda saçlar tamamen ıslaktır.Ha bu arada son attıklarımda saçların ön kısmı öne doğru taranmış gibi gözüküyor, öyle bir şey yapmadım kısa olduğundan dolayı kendiliğinden yatıyorlar, sonra buraya gelip zaten saçlarını öne tarıyorsun deme diye söylüyorum.

24.07.2014 düzenleme; Bilhassa kuru haldeyken saçlar buraya foto koysam bana senin burada ne işin var dersiniz ama nedense bazıları hala yok saçını öne taradın, yok çekimden öyle gözüküyor vıdı vıdı yapıyor.Al dostum bak kuru halini de koydum.Bakın genelde fotoları hep kuru saçlı ve buğulu olarak atarlar, ben hem net atıyorum hem de ıslak bu sefer yanına bir de kuruyu ekledim.

Ha saçlar kuru derken sadece havluyla kuruladım, fön falan çekilmedi saça olduğu gibi.Yer yer ıslaklıkları da görürsünüz zaten.

Yalnız hala özellikle sağ şakakta sıkıntılar var, birkaç aya tamamen seyrekliklerin kapanacağını düşünüyorum

Hepsini siktir edin dostlar geçenlerde wax sürdüm wax

27.07.2014 düzenleme : Dökülmem 17 yaşında başladı ve şu an 21 yaşındayım.4 aylık losyon sayesinde 2 yıl önce ki halime geri döndüm diyebilirim çünkü en son 2 yıl önce wax sürmüştüm.

30.07.2014 düzenleme : Fazla fotoğraf ekleyemiyorum o yüzden şimdilik bu kadar.Site altyapısı iyileşince diğerlerini de atarım.

28.08.2014 düzenleme :Son 1-2 haftadır azaldermin döktüğü saçlarla uğraşıyorum(nereden biliyorsun diyenler için; azaldermi 3 gün bırakınca dökülme durmuştu çünkü) ısrarla devam ediyorum azalderme dökülme ilk kullandığıma göre azaldı fakat giden de gitti açıkçası.Bu haftasonuna kadar kullanacağım dökülme azalmazsa muhtemelen losyonla etkileşime giriyorlar.

Yalnız şöyle bir şeyde var diğer saçlar daha canlı, daha güçlü hale geldiler özellikle şakaktakiler.Bu ay en büyük gelişmeyi bekliyordum fakat beklediğim gibi olmadı, bunu azalderme bağlıyorum.

Kuru halini tekrardan atmaya gerek duymadım, kuruyken seyreklik falan gözükmüyor zaten saçlarında biraz uzun olması dolayısıyla.

Bu arada şakakta saç çıkmaz diyen insancıklara da buradan selamlarımı iletiyorum.

Hadi bol saçlı günler

Çok yer kaplamaya başladı fotolar o yüzden tek bir fotoda topladım hepsini.

06.12.2015

Dutasteride kullanalı 3 ay oldu, bunun ilk 2 ayı geceleri min-dut kullandım. Min-dut'u bırakma sebebim kullanmak için zamanımın olmaması.

Son 15 gündür falan 20mg novaldex kullanıyorum.

11.02.2016
    Ağustos ayı gibi losyon kullanımın zorluğundan dolayı oral duta başladığımı söylemiştim daha önce ve o dönem düzensiz hatta neredeyse hiç minox kullanmıyordum. Ardından elimde kalan son 2 şişe minoxu yine dut ile kullanarak bitirdim ve ardından minoxu tamamen bıraktım ta ki 24 ocak'a kadar. Yaklaşık 3,5-4 aylık bir süreye tekabül ediyor ki gerçekten uzun bir süre.

Oral dut ile gayet güzel sonuçlarda aldım aslında. Yalnız ön kısımda halen seyreklikler vardı ve tekrardan min-dut'a başlamayı düşündüm. Ne de olsa uzun zamandır kullanmıyordum ve ilk kullandığım etkiyi göstermesini bekledim.

Ancak ve ancak şu şok dökülme denen mevzuyu hayatımda ilkkez bu kadar yoğun yaşadım. Bırakın aylık farkı, 2 gün önce ki halimle şu an ki halim arasında dağlar kadar fark var. Ön kısım tamamen gitti, saç yok desem yeridir ve bu dökülme sadece 1hafta içerisinde oldu. İlk 10-12 günde herhangi bir dökülme yokken şu son 8-10 gündür inanılma bir dökülme yaşadım ve ön taraf tamamen gitti.

Bugün itibariyle dökülmem azaldı, önce ki günlerde abartmıyorum günde 700-800 belki de 1000 saç dökülmüştür günde. Elimi saçıma sürmem ile lavoda ki saçların sayısı 100-150 oluyordu ve gün boyu bu şekildeydi. Ne kadar agresif olduğunu siz düşünün

Üstelik tüm bunlar oral dut kullanımına devam ettiğim ve min-dut kullandığım halde oldu.

İşin özü dostlar; Bu minox uzun bir aradan sonra tekrar kullanımında şok dökülme yapıyor. Gelişmeleri yazmaya devam edicem.

09.04.2016

Evet şok dökülmenin üzerinden tam 2 ay geçti, minox kullanmaya ise 24 Ocak'ta başlamıştım. 2 tane foto atıyorum bir tanesi flaşlı saç kalitesini görmek adına.

Tedaviye gelecek olursak;
    Günlük 0,5mg Dut
    Minoxil içerisine ise elimde kalan androcur'u attım.(1 şişeye 2 adet)
    Sabahları ketoral, gece acnelyse
    Haftada 1 dermaroller
    Yaklaşık 1 aydırda masaj uyguluyorum.

Bunlar dışında herhangi bir şey yok, hatta şu ara dutu 2 günde 1'e indirdim.

Konu Invincible tarafından (09.04.2016 Saat 14:32 ) değiştirilmiştir.

hocam bende 22 yaşındayım miraclenn losyonuna ek olarak zaten minox kullanıyorum şimd içine dutasterit atcam inşallah senin gibi sonuç alırım

Hoşgeldin invicible destana burdan devam edeceksin anlaşılan çok mutlu ettin bizi hayırlı olsun diyelim...

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin invicible destana burdan devam edeceksin anlaşılan çok mutlu ettin bizi hayırlı olsun diyelim...
    Aynen dostum, diğer tarafta ki konuyu tamamen sildim.Çoğu kişiyi de buraya yönlendirdim, burada çok daha bilimsel ve yardımsever bir ortam oluşturacağız inşallah

acaba sizin losyonu miracleyle birlikte kullansam agır mı olur? bide diger tarafta miraclenin gittigi günden beri birşey dikkatimi cekti anasayfadaki mesajlar hep sac ekimi soruları öncesi sonrasıyla doldu bilmem sizde fark ettinizmi

Kbly ben öyle kullanıyorum ama etkisi olsun da binlira borcum olsun havasındayım artık

Alıntı kbly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    acaba sizin losyonu miracleyle birlikte kullansam agır mı olur? bide diger tarafta miraclenin gittigi günden beri birşey dikkatimi cekti anasayfadaki mesajlar hep sac ekimi soruları öncesi sonrasıyla doldu bilmem sizde fark ettinizmi
    Aynen bende farkettim orası sanki sorunu kendimizin çözmesini istemeyenlerle dolu naptılar ne ettiler konumu kilitlediler en başından tahammülsüzdüler zaten sorun değil böyle daha iyiyiz hadi forumuda kilitlesinler güçleri yetiyorsa ayrıca emin olun çoğu gelecek ve utançlarından farklı nickler alacaklar bekleyin görün...

Alıntı kbly Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağır gelmez.Neden? çünkü minoxidil saç gelişimi ve oluşumu için, dut DHT için, Miracle losyon ise anti-androjen hepsinin farklı görevleri var yani.

Bayramdan önce bu konuyla ilgili bir şeyler yazmıştım sildiler neyse sıkıntı değil.

Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen bende farkettim orası sanki sorunu kendimizin çözmesini istemeyenlerle dolu naptılar ne ettiler konumu kilitlediler en başından tahammülsüzdüler zaten sorun değil böyle daha iyiyiz hadi forumuda kilitlesinler güçleri yetiyorsa ayrıca emin olun çoğu gelecek ve utançlarından farklı nickler alacaklar bekleyin görün...
    hocam bu iş sektör işi sizin gibi saclarını eski haline getirmek, özgüven kazanmak için insanlar saça dünyanın parasını döküyolar sac ektirmedir,mezoterapidir, losyonlar, kremler vs vs ve genelde hepside pahalı ürünler ee tabi sizin bu karışım bazılarını rahatsız eder bu durumda bende o siteye sac ekimlerine bakmak için üye olmustum ne kadardır nasıl yapılor ekim sonrası görüntüler nasıl diye hepsinede baktım ama en mantıklısı sizi losyon ve Invincible kardeşin karışısımı resimleri görüpte inkar etmek veya açık aramak çok anlamsız olur bence zaten saclar gidiyoar kaybetcek birşeyimz yok deneriz uygularız inş olumlu sonuclar alrız baktık olmadı gider ektiririz napalım

SaçımınDoktoru Üyesi
    Hocam, sizin gibi sonuç alanı yabancı forumlarda bile görmedim tebrik ederim ve sizin tedaviden umutluyuz bu saç artışının ivmeli olarak devam edeceğine inanıyorum. Sonraki süreçte bol şans dilerim hepimiz takipteyiz.

Sayfa 1/151 1231151101 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler