Sayfa 11/151 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
1504 sonuçtan 101 ile 110 arası

Konu: Minoxil+Dutasteride Losyonu ( by Invincible )

SaçımınDoktoru Üyesi Tıbbiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam olarak ben de aynisini yasadim 2. Aydayken uzun ve saglikli sac dokulmesi seklinde ama son zamanlarda biraz azaldi

SaçımınDoktoru Üyesi bunalıyorum_aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ketoral ve konazol şampuandan hangisini kullanmamı önerirsiniz? Ayrıca nasıl kullanayım diye bir soru daha soracağım. Çünkü internetteki resimlere bakınca genelde kafa derisinde yara olan insanların resmi çıkıyor bu bir yan etki felan mı yoksa bu şekilde problemi olan insanlar mı kullanıyor?

birde dermarol almayı düşünüyorum bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ankara'da ikamet ediyorum birçok yere sorum ama haberleri bile yok

Moderatör
    Alıntı bunalıyorum_aristo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde dermarol almayı düşünüyorum bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Ankara'da ikamet ediyorum birçok yere sorum ama haberleri bile yok
    İnternetten alıyorsunuz gittigidiyor vs.de 60-70 lira ebayda 10$ ben ebayden aldım ama kargo 2-3 hafta yüzerek getiriyorlar resmen

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnternetten alıyorsunuz gittigidiyor vs.de 60-70 lira ebayda 10$ ben ebayden aldım ama kargo 2-3 hafta yüzerek getiriyorlar resmen
    kaç iğnli almamı önerirsiniz, birde 0.25'lik mi alayım yoksa 0.5'lik mi? Sitede 0.5'lik saç için diyor ama forumdaki arkadaşlardan 0.25'lik kullananları okumuştum
    Konu bunalıyorum_aristo tarafından (10.08.2014 Saat 03:34 ) değiştirilmiştir.

miracle
    Guest
    kaç iğnli almamı önerirsiniz, birde 0.25'lik mi alayım yoksa 0.5'lik mi? Sitede 0.5'lik saç için diyor ama forumdaki arkadaşlardan 0.25'lik kullananları okumuştum
    1 mm ye kadar alabilirsin az bastirir ayni kullanimi saglarsin ben o sekilde kullanıyom 0.5 ten asagi alma sonra keske diyebilirsin

Invincible dudas+minoxil kullanmaya başladığında dökülme falan yaptı mı?

Moderatör
    0.5 saç için uygun ben 0.5 aldım saç ile ilgili yapılan araştırmalar 1.5mm ile yapılmış ama unutmayalım ki 1.5lugu kullananlar medikal tecrübesi olan insanlar 0.5 192 iğne almanız yeterli 540 daha iyidir onu alayım demeyin iğne sayısı çok fazla oldugundan delme kuvveti yayılıyor 192 kadar etkili değilmiş

Moderatör Invincible - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şef önce başını kestim sonra içindeki sıvıyı minoxun içine boşalttım en son olarak kapsülü attım içeriye. Yalnız ikinci şişeyi hazırlarken 0.5'lik dilimleri gösteren şırınga aldım, tırnak makasıyla başını kesip sıvıyı şırınganın içine çektim. Kapsüllerde neredeyse hiç sıvı kalmadı. Bu şekilde hazırlamanın öneririm. Kapsülleri çöpe attım minoxa değil.
    Bir daha ki sefere ben de böyle yapmayı düşünüyordum, böyle daha iyi alınıyormuş demek ki içerisinde ki sıvı.

Arkadaşlar ketoral ve konazol şampuandan hangisini kullanmamı önerirsiniz? Ayrıca nasıl kullanayım diye bir soru daha soracağım. Çünkü internetteki resimlere bakınca genelde kafa derisinde yara olan insanların resmi çıkıyor bu bir yan etki felan mı yoksa bu şekilde problemi olan insanlar mı kullanıyor?
    İkisi de çok iyi şampuanlardır, ben konazol kullanıyorum.

Alıntı raconcu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Invincible dudas+minoxil kullanmaya başladığında dökülme falan yaptı mı?
    Bende dökülme yapmadı tam tersi bıçak gibi kesildi 1-2 hafta içinde dökülme ama daha öncesinde oral dut. alıyordum ve 6 aylık finasteride geçmişimde var, ilk fin kullanmaya başlayınca şiddetli bir dökülmem olmuştu.

Aşırı dökülme mi yaptı sende?

Alıntı piranha Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    0.5 saç için uygun ben 0.5 aldım saç ile ilgili yapılan araştırmalar 1.5mm ile yapılmış ama unutmayalım ki 1.5lugu kullananlar medikal tecrübesi olan insanlar 0.5 192 iğne almanız yeterli 540 daha iyidir onu alayım demeyin iğne sayısı çok fazla oldugundan delme kuvveti yayılıyor 192 kadar etkili değilmiş
    Bak mühendis olmasam dediğin çok mantıklı gibi duruyor

Amaaaaaaaaa öncelikle bunlar zaten mikro iğne, cilt zaten esnek bir bileşim yani o iğneleri hiç bastırmadan bile kullansan girerler.

Şu basınç olayına gelince yayılı yüklerde birim alana düşen kuvvet azdır ama dediğim gibi mikro iğne oldukları için ve cilt esnek olduğu için herhangi bir problem teşkil etmiyor.

192, 540 iğnelerin amacı daha fazla mikro delik oluşturmak ve cildin buna karşı reaksiyon göstermesini sağlamaktır.

Bu arada ben 0,75 kullanıyorum özellikle şakak kısımları çok acıyor tavsiye edilen 0,5 saç için fakat saçlı deri olduğu için biraz yüksek almanız daha iyi olabilir.

Yüksek derken 1.0'i geçmeyin uygulayamazsınız acıdan.

Demin bir bakıyım dedim yüzey alanları ne kadar diye, yüzey alanları aynı duruyor bu da bastırma sonucunda yayılı yüklerin eşit basınç altında olduğunu ve 540 iğnenin daha fazla olmasına müteakip daha fazla mikro delik açtığını gösterir.
    Konu Invincible tarafından (10.08.2014 Saat 12:51 ) değiştirilmiştir.
    Saçlarım çok dökülüyor, ne yapmalıyım ve benzeri mesajlar atmamanızı önemle rica ediyorum.

Öncelikle;

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...-tedavisi.html

http://www.sacimindoktoru.com/sac-do...necek-yol.html

Sonrasında;

Tedavi geçmişiniz ve birkaç net fotoğraf ile foruma konu açın. Böylelikle hem daha çok yorum alırsınız hem de tedavinizi objektif bir şekilde takip edersiniz.

Moderatör
    Alıntı Invincible Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir daha ki sefere ben de böyle yapmayı düşünüyordum, böyle daha iyi alınıyormuş demek ki içerisinde ki sıvı.

İkisi de çok iyi şampuanlardır, ben konazol kullanıyorum.

Bende dökülme yapmadı tam tersi bıçak gibi kesildi 1-2 hafta içinde dökülme ama daha öncesinde oral dut. alıyordum ve 6 aylık finasteride geçmişimde var, ilk fin kullanmaya başlayınca şiddetli bir dökülmem olmuştu.

Aşırı dökülme mi yaptı sende?

Bak mühendis olmasam dediğin çok mantıklı gibi duruyor

Amaaaaaaaaa öncelikle bunlar zaten mikro iğne, cilt zaten esnek bir bileşim yani o iğneleri hiç bastırmadan bile kullansan girerler.

Şu basınç olayına gelince yayılı yüklerde birim alana düşen kuvvet azdır ama dediğim gibi mikro iğne oldukları için ve cilt esnek olduğu için herhangi bir problem teşkil etmiyor.

192, 540 iğnelerin amacı daha fazla mikro delik oluşturmak ve cildin buna karşı reaksiyon göstermesini sağlamaktır.

Bu arada ben 0,75 kullanıyorum özellikle şakak kısımları çok acıyor tavsiye edilen 0,5 saç için fakat saçlı deri olduğu için biraz yüksek almanız daha iyi olabilir.

Yüksek derken 1.0'i geçmeyin uygulayamazsınız acıdan.

Demin bir bakıyım dedim yüzey alanları ne kadar diye, yüzey alanları aynı duruyor bu da bastırma sonucunda yayılı yüklerin eşit basınç altında olduğunu ve 540 iğnenin daha fazla olmasına müteakip daha fazla mikro delik açtığını gösterir.
    ben izlediklerimin yalancısıyım 2sini de deneyen biri 192 daha iyi demiş sonuçta birkaç sefer dolaştırdıgımızdan iğneleri basınç sayesinde derine inmesi de önemli olmalı

Sayfa 11/151 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Bu Konudaki Etiketler