4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: REİSHİ MANTARI ( 5 alfa redüktaz inhibütörü )

REİSHİ MANTARI ( 5 alfa redüktaz inhibütörü )

Kırmızı Reishi Mantarları
    Red reishi, birçok sağlık yararı olduğuna inanılan bir Japon mantar. Reishi mantarları, 20 tür mantarın anti-androjenik etkilerini araştıran bir araştırma çalışmasında testosteronun engellenmesinde en güçlü etkiye sahipti. Reishi mantarları, 5-alfa redüktaz seviyelerini belirgin bir şekilde düşürerek, testosteronun daha güçlü DHT'ye dönüştürülmesini engeller (yüksek DHT seviyeleri akne ve kellik gibi dermatolojik koşullar için risk faktörleridir).

Red Reishi Mushrooms
    Red reishi is a Japanese mushroom believed to have many health benefits. In a research study exploring the anti-androgenic effects of 20 species of mushrooms, reishi mushrooms had the strongest action in inhibiting testosterone. Reishi mushrooms significantly reduced levels of 5-alpha reductase, preventing conversion of testosterone into the more potent DHT (high levels of DHT are risk factors for dermatological conditions such as acne and baldness).

DHT İÇİN birebir ne düşünüyorsun arkadaşlar

Üye
    3 sene önce kadar Maranki Reishi Saç Bakım Krem'ini yarım yamalak kullanıp bırakmıştım. Şimdi baktım normal krem ve şampuanları da mevcutmuş.

Ben saçlarımı kurtarmak, kepek, yağlanma ve kaşıntı adına bir şey yapmayacağım artık.

Yüksek dht, akne için önemli bir faktörse yüzümdeki yağlanma, sivilce ve siyah noktaları en aza indirmek amaçlı normal kremi kullanabilirim.

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    uzun süre önce okuduğum bir makalede de reshi mantarının bu etkilerinden bahsedildiğini hatırlıyorum. Japonya'da, Saç dökülmesini önleyici ürünlerin birçoğunun patentlerinde Kırmızı Reishi mantarı da bulunmakta (Kemoterapi esnasında yan etki olarak görülen saç dökülmelerini % 90 oranında azalttığı testler ile belirlenmiştir).

SaçımınDoktoru Üyesi ultaran38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kırmızı Reishi mantarı için şampuan ürünü de bulunmaktaymış denenebilir.