Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: 3ay civarı min-dut kullanıyorum ama bir gelişme yok

SaçımınDoktoru Üyesi
    kardeşim bende mınoxıl forte kullanıyorum gunde 10tane dokuluyor kafaya takıyorum senınkınden ıyıymış benımksıı
    Tedavide Kullandığım İlâçlar

ROGAİNE SOLÜSYON %5

DOĞAL SABUN

YEŞİL ÇAY GÜNDE 1 BARDAK

SaçımınDoktoru Üyesi
    4 ayda gelişme göstermediyse azaltarak min-dut'u bırakmanı öneririm hocam pek bir etki görmezsin bu saatten sonra.

SaçımınDoktoru Üyesi
    @denixex

Gelişmeyi ileri gidişi olarak değil koruma olarak değerlendirin bence. Koruyabiliyor musunuz? Saçlarınız azda olsa tatmin edici seviyede ve koruyorsanız bence tedavi başarılı.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @denixex

Gelişmeyi ileri gidişi olarak değil koruma olarak değerlendirin bence. Koruyabiliyor musunuz? Saçlarınız azda olsa tatmin edici seviyede ve koruyorsanız bence tedavi başarılı.
    hocam şakaklar baya gerideydi zaten,o yüzden amacım korumak değil saç çıkarmak ama olmuyor maalesef

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı Zer0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 ayda gelişme göstermediyse azaltarak min-dut'u bırakmanı öneririm hocam pek bir etki görmezsin bu saatten sonra.
    minoxilin kutusunda 12 ayda en iyi etkiyi gösterir yazıyor hocam o yüzden bi umut bekliyorum ama dediğiniz gibi birşey olcak gibi gözükmüyor finasterid falan oral ilaçta kullanmam , cellde kullanmıştım ondanda sonuç alamadım sanırım kel olcam

SaçımınDoktoru Üyesi
    Demek çıkış istiyorsun. Konuna hızlıca bir göz attım oral kesinlikle kullanmak istemiyorsun o zaman kesinlikle saçın uzunsa dermastamp kısaysa dermaroller alıp kullan(1.5mm) minoxu böyle kombine ederek kullan 3 ay sonra emin ol çıkış yakalayacaksın.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3746236/

SaçımınDoktoru Üyesi
    birde maddi durumun iyiyse günde 1x100mg ru58841 kullan. Çünkü androjenleri engellemeden bir yere kadar. RU çok etkili bir etken. Dozunda kullanınca tek olumsuz yorum okumadım. Etki alamayanlar genelde düşük doz kullanıyor.

SaçımınDoktoru Üyesi
    Alıntı ozan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Demek çıkış istiyorsun. Konuna hızlıca bir göz attım oral kesinlikle kullanmak istemiyorsun o zaman kesinlikle saçın uzunsa dermastamp kısaysa dermaroller alıp kullan(1.5mm) minoxu böyle kombine ederek kullan 3 ay sonra emin ol çıkış yakalayacaksın.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3746236/
    dermaroller yerine minox öncesi iğneleme yapıyorum hocam dermaroller gibi fakat bu olay minoxun deride fazla durmamasını kana geçisini hızlandırdığı böylece verimi düştüğü söyleniyor forumda bir konuda okumuştum bir araştırma yapmışlar sanırım yabancı kaynaklı

SaçımınDoktoru Üyesi
    Aksine yukarıda verdiğim araştırma emilimin artışının saç çıkışıyla doğru orantılı olduğu yönde. Hatta dermaroller uyuglamasından sonraki 24 saat için bir şey kullanılmıyor. Oral ilaca karşıysanız kesinlikle topikal olarak androjenleri engellemeye bakın sadece minox ile genetik dökülmeyi kontrol altına alabilmek çok zor. Azelaik Asit+B6+Çinko Sülfat toz formlarda minox ile kombine kullanabilirsiniz karıştırıp scalpta %90 dht inhibe ettiğnie dair araştırmalar var. Birde sıvı retionik asit bulup eklerseniz formüle oldukça başarılı bir karışım elde edersiniz. Saç dökülmesi sabır ve emek isteyen bir iş hele ki agresif ise. Neler denediğimi miracle abi biliyor 3 senedir okumadığım makale denemediğim yol kalmadı. Ama iyi yada kötü kafamda saçı tutabildim şuan çok net NW6 keldim mücadele etmesem.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12