Sayfa 4/151 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
1504 sonuçtan 31 ile 40 arası

Konu: Minoxil+Dutasteride Losyonu ( by Invincible )

SaçımınDoktoru Üyesi
    merhabalar, yeni siteniz hayırlı olsun. bu dermoroller zımbırtısını nasıl kullanıyoruz, ne işe yarar?

Moderatör anl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı faradi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar, yeni siteniz hayırlı olsun. bu dermoroller zımbırtısını nasıl kullanıyoruz, ne işe yarar?
    satın alacagin sitede uygulama videosu var,basit bir sey izlediginde anlarsın.Tarak gibi kullanıyorsun. Ufak ve kan akmayacak şekilde mikro delikler açıyor ve de losyon-minoxil ya da her ne sureceksen,bunların daha yüksek bir sekilde emilimini sağlıyor o açılan gözle görünmez delikler.
    60 ml Elseve içine 3 gram Saf Minoxil + 6 Adet Dutas

SaçımınDoktoru Üyesi adriano10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dermaroller sac icin alacaksaniz 0.50 mm. degil 0.25 mm. alin arkadaslar. Ben bunu yabanci bir dermatolaga sordum. Herkesin sac kökünün konumlanma derinligi farklidir, 0.25 alip kullanmani öneririm dedi, ise yaradigini da ekledi.

üretici firmalar neden sac icin 0.50 öneriyor acaba ya da 0.25 öneren üretici firma var mi bilmiyorum.

Dermaroller gercekten bir mucize yaptığı minik travma ile tüm gençlik enzimlerini olay yerine çağırıyor bundan ciltte saçta nasibini alıyor. Hangi boy alinmaliya gekince açıkçası 1 mm den aşağı almayın çünkü ne kadar bastirirsaniz o kadar batiyor yani 1 mm yi hafif baskiyla 0.25 gibi kullanmak mümkün ama farkli amacla 0.25 ligi derin kullanamassiniz sac icin se evet adriano haklı 0.25 lik uygun kanatmadan hafif baskiyla 0.25 lik derinlik yapin ugrasamam diyorsaniz 0.25 lik hazir alin. Bu arada yuzde de kullanın sizi 5 kullanimda 5 yil onceye goturecek...

Moderatör
    Alıntı Miracle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dermaroller gercekten bir mucize yaptığı minik travma ile tüm gençlik enzimlerini olay yerine çağırıyor bundan ciltte saçta nasibini alıyor. Hangi boy alinmaliya gekince açıkçası 1 mm den aşağı almayın çünkü ne kadar bastirirsaniz o kadar batiyor yani 1 mm yi hafif baskiyla 0.25 gibi kullanmak mümkün ama farkli amacla 0.25 ligi derin kullanamassiniz sac icin se evet adriano haklı 0.25 lik uygun kanatmadan hafif baskiyla 0.25 lik derinlik yapin ugrasamam diyorsaniz 0.25 lik hazir alin. Bu arada yuzde de kullanın sizi 5 kullanimda 5 yil onceye goturecek...
    mmlerin yanında açıklamalar ve kullanım amaçları var 0.5mmden yukarısı medikal uygulama için öneriliyor evde değil de profesyonel ellerde anlamında medikal derken yoksa zaten amaç medikal penetrasyonun fazlalıgının da 192 iğnede daha fazla oldugu haliyle etkisinin 192de daha fazla oldugu söyleniyor

SaçımınDoktoru Üyesi
    bunu her gün mü kullanıyoruz

Moderatör
    bunu her gün mü kullanıyoruz
    Dermarollers (microneedles) for Hair Loss - Do they Work? - YouTube
    12 hafta boyunca 100 kişi 50-50 ayrılmış saçsızlaşmakta olan bölgelerde kullanılmış ürünler 12 hafta boyunca birinci grup 1.5mm 192 iğneli dermoroller kullanmış haftada 1 kez ikinci grup ise %5 minoxidil kullanmıs: sonuçlar dermoroller kullanan grupta 91 yeni saç görülmüş minoxlu grupta ise 17 ama unutmayalım ki 1.5mm'yi uygulayanlar tıbbi tecrübesi olan kişiler bana sorarsanız 1.5 ile riske girmeyin zaten önerilmiyor ve mm'e göre kullanım şablonlarında da saç için uygun en uzun iğneler 0.5mm kafa derisi sonuçta dikkatli olmak gerek 540lık mı 192lik mi konusunda da ben 2sini de kullandım 192 daha iyi demiş videodaki 540 kullanınca iğneler çok yakın oldugundan deri altına çok geçemiyor vs demiş ve saçı uzun olanlar için de 540 iğne koparır dolanır denildiğini okumuştum bir forumda ben şahsen 192lik siparişi verdim, videodaki de tırnaklardan örnek vermiş bir parmagınızı saçta dolaştırırken geçer ama birkaç parmak kullanınca yan yana direnç olur demiş mantıklı geldi, iyi günler

Yüzde kullanma ile ilgili tecrübeniz var mı? Nasıl bir kullanım yaptınız? Günlük, haftalık? Kullandıktan sonra yüzünüze krem, losyon tarzı bişey kullandınız mı? Bu konularda cevap verebilirsiniz bende almayı ve kullanmayı düşünüyorum. Bunun yanında bu aletlerin çok çeşitleri(marka olarak) var, hangisi nereden alınıp kullanılmalı?

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bunalıyorum_aristo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gençler merhaba, öncelikle geçmiş bayramınız mübarek olsun. Şef diğer sitede söylediğim gibi ilk olarak senin losyonla başladım. Miracle'nin losyon ile beraber kullanmayı düşünüyorum. Yaşım 22, yaklaşık 2 haftayı geçkin bir süredir losyona devam ediyorum. Dökülmem bazen az bazen çok oluyor. Galiba bu saçımı yıkayıp daha sonrasında ilacı sürmemle alakalı bir durum. Fakat şunu çok net bir şekilde söyleyebilirim ki hiçbir yan etki görmedim Daha öncede yazılarını birden fazla okudum, galiba kesin bir şey söylemek için 3 aylık bir ''sürekli kullanım'' gerekiyor. Bende resim çekerek paylaşacağım ve ileride arkadaşların fikir sahibi olmasını destekleyeceğim. Başarılarının devamını diliyorum.
    Aman hocam bak eski sitede başladım diyen herkese söyledim fotoğraf çekin diye ama benim 4 ay hatta 4,5 ay olmasına rağmen herhangi birinde fotoğraf paylaşımı görmedim.

Alıntı _xeox_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncellikle yeni site hayırlı olsun. bende herkes gibi bu güzel ortamda belli bir saygı çerçevesinde bilgi dolu paylaşımların olmasını diliyorum.diğer forumda özellikle bu konuyu ve miracle losyonu ile ilgili konuyu uzun zamandır takip ediyordum.miracle losyonu zaman zaman kullanıp kullanmamakta kararsız kaldım fakat 2 ay kadar düzenli olarak kullandım.testislerde hafif bir ağrı hissedince miracleninde yan etki görüyorsanız bırakın uyarılarını dikkate alarak losyonu kullanmayı bıraktım. bu konuyu farketmemde tam o 2 aylık süre sonrasına denk geldi ve bu karışımdan alınan sonuçları görünce ya nasip diyerek kullanmaya başladım. bu karışımı 1 aydır kullanıyorum ve bende şimdiye kadar herhangibir yanetki göstermedi. daha erken olmakla birlikte dikkatlice baktığımda çok küçük ve sık saç çıkışları gözlemleyebiliyorum.kullanmaya devam inşallah paylaşım yapan arkadaşım kadar belirgin bir sonuç alırımda konu altında bende paylaşımda bulunurum...herkese kolay gelsin umarım herkes istediği sonucu alır...
    Paylaşım yapın ben o fotoları alıp, ilk posta koyarım.Ben fotolardan da görüleceği üzere 2. ay bittiğinde ön taraf komple tüy içindeydi ve daha sonra da o tüyler kalınlaşmaya başladılar.

0,75'lik kullanıyorum ben, hem yüz için hem de saçlar için şimdilik sonuçlar iyi gibi.3 hafta oldu, aknetrenti bırakalı bırakır bırakmaz dermarollere başladım.Onunla ilgili de bir şeyler yazarım ilerleyen zamanlarda.

Alıntı falan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüzde kullanma ile ilgili tecrübeniz var mı? Nasıl bir kullanım yaptınız? Günlük, haftalık? Kullandıktan sonra yüzünüze krem, losyon tarzı bişey kullandınız mı? Bu konularda cevap verebilirsiniz bende almayı ve kullanmayı düşünüyorum. Bunun yanında bu aletlerin çok çeşitleri(marka olarak) var, hangisi nereden alınıp kullanılmalı?
    Yüz ve saç için kullanıyorum dostum ben, yüz için tavsiye edilen ilk ay her hafta, daha sonra da uygulama azaltılarak devam ediliyor.Ben şu an yüzüm için hafta da bir kere kullanıyorum.Uyguladıktan sonra da aknetrenti kullanıyorum, şu ana kadar sonuçlarım çok çok iyi.

Saça gelirsek ben 2-3 günde bir kere uyguluyorum fazla bastırmadan uyguladıktan sonra minoxil+dut losyonu kullanıyorum.Yeni fotolarda muhtemelen seyrekliklerde büyük kapanma olacak gibi duruyor.Bakalım, zamanla göreceğiz sonuçları.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Arkadaşlar dermaroller uzun saça uygulanıyormu?

Sayfa 4/151 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler